Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Europa zagrożona przez islam i Putina

30.03.2015

„Polska i Czechy to miejsca, w których muszą być umieszczone amerykańskie bazy”.

Amerykanie wygonią ducha Obamy – uważa Wojciech Cejrowski. W Radiu Wnet wskazał, co dzieje się obecnie w amerykańskiej polityce.

„Amerykanie lubią być dumni i prowadzić wojny zagranicą. A i widzą, że Obama poniżał wojsko, nie dawał im kasy, a Amerykanie lubią czuć się bohaterami. Jeśli Arabowie wezmą Zachodnią Europę, a Putin Wschodnią, to być może Republikanie w duchu Reganizmu stwierdzą, że czas skończyć z tym duchem obamizmu” – oznajmił podróżnik.

O kryzysie w Stanach Cejrowski mówi z lekceważeniem: „USA są kolosalnie zadłużone w Chinach, ale co Pekin zrobi, jeśli Amerykanie powiedzą, że nic nie zapłacą. W polityce nie ma koncepcji „nie ładnie”. Pani Kopacz wszystko „nieładnie” robi i jakoś funkcjonuje. A wtedy Chiny będą musiały połknąć tę żabę i zrobić dobrą minę do złej gry, że za sto lat Amerykanie im to spłacą, tym bardziej, że tutaj ropa się leje” – zaznaczył.

„Będzie boom, te nowe technologie potrafią zdziałać cuda w łupkach i za kilka lat Amerykanie sami wykupią te długi od Chińczyków. Proszę zobaczyć, że Polska i Czechy zostały wymienione jako miejsca, w których muszą być umieszczone amerykańskie bazy, wobec zagrożenia Europy z Południa i ze Wschodu” – przypomniał.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook