Jedynie prawda jest ciekawa


Bukowski: wyrzućcie rosyjskich dyplomatów. Wszystkich!

28.10.2014

„Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy" - uważa Władimir Bukowski.

Rosyjski dysydent, żyjący od lat na Zachodzie, Władimir Bukowski przyznaje, że polski rząd był bardzo wyrozumiały dla rosyjskich szpiegów, działających w Polsce. „Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy. Chciał polepszenia stosunków z Rosją, nawet kosztem śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku, w której zginął prezydent Polski. Robiono co było tylko możliwe, aby mieć dobre relacje z Moskwą” - tłumaczy portalowi Fronda.pl.

Komentując informacje o zatrzymaniu osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji Bukowski dodaje, że „przez rosyjską inwazję na Ukrainę wszystko się zmieniło”. „Polski rząd nie ma teraz nic do stracenia. Dlatego też, obecnie jest dobra chwila, aby wyłapywać działających na terenie Polski rosyjskich szpiegów” - przekonuje. Dodaje, że mogą to być setki ludzi.

Pytany o plany wydalenia z Polski rosyjskich dyplomatów Bukowski wskazuje, że Polska powinna się ich pozbyć. „Im więcej odeślecie do Moskwy dyplomatów związanych z GRU, tym lepiej. Nic wielkiego się wam przez to nie stanie. Odeślijcie ich, nawet jeżeli wiecie, że w odpowiedzi na to, Rosjanie wydalą z Moskwy polskich dyplomatów. To będzie dobre dla obydwu stron. Nigdy zresztą nie potrafiłem zrozumieć wagi dyplomacji. Dyplomaci tylko marnotrawią pieniądze” - tłumaczy.

Dysydent odnosi się również do słów Radosława Sikorskiego, który – zdaniem Bukowskiego – ujawnił prawdziwą treść rozmowy Władimira Putina i Donalda Tuska. „Jestem pewny, że Radek powiedział dokładnie to, co rzeczywiście miało miejsce między Putinem a Tuskiem. Presja partii, a nawet całej koalicji była jednak tak wielka, że szybko zmienił zdanie i zaczął nagle mówić, że tak naprawdę to nie pamięta. Oczywiście, że pamięta. Parę lat temu mówił to samo Władimir Żyrinowski, który zazwyczaj mówi to, co rzeczywiście Władimir Putin chciałby powiedzieć publicznie, ale nie może tego zrobić” - tłumaczy Bukowski.

ez,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook