Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: aborcja to morderstwo

30.10.2014

Wojciech Cejrowski odniósł się do absurdalnego wyroku sądu, który skazał człowieka za nazywanie aborcji zabijaniem dzieci. Podróżnik postanowił przyłączyć się do akcji pokazującej absurd tej sytuacji.

„Jeden z sądów w RP ukarał obywatela za nazywanie aborcji "zabijaniem dzieci". I teraz trwa taka akcja, w ramach której inne osoby podkładają się z premedytacją temu sądowi, by skazywał kolejnych obywateli za to samo. Robi sobie człowiek foto z kartką na której jest zakazany tekst i wystawia to do publicznego oglądania. Zrobiłem i ja” - tłumaczy Cejrowski, publikując zdjęcie z cytowanym napisem.

Wskazuje jednak, że znalazł błąd w tym tekście. „Musiałem jednak poprawić błąd - otóż aborcja jest aktem świadomym, a nie przypadkowym; aborcję robi się z premedytacją, a zatem jest to morderstwo. Podobny błąd językowy pojawia się też w wielu polskich tłumaczeniach Biblii, gdzie w Dekalogu mamy przykazanie "Nie zabijaj", podczas gdy w oryginale wcale nie chodziło o "zabijanie". Zabić można kurę na rosół i tego przykazanie nie obejmuje - w oryginale brzmi ono: "Nie morduj"” - tłumaczy Cejrowski.

ez
[Fot. Profil WC na Facebook]

Słowa kluczowe:

Wojciech Cejrowski

,

Polska

,

polityka

,

rząd

,

aborcja

,

mord

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook