Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Cejrowski: A niech "Wyborcza" jazgocze!

21.08.2014

Podróżnik zachęca do duchowej adopcji dziecka poczętego.

Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebooku odniósł się do akcji "Gościa Niedzielnego" pod hasłem "Twój brzuch - moja sprawa", w której chodzi o duchową adopcję dziecka poczętego. Polega to na modlitwie za nienarodzone (jeszcze) dziecko i matkę, która rozważa dramatyczną decyzję aborcji. Podróżnik nie kryje irytacji na postawę innego tytułu - "Gazety Wyborczej". 

"Jazgot po stronie "Wyborczej" straszny, że ciemnota, fanatyzm, "durne ludzie", uspokajają swoje sumienie, zamiast konkretnie pomóc, bo modlitwa nic nie pomoże... Gdyby modlitwa nie pomagała, wówczas strona "Wyborcza" by nie jazgotała przeciwko tej akcji, prawda? Jazgot przeciwko czemuś czego nie ma, nie miałby sensu - szkoda energii, papieru, szkoda jazgotu" - pisze Cejrowski.

Zwraca jednak uwagę, że "jazgot" pisma z ul. Czerskiej jest pewnego rodzaju drogowskazem dla wszystkich ludzi dobrej woli - wystarczy zachować się odwrotnie, by wybrać dobrze. "Adoptowałem dzieci nienarodzone kilkukrotnie. To proste - jedna mała modlitwa w porannym pacierzu codziennie przez 9 miesięcy. Znam ich daty urodzenia, bo zapisuję je sobie w książeczce do nabożeństwa. W dniu narodzin jednego niewiniątka natychmiast adoptuję następne i... nawet gdyby jazgot na temat nieskuteczności tej formy pomocy bliźniemu był prawdą, to czy nie jest działaniem dobrym podejmowanie KAŻDEJ nawet nieskutecznej próby ratowania drugiego człowieka przed zabiciem? Czy "Wyborcza" uważa, że próbować warto tylko wówczas, gdy ma się gwarancję sukcesu? Hm... Kiedy myśli się w taki sposób, wówczas różne bohaterskie i moim zdaniem potrzebne czyny człowieka tracą sens. Na przykład dwa Powstania - jedno Warszawskie, a drugie w Gettcie" - podsumowuje podróżnik.

Nie pozostaje nam nic innego, jak podpisać się pod słowami Wojciecha Cejrowskiego. A "Wyborcza"? Cóż, niech jazgocze. 

svit

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 2. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 3. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 4. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

 5. 0e05c6f882ac4b7eb91b5ff5e0540b84 22.10.2016

  Prof. Bugaj: W sprawie budżetu Balcerowicz powinien siedzieć cicho

  „Jestem daleki od pochwał, które płyną z ekipy rządowej, ale także od frontalnej krytyki opozycji. Słyszałem pana prof. Balcerowicza, który niesłychanie ostro się na ten temat wypowiadał".

 6. terlikkk 22.10.2016

  Terlikowski: 500+ nie wystarczy

  Redaktor naczelny Telewizji Republika o polityce prorodzinnej rządu.

 7. karnowski-michal-se 22.10.2016

  Karnowski: Nagranie ze Smoleńska nie jest przełomowe

  Dziennikarz "wSieci" komentuje nagranie z rozmowy Tuska z Putinem.

 8. aleppowsieci12 21.10.2016

  Zagłada Aleppo – Jan Rokita o wojnie w Syrii

  Opublikowany właśnie w internecie film, przedstawiający obraz Aleppo uchwycony z drona, do złudzenia przypomina lotnicze zdjęcia Warszawy z jesieni 1944 roku – pisze w najnowszym felietonie w tygodniku „wSieci” Jan Rokita.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook