Jedynie prawda jest ciekawa


Bulwersujące stanowisko Amnesty Polska w sprawie dziennikarza skazanego za pisanie prawdy o islamie

21.08.2017

Opisywaliśmy wczoraj na łamach Stefczyk.info dramatyczny apel Michaela Stürzenbergera, niemieckiego dziennikarza i politycznego aktywisty, którego skazano w Niemczech na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wszystko z powodu historycznego artykułu, w którym opisane zostało spotkanie nazistowskich oficjeli z Muhammadem Aminem al-Husajnim, wielkim muftim Jerozolimy. Zapytaliśmy także polski oddział Amnesty International o to, czy podjęli już kroki w obronie prześladowanego za poglądy dziennikarza. Ich odpowiedź jest bulwersująca!

Na pytanie o to, jakie jest oficjalne stanowisko Amnesty International w tej sprawie uzyskaliśmy odpowiedź: - Czy dysponuje Pan źródłowym materiałem, np. wyrokiem albo uzasadnieniem sądowym w tej sprawie? Odpowiedzieliśmy, że dysponujemy licznymi relacjami medialnymi, także z Niemiec, a także wywiadem z poszkodowanym dziennikarzem. I zapytaliśmy, czy Amnesty International już skontaktowało się z człowiekiem, którego skazano na sześć miesięcy pozbawienia wolności za pisanie prawdy. Amnesty Polska odpowiedziało:  - Też czytaliśmy i słyszeliśmy. Teraz potrzebujemy informacji z sądu.

Poprosiliśmy Amnesty Polska o oficjalną odpowiedź, w końcu można oczekiwać, że organizacja, która wstawiła się ostatnio za Tomaszem Piątkiem, w sprawie którego  Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej i tym razem zareaguje. W końcu w tej sprawie mamy znacznie więcej niż w przypadku polskiego dziennikarza. Tu jest już wyrok sądu, tu mamy do czynienia z realnym prześladowaniem za pisanie prawdy.

Co odpowiedziało polskie przedstawicielstwo Amnesty International na nasze pytania? Spróbowało obrócić całą sprawę w pyskówkę i zarzuciło nam – w otwarty sposób – brak dziennikarskiej rzetelności. „A pytał Pan we właściwym sądzie o tę sprawę pisząc artykuł?” . „Zadaniem osób tworzących przekazy medialne jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii. Za: Kodeks SDP.” „Jako czytelnicy, pytamy o źródła, szczególnie te oficjalne i oczywiste. Trzeba znać wyrok, żeby stwierdzić, że jest "szokujący" to są ich oficjalne wypowiedzi na nasze próby dopytywania o to, czy zareagowali w sprawie dziennikarza prześladowanego w Niemczech za głoszenie swoich poglądów na temat islamu.

Rzecz w tym, że my nie pytaliśmy Amnesty Polska o ich opinię jako czytelników. Pytaliśmy o to, co robili organizacja rzekomo walcząca z łamaniem praw człowieka w sprawie, w której - w ocenie wielu osób, w tym i  samego poszkodowanego - doszło do skrajnego złamania tych praw, na straży których ma stać Amnesty International. 

Przypomnijmy, Stürzenberger opisał w swoim tekście „Swastyka i półksiężyc” związki z islamu z nazizmem. Opisywał m. in. Muhammada Amina Al-Husajniego, który nazywany jest często jednym z najbardziej zagorzałych antysemitów w dziejach świata. W 2015 roku o spotkaniu Hitlera i Al-Husajniego przypomniał premier Izraela Benjamin Netanjahu, który stwierdził, że pierwotnie Adolf Hitler nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony właśnie przez palestyńskiego muftiego Jerozolimy.

Między innymi o tym informował niemiecką opinię publiczną Stürzenberger, a podstawą do oskarżenia w niemieckim sądzie stał się wpis na Facebooku, w którym dziennikarz umieścił zdjęcie muftiego ściskającego prawą rękę nazistowskiego polityka, który miał na ręku opaskę ze swastyką. Zdjęcie zostało przez niemiecki sąd uznane za jeden z głównych dowodów przestępstwa. Sąd uznał, że oglądający tę fotografię mogą ją zinterpretować w sposób szkodzący islamowi, a Stürzenberger powinien zostać ukarany za pokazanie obrazu, który można odczytywać w taki sposób.

Więcej o sprawie wyroku niemieckiego sądu pisaliśmy tu:

Szokujący wyrok. Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu!

Czy to nie jest sprawa, którą powinna zająć się instytucja, której celem jest zapobieganie łamaniu praw człowieka?

To przecież Amnesty International jako swój cel programowy podaje organizowanie akcji społecznych w obronie praw człowieka, wspominając o organizowaniu pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publikowanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.

Dlaczego w tym przypadku nie podjęli takiego działania? A jeśli podjęli, to dlaczego nie chcą o tym mówić i wdają się w absurdalne polemiki z przedstawicielami mediów, którzy próbują nagłaśniać tę bulwersującą sprawę?

Odpowiedzi na te pytania zostawiamy naszym czytelnikom bez żadnego komentarza. Niech każdy sam oceni, jak bezstronną organizacją jest Amnesty Polska, przedstawiciele Amnesty International. I jakich praw tak naprawdę broni.

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook