Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Były opozycjonista nokautuje KOD-owców

28.12.2015

"Gdybym dał się ponieść emocjom, dałbym w mordę idiocie, który wpina sobie opornik".

Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, bezlitośnie ocenia działania KOD-u. W jego ocenie dla tych, którzy wpinają sobie oporniki w klapy, nie ma wytłumaczenia. "Trudno zaakceptować sytuację, w której złodzieje krzyczą: "Łap złodzieja!". Każdy porządny obywatel powinien bronić demokratycznie wybranych władz" - mówi Rozpłochowski "Super Expressowi".

I pyta: "A gdzie był KOD, kiedy demokrację niszczono za poprzednich rządów, kiedy obywatelskie referenda wyrzucano do kosza, kiedy kolesie obsadzali kolejne instytucje państwa? Albo kiedy poprzedni rząd przy udziale sędziów Trybunału Konstytucyjnego łamał konstytucję, pisząc swoją ustawę o TK. Wtedy nikt nie mówił o łamaniu zasad demokratycznych".

W ocenie opozycjonisty "samo istnienie tego trybunału jest rzeczą gorszącą". "Przecież utworzyli go komuniści, przygotowując się do tzw. transformacji ustrojowej. Tenże Trybunał Konstytucyjny jako niewybieralne, a mianowane ciało ma pod pozorem badania zgodności z konstytucją uprawnienia do kwestionowania praw stanowionych przez Sejm. Dla mnie takie kompetencje są zupełnie nie do przyjęcia" - tłumaczy.

Odnosząc się do akcji noszenia oporników, która kojarzyć ma się z czasami opozycji w stanie wojennym Rozpłochowski wskazuje na brak uzasadnienia dla takich działań. "Gdybym dał się ponieść emocjom, dałbym po prostu w mordę takiemu idiocie na ulicy, który dzisiaj wpina sobie opornik w proteście przeciwko działaniom obecnej władzy. Dla mnie tacy ludzie mogą sobie wpiąć cały zestaw elektroniki, a większość i tak będzie się z nich śmiać. Jestem osobą, która na własnej skórze doświadczyła dyktatury komunistycznej i za coś wysoce niegodnego uważam wykorzystywanie symboli walki z komuną do bieżącej polityki. Osoby z Komitetu Obrony Demokracji wywołują we mnie ogromny niesmak" - zaznacza.

W jego ocenie tacy ludzie "kpią sobie bowiem z pamięci ludzi, którzy rzeczywiście walczyli o wolność i demokrację w naszym kraju".

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook