Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Dworak, byłeś kapusiem?

05.11.2014

Wojciech Cejrowski przechodzi do kontrataku. Ma już zdaje się dość działalności KRRiT i jej szefa Jana Dworaka.

„Pytam po raz kolejny: Dworak, szefie KRRiT, pytałem Cię trzy razy na piśmie, czy byłeś kapusiem. Zawsze mi odpowiadasz rękami swoich pracowników, że złożyłeś odpowiednie oświadczenie lustracyjne. Ale ja nie o to pytam, pytam czy byłeś kapusiem?” – pytał w Telewizji Republika Wojciech Cejrowski.

Zaznaczył, że KRRiT prezentuje butę typową dla obecnej władzy. „Problem polega na tym, że oni nie chcą i nie muszą odpowiadać na nasze pytania. Oni dzierżą władzę, a my próbujemy odzyskać niepodległość” – stwierdził podróżnik. Dodał, że „mogą nas lekceważyć i robią to”.

W rozmowie podróżnik skomentował również najnowszy spot emitowany przez TVP, którego zadaniem jest szerzenie tolerancji do osób homoseksualnych. „Jakiś pederasta zrobi spot, a drugi pederasta dostanie forsę z funduszy na jego wyemitowanie” – mówił Cejrowski. „To środowisko zboczeńców reprezentujących wartości antychrześcijańskie i antycywilizacyjne” – dodał. „Jeżeli telewizja publiczna robi taką kampanię to znaczy, że jest tam takie lobby, które to dopuszcza” – stwierdził.

Cejrowski dodał, że nie ma nic złego w tym, że nie wspiera się tego typu projektów, nawet, jeżeli zostanie się przy tym wyzwanym od „uwstecznionych”. „Czy w demokracji nie mogę być uwsteczniony, czy nie powinniśmy bronić uwstecznionych?” – zastanawiał się.

Cejrowski podkreślał, że dyskusja ze środowiskiem Telewizji Polskiej jest bezcelowa, ponieważ są to struktury przesiąknięte „resortowymi dziećmi”. „W TVP siedzą same resortowe dzieci. Po co w ogóle z nimi rozmawiać? Oni są kulawi moralnie i to nawet nie musi być ich wina, zostali wychowani bez pewnych wartości i w związku z tym nie mają aparatu moralnego wynoszonego z domu. Nie potrafią rozpoznać, co jest dobre, a co złe” – uznał.

I trudno się nie zgodzić z jego tezami. Rzeczywiście KRRiT oraz publiczne media nie stają na wysokości zadania. I to niemal w każdej sprawie.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook