Jedynie prawda jest ciekawa


Były opozycjonista nokautuje KOD-owców

28.12.2015

"Gdybym dał się ponieść emocjom, dałbym w mordę idiocie, który wpina sobie opornik".

Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, bezlitośnie ocenia działania KOD-u. W jego ocenie dla tych, którzy wpinają sobie oporniki w klapy, nie ma wytłumaczenia. "Trudno zaakceptować sytuację, w której złodzieje krzyczą: "Łap złodzieja!". Każdy porządny obywatel powinien bronić demokratycznie wybranych władz" - mówi Rozpłochowski "Super Expressowi".

I pyta: "A gdzie był KOD, kiedy demokrację niszczono za poprzednich rządów, kiedy obywatelskie referenda wyrzucano do kosza, kiedy kolesie obsadzali kolejne instytucje państwa? Albo kiedy poprzedni rząd przy udziale sędziów Trybunału Konstytucyjnego łamał konstytucję, pisząc swoją ustawę o TK. Wtedy nikt nie mówił o łamaniu zasad demokratycznych".

W ocenie opozycjonisty "samo istnienie tego trybunału jest rzeczą gorszącą". "Przecież utworzyli go komuniści, przygotowując się do tzw. transformacji ustrojowej. Tenże Trybunał Konstytucyjny jako niewybieralne, a mianowane ciało ma pod pozorem badania zgodności z konstytucją uprawnienia do kwestionowania praw stanowionych przez Sejm. Dla mnie takie kompetencje są zupełnie nie do przyjęcia" - tłumaczy.

Odnosząc się do akcji noszenia oporników, która kojarzyć ma się z czasami opozycji w stanie wojennym Rozpłochowski wskazuje na brak uzasadnienia dla takich działań. "Gdybym dał się ponieść emocjom, dałbym po prostu w mordę takiemu idiocie na ulicy, który dzisiaj wpina sobie opornik w proteście przeciwko działaniom obecnej władzy. Dla mnie tacy ludzie mogą sobie wpiąć cały zestaw elektroniki, a większość i tak będzie się z nich śmiać. Jestem osobą, która na własnej skórze doświadczyła dyktatury komunistycznej i za coś wysoce niegodnego uważam wykorzystywanie symboli walki z komuną do bieżącej polityki. Osoby z Komitetu Obrony Demokracji wywołują we mnie ogromny niesmak" - zaznacza.

W jego ocenie tacy ludzie "kpią sobie bowiem z pamięci ludzi, którzy rzeczywiście walczyli o wolność i demokrację w naszym kraju".

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook