Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Debata? Strata czasu, pusto

20.10.2015

„Nawet pyskówki nie było... Sztab Szydło zgodził się, żeby debatę prowadziły resortowe dzieci”.

Wojciech Cejrowski, znany i ceniony podróżnik i dziennikarz, nie jest zachwycony debatą Szydło-Kopacz. „Widziałem debatę Szydło-Kopacz. Strata czasu, pusto” - pisze na swoim profilu Cejrowski.

Dodaje, że „nawet żadnej pyskówki nie było, a pyskówki są ważne, gdyż pokazują w jaki sposób przyszły premier reaguje w sytuacji osaczenia przez niesprzyjające okoliczności”. „Chcę wiedzieć jak poradzi sobie w stresie, gdyby został zaatakowany przez jakiegoś chama - dlatego pyskówki w trakcie debat są pouczające” - zaznacza.

Cejrowski wskazuje, że „zasady tych debat są idiotyczne i w dodatku to nie sztaby wyborcze powinny decydować o zasadach debaty”. „To co widzieliśmy to sztywna ustawka, a ja chcę żywiołowej prawdy” - tłumaczy Cejrowski.

I nie ukrywa zdziwienia. „Sztab Szydło zgodził się, żeby debatę prowadziły resortowe dzieci???!

Nie jest winą pana Kraśko, że jest resortowym dzieckiem. Nie jest to jego winą, ale bezsprzecznie jest jego CECHĄ. Pochanke+Kraśko+Gawryluk - cechą tego zespołu było wieloletnie

chwalenie Platformy oraz niechęć do PiS. Niechęć do PiS i lizusostwo wobec Platformy to nie ich wina (dziennikarz powinien mieć poglądy polityczne), ale bezsprzecznie ich CECHA” - podkreśla Cejrowski.

Dodaje, że „zasady w debacie powinny być takie: w jednej rundzie Szydło zaprasza jakiegoś swojego dziennikarza i to on prowadzi rozmowę, zadaje pytania, włącza lub wyłącza mikrofon, gdy któraś z kandydatek zbyt długo gada... W drugiej rundzie z kolei Kopacz wprowadza jakiegoś swojego dziennikarza i mówi: Oto mój wierny pies, Tomasz Lis, i ja go teraz wypuszczę na panią Szydło, a pani Szydło niech sobie radzi”.

„W trzeciej rundzie te dwie panie zostają w studiu same, oba mikrofony są włączone przez 30 minut i nie ma żadnych reguł gry. W końcu każda z nich chce być premierem, czyli chce rządzić w trudnych sytuacjach. To niech zarządzają tą swoją przestrzenią i obecnością przeciwnika przez 30 minut. Popatrzę, a potem wybiorę” - wskazuje Cejrowski.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook