Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Europa się nie obudziła po zamachach

23.11.2015

„Nasi w letargu bredzą, że 'muszą dotrzymać zobowiązań ws. uchodźców'. A dlaczego?”

Wojciech Cejrowski gorzko komentuje zamachy w Paryżu. W jego ocenie nic one nie zmienią w polityce w UE. Dzieli się przy tym swoimi obserwacjami z Francji.

„Siedzę na lotnisku w Paryżu. Ludzie obok zajadają potrawkę z grzybków, mlaskają z zachwyceniem na jedno wino, mlaskają (identycznie) z dezaprobatą na drugie, krawaty mają całe zaprószone paździerzami z croisantów (czy jak tam się te ich rogale nazywają..), a w tym czasie popatrują na ekrany TV, gdzie widać obławę w dzielnicy Saint-Denis, gdzie widać dwa samoloty, które musiały lądować w trasie, bo przesłano ostrzeżenia o bombach” - opisuje na swoim profilu na Facebooku.

„Moim zdaniem Francja się jeszcze nie obudziła” - komentuje Cejrowski. „Owszem, otworzyła jedno oko, wierci się trochę na swoim legowisku, ale nadal się nie obudziła” - tłumaczy. W jego ocenie jeszcze gorzej jest z Europą. „Nie wspominając o Europce, która cała otyła, nadal przyjmuje

uchodźców i ma granice szeroko otwarte. Nie wspominając o naszych, którzy też w letargu - bredzą o tym, że 'będziemy musieli dotrzymać zobowiązań poczynionych przez premier Kopacz w sprawie uchodźców'” - pisze Cejrowski. I pyta: „Dlaczego właściwie 'będziecie musieli dotrzymać', chłopcy?”

„Kto was przymusza? Czemu nie jesteście wolni, samodzielni i niepodlegli w swoich decyzjach? Czemu powielacie decyzje cudze?” - kończy pytaniem Wojciech Cejrowski.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook