Jedynie prawda jest ciekawa

Bukowski: wyrzućcie rosyjskich dyplomatów. Wszystkich!

28.10.2014

„Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy" - uważa Władimir Bukowski.

Rosyjski dysydent, żyjący od lat na Zachodzie, Władimir Bukowski przyznaje, że polski rząd był bardzo wyrozumiały dla rosyjskich szpiegów, działających w Polsce. „Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy. Chciał polepszenia stosunków z Rosją, nawet kosztem śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku, w której zginął prezydent Polski. Robiono co było tylko możliwe, aby mieć dobre relacje z Moskwą” - tłumaczy portalowi Fronda.pl.

Komentując informacje o zatrzymaniu osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji Bukowski dodaje, że „przez rosyjską inwazję na Ukrainę wszystko się zmieniło”. „Polski rząd nie ma teraz nic do stracenia. Dlatego też, obecnie jest dobra chwila, aby wyłapywać działających na terenie Polski rosyjskich szpiegów” - przekonuje. Dodaje, że mogą to być setki ludzi.

Pytany o plany wydalenia z Polski rosyjskich dyplomatów Bukowski wskazuje, że Polska powinna się ich pozbyć. „Im więcej odeślecie do Moskwy dyplomatów związanych z GRU, tym lepiej. Nic wielkiego się wam przez to nie stanie. Odeślijcie ich, nawet jeżeli wiecie, że w odpowiedzi na to, Rosjanie wydalą z Moskwy polskich dyplomatów. To będzie dobre dla obydwu stron. Nigdy zresztą nie potrafiłem zrozumieć wagi dyplomacji. Dyplomaci tylko marnotrawią pieniądze” - tłumaczy.

Dysydent odnosi się również do słów Radosława Sikorskiego, który – zdaniem Bukowskiego – ujawnił prawdziwą treść rozmowy Władimira Putina i Donalda Tuska. „Jestem pewny, że Radek powiedział dokładnie to, co rzeczywiście miało miejsce między Putinem a Tuskiem. Presja partii, a nawet całej koalicji była jednak tak wielka, że szybko zmienił zdanie i zaczął nagle mówić, że tak naprawdę to nie pamięta. Oczywiście, że pamięta. Parę lat temu mówił to samo Władimir Żyrinowski, który zazwyczaj mówi to, co rzeczywiście Władimir Putin chciałby powiedzieć publicznie, ale nie może tego zrobić” - tłumaczy Bukowski.

ez,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook