Jedynie prawda jest ciekawa


CBA, taśmy i gra o miliardy

03.08.2014

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: CBA, taśmy i gra o miliardy – ujawniamy drugie dno afery podsłuchowej, recenzja filmu „Miasto 44”, rozmowa z prezesem Fundacji „Łączka” Tadeuszem Płużańskim, Legiony Piłsudskiego i pamiętna data 6 sierpnia 1914 r., ekonomiczne prognozy Janusza Szewczaka, a także gratis 64-stronicowy dodatek „Resortowe dzieci”. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 4 sierpnia.

- Co może łączyć odwołanego ministra skarbu państwa ze zdymisjonowaną szefową koncernu naftowo-gazowego, biznesmenem podejrzewanym przez prokuraturę o zlecenie podsłuchiwania polityków i właścicielem lokalu, w którym urządzono nielegalne studio nagrań? Czy to możliwe, by szef CBA przypadkiem zainwestował swoje pieniądze w spółkę zależną od biznesmena zamieszanego w podsłuchy? – drugie dno afery podsłuchowej w materiale Andrzeja Rafała Potockiego.

Piotr Zaremba pisze o filmie „Miasto 44”. - Dawno nie oglądałem filmu z tak mieszanymi uczuciami. (…) Ale może to wizja bliższa wrażliwości młodych Polaków? – zastanawia się publicysta. - Zacznę od tego, że to nie jest „moje” Powstanie Warszawskie. To „moje” Powstanie jest zdecydowanie bliższe dawnym czarno-białym filmom.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezesem Fundacji „Łączka” Tadeuszem Płużańskim. Na pytanie, o co chodziło z aresztowaniem czterech trumienek z wydobytymi przez zespół profesora Szwagrzyka szczątkami prezes Fundacji „Łączka” odpowiada: „Widziałem, jakim szokiem było dla naukowców wejście policji i „aresztowanie” trumienek. Wszyscy płakaliśmy. Nawet niezwiązani ze Szwagrzykiem archeolodzy mówią, że takie odebranie sprawy nie ma precedensu”.

Tomasz Łysiak przypomina powstanie Legionów Piłsudskiego i datę 6 sierpnia 1914 r., którą postuluje umieścić w panteonie najwspanialszych dat w polskiej historii. - Wreszcie, 6 sierpnia 1914 r. o 3.00 w nocy, wyruszyła w stronę Polski z krakowskich Oleandrów, pod dowództwem por. Kasprzyckiego, Pierwsza Kompania, zalążek polskiego wojska. Na czele sunął niewielki oddział kawaleryjski złożony z ośmiu ludzi, z których trzech – z racji braku konia – niosło siodła na własnym grzbiecie. Zaczynało się kolejne polskie powstanie – przypomina autor.

- Jeśli dojdzie do eskalacji konfrontacji na wschodzie Ukrainy, w europejskie gospodarki może uderzyć prawdziwe ekonomiczne tsunami – przestrzega ekonomista, Janusz Szewczak. I wyjaśnia: „Zestrzelenie malezyjskiego samolotu będzie mieć niewątpliwie istotny wpływ nie tylko na sytuację polityczną czy militarną na linii Zachód-Rosja, lecz również na sytuację ekonomiczną i na rynki finansowe. Świat, a zwłaszcza Unia Europejska, będzie musiał pewnie podjąć nowe, sektorowe sankcje, a więc bardziej stanowcze działania”.

W najnowszym numerze również dodatek „Resortowe dzieci” – gratis 64 strony najciekawszych fragmentów książki, która wstrząsnęła III RP. A także komentarze publicystów na temat bestsellera dziesięciolecia.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 4 sierpnia, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook