Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski: Czas rozbić układ, obalić komunizm

28.07.2015

„Zastanowiłbym się nad kandydowaniem, jak będą JOW-y. Obecnie nie, bo to oszustwo”.

Wojciech Cejrowski jest za rozwaleniem układu. „Układ władzy jest w Polsce jest tak ciasny, że potrzeba tu radykalnej odmiany, którą mogą być jednomandatowe okręgi wyborcze. Chybionym pomysłem jest wchodzenie w ten układ, wchodzenie dziś do parlamentu skończy się tym, że się człowiek zużyje i nic nie osiągnie. Nie da się już poprawić tych ludzi” – mówił w Telewizji Republika Cejrowski.

„Trzeba obalić komunizm, a nie wchodzić w te struktury” – podkreślał. Cejrowski zadeklarował poparcie dla JOW-ów, a nawet uznał, że jeżeli taki system zostałby wprowadzony, mógłby się zastanowić nad wejściem do polityki.

„Mógłbym zastanowić się nad kandydowaniem, jak będą JOW-y. W tym, co jest dzisiaj bym nie uczestniczył, bo to oszustwo” – stwierdził. Dodał, że powinna również istnieć instytucja odwołania posła.

„Gdyby była instytucja odwołania posła, skutkowałoby to tym, że jeśli taki poseł zagłosuje przeciwko własnym obietnicom zostaje odwołany” – tłumaczył. I wskazał, że chce, żeby obietnice wyborcze nie były puste, to ma być umowa notarialna.

Cejrowski komentował również ostatnie spekulacje personalne na temat list wyborczych. Dodał, że bohaterowie nagranych rozmów zapewnili sobie bezkarność. „Oni po to rozmawiali przy ośmiorniczkach, żeby wypłynęło nielegalne nagranie i żeby nie można było tego użyć przed sądem. Sami ujawnili własne przestępstwa, ujawnione nielegalnie” – uznał. „Wszyscy teraz czekają w kolejce i ujawnione będą wszystkie nazwiska” – zakładał.

Jak zaznaczył, ludzie zgubią się w ilości tych nagrań i nie będą w końcu potrafili przypisać wypowiedzi konkretnym osobom. „Jak będzie 600 osób gadających na taśmach, to narodowi się pomyli, oni znikną we własnym tłumie” – skwitował.

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook