Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski: Czas rozbić układ, obalić komunizm

28.07.2015

„Zastanowiłbym się nad kandydowaniem, jak będą JOW-y. Obecnie nie, bo to oszustwo”.

Wojciech Cejrowski jest za rozwaleniem układu. „Układ władzy jest w Polsce jest tak ciasny, że potrzeba tu radykalnej odmiany, którą mogą być jednomandatowe okręgi wyborcze. Chybionym pomysłem jest wchodzenie w ten układ, wchodzenie dziś do parlamentu skończy się tym, że się człowiek zużyje i nic nie osiągnie. Nie da się już poprawić tych ludzi” – mówił w Telewizji Republika Cejrowski.

„Trzeba obalić komunizm, a nie wchodzić w te struktury” – podkreślał. Cejrowski zadeklarował poparcie dla JOW-ów, a nawet uznał, że jeżeli taki system zostałby wprowadzony, mógłby się zastanowić nad wejściem do polityki.

„Mógłbym zastanowić się nad kandydowaniem, jak będą JOW-y. W tym, co jest dzisiaj bym nie uczestniczył, bo to oszustwo” – stwierdził. Dodał, że powinna również istnieć instytucja odwołania posła.

„Gdyby była instytucja odwołania posła, skutkowałoby to tym, że jeśli taki poseł zagłosuje przeciwko własnym obietnicom zostaje odwołany” – tłumaczył. I wskazał, że chce, żeby obietnice wyborcze nie były puste, to ma być umowa notarialna.

Cejrowski komentował również ostatnie spekulacje personalne na temat list wyborczych. Dodał, że bohaterowie nagranych rozmów zapewnili sobie bezkarność. „Oni po to rozmawiali przy ośmiorniczkach, żeby wypłynęło nielegalne nagranie i żeby nie można było tego użyć przed sądem. Sami ujawnili własne przestępstwa, ujawnione nielegalnie” – uznał. „Wszyscy teraz czekają w kolejce i ujawnione będą wszystkie nazwiska” – zakładał.

Jak zaznaczył, ludzie zgubią się w ilości tych nagrań i nie będą w końcu potrafili przypisać wypowiedzi konkretnym osobom. „Jak będzie 600 osób gadających na taśmach, to narodowi się pomyli, oni znikną we własnym tłumie” – skwitował.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook