Jedynie prawda jest ciekawa


Byli działacze PZPR chcą zawłaszczyć dziedzictwo papieża

25.04.2014

Gadowski: "W TVP ukazuje się wywiad z Wojciechem Jaruzelskim - Turowski też chce wypowiadać się o Janie Pawle II."

Stefczyk.info: Tomasz Turowski zamierza domagać się odszkodowania w wysokości 250 tys. za zwolnienie z pracy w związku z oświadczeniem lustracyjnym...

Witold Gadowski: Ludzie tego typu nie mają żadnych oporów, więc jeżeli widzą możliwość zarobienia, wyciągnięcia pieniędzy, to korzystają. Człowiek, który występował jako Jezuita, a jednocześnie cały czas tych Jezuitów zdradzał ma właśnie taką mentalność – nie dziwi mnie jego postępowanie.

Czy można powiedzieć, że to co się dzieje, jeśli chodzi o dawnych agentów czy osób współpracujących z ZSRR – ta polityka, pozwala im na takie dość zuchwałe zachowania?

Tak, dlatego że okres III RP, a w szczególności rządy Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, to właśnie czas, który sprzyja rehabilitacji dawnych agentów i zdrajców, a jednocześnie jest to czas kiedy byli SB-cy i funkcjonariusze PZPR oraz ich dzieci, robią kariery medialne, a także finansowe. Jest to właściwie ich kraj. Oni się tu czują bezpieczni. Sądząc po przykładzie Wojciecha Jaruzelskiego, który od 25 lat unika wymiaru sprawiedliwości i prawdopodobnie umrze już jako człowiek nieosądzony, widać, że III RP została utworzona dla tych ludzi i przez tych ludzi.

W tym momencie widzi pan jakąś szansę na zmianę tej sytuacji?

Teoretycznie jest to domena niezależnego wymianu sprawiedliwości. Praktycznie, w momencie kiedy nie przeprowadzono żadnej lustracji w wymiarze sprawiedliwości i kiedy byli współpracownicy służb komunistycznych i ich dzieci nadal odgrywają wielką rolę w sądach, nie możemy się spodziewać innych wyroków. W każdej z dziedzin, które dominują w naszym życiu społecznym i politycznym są obecni byli agenci, funkcjonariusze PZPR-u i ich dzieci. Może się to zmienić tylko w momencie, kiedy do władzy dojdzie ekipa, która zerwie z Okrągłym Stołem.

Nie chce się doszukiwać tutaj żadnych teorii spiskowych, ale czy to nie przypadek, że informacja o Tomaszu Turowskim pojawia się w momencie gdy jesteśmy w przededniu kanonizacji Jana Pawła II?

To się układa w bardzo logiczny ciąg postępowania. W telewizji publicznej ukazuje się wywiad z Wojciechem Jaruzelskim na temat Jana Pawła II. Do telewizji śniadaniowej jest zapraszana Jolanta Kwaśniewska, która dzieli się swoimi przemyśleniami na temat spotkań z papieżem. A Tomasz Turowski też przecież chce uchodzić za autorytet moralny i wypowiadać się o Janie Pawle II. Byłem kiedyś w Krakowie na promocji książki jednego z magistrackich urzędników, zresztą byłego działacza ZSL-u i człowieka mocno umoczonego w system komunistyczny, który wypowiadał się o Janie Pawle II. Na sali byli obecni sami działacze PZPR-u, był pewien znany w Krakowie profesor, agent bezpieki i oni wszyscy razem siedzieli i opowiadali o tym, jakie wspaniałe relacje mieli z Janem Pawłem II. Dziedzictwo Karola Wojtyły jest przejmowane przez tych ludzi jako własne, odbierane nam – czyli ludziom myślącym w sposób patriotyczny, przywiązanym do kościoła i religii. To jest proces brudzenia, niszczenia autorytetów i niszczenia podziału na czarne i białe. Chodzi o to, aby ludziom wszystko zmieszać.  

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

not. mc

[fot. wPolityce.pl/"Uważam Rze"]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook