Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski do Pieńkowskiej: Żryj tę żabę!

11.11.2016

"Ameryka ma być Ameryką , a nie częścią globalnego świata, tak samo jak Polska ma być Polska, a nie częścią UE zarządzanej przez Donalda czy jakichś innych dziadów".

"Żryjta tę żabę teraz! Moja koleżanka ze szkoły teatralnej – Pieńkowska – oglądało się ją pięknie, jak żarła żabę. Do siódmej rano próbowała bronić Clinton… Oglądam Pieńkowską – to jest przyjemność patrzeć, jak się męczą" - nie krył zadowolenia Wojciech Cejrowski, komentując w TVP 1 ("Warto Rozmawiać") wynik wyborów prezydenckich w USA.

Podróżnik krytykował podejście części mediów w tej sprawie: "CNN w Ameryce to jak TVN u nas. CNN optuje całą sobą za Clinton, ale doszedł do granicy przestępstwa. Podkładali jej przed debatą pytania. Zostali przyłapani na tym i musieli wywalić murzyńska dziennikarkę. Jak się Murzyna wywala z CNN, to musiał zostać przyłapany na straszliwym przestępstwie" - mówił Cejrowski.

I dodawał:

"Polsce z pogardą do symboli występował Donald Tusk, obrażał moją mamusię mówiąc o moherowych beretach, obrażał patriotyzm mówiąc, że to przestarzała formuła, więc obrażanie symboli narodowych ma miejsce również w Polsce" - powiedział Wojciech Cejrowski, który w programie „Warto rozmawiać” (TVP1) komentował znieważanie amerykańskiej flagi na protestach przeciwko wyborowi Donalda Trumpa na prezydenta.

"Jak ktoś nie chce mieszkać w Ameryce i ogłasza to , a były takie artystki (…), to ludzie zbierają teraz pieniądze [na bilety]- proszę bardzo, powiedzcie, gdzie chcecie jechać, panienki" - relacjonował podróżnik.

Cejrowski opisał również atmosferę, jaka towarzyszyła wyborczej porażce kandydatki Demokratów.

"Sztab Hillary Clinton zaczął pustoszeć, kiedy ogłoszono, że Trump wygrywa. Zrobiła się pusta sala, a jej szef kampanii musiał powiedzieć: chłopcy idźcie spać, Hillary wystąpi dzień później" - mówił publicysta.

"Najpierw przyłapano sztab Clinton wielokrotnie na tym, że płacili 1,5 tys. dolarów, żeby poszedł na wiec Trumpa i sprowokował jego uczestników. Umowa była taka, że jeżeli dostaniesz pięścią w mordę, to dostaniesz 1,5 tys. Teraz sztab Clinton kontynuuje tę działalność. Nie wiem, czy ci od zamieszek teraz byli opłaceni, ale wcześniej byli" - podkreślił Wojciech Cejrowski.

Gość białostockiego studia TVP opisał również fenomen popularności Donalda Trumpa.

"Trump podniósł falę sprzeciwu społecznego. Taką falą była też „Solidarność”. (…) Ta fala się zorientowała, że władza w Waszyngtonie to władza jakichś gości (…), od których nie można niczego wymagać. (…) Trump powiedział: chcemy być Ameryką, a nie być pod władzą korporacji rozlokowanych w różnych miejscach na kuli ziemskiej" - zaznaczył podróżnik.

"Ameryka ma być Ameryką , a nie częścią globalnego świata, tak samo jak Polska ma być Polska, a nie częścią UE zarządzanej przez Donalda czy jakichś innych dziadów. (…) To jest ten rodzaj myślenia" - ocenił.

LL

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook