Jedynie prawda jest ciekawa

Bukowski: wyrzućcie rosyjskich dyplomatów. Wszystkich!

28.10.2014

„Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy" - uważa Władimir Bukowski.

Rosyjski dysydent, żyjący od lat na Zachodzie, Władimir Bukowski przyznaje, że polski rząd był bardzo wyrozumiały dla rosyjskich szpiegów, działających w Polsce. „Dotychczas polski rząd był bardzo łagodny w stosunku do Moskwy. Chciał polepszenia stosunków z Rosją, nawet kosztem śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku, w której zginął prezydent Polski. Robiono co było tylko możliwe, aby mieć dobre relacje z Moskwą” - tłumaczy portalowi Fronda.pl.

Komentując informacje o zatrzymaniu osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji Bukowski dodaje, że „przez rosyjską inwazję na Ukrainę wszystko się zmieniło”. „Polski rząd nie ma teraz nic do stracenia. Dlatego też, obecnie jest dobra chwila, aby wyłapywać działających na terenie Polski rosyjskich szpiegów” - przekonuje. Dodaje, że mogą to być setki ludzi.

Pytany o plany wydalenia z Polski rosyjskich dyplomatów Bukowski wskazuje, że Polska powinna się ich pozbyć. „Im więcej odeślecie do Moskwy dyplomatów związanych z GRU, tym lepiej. Nic wielkiego się wam przez to nie stanie. Odeślijcie ich, nawet jeżeli wiecie, że w odpowiedzi na to, Rosjanie wydalą z Moskwy polskich dyplomatów. To będzie dobre dla obydwu stron. Nigdy zresztą nie potrafiłem zrozumieć wagi dyplomacji. Dyplomaci tylko marnotrawią pieniądze” - tłumaczy.

Dysydent odnosi się również do słów Radosława Sikorskiego, który – zdaniem Bukowskiego – ujawnił prawdziwą treść rozmowy Władimira Putina i Donalda Tuska. „Jestem pewny, że Radek powiedział dokładnie to, co rzeczywiście miało miejsce między Putinem a Tuskiem. Presja partii, a nawet całej koalicji była jednak tak wielka, że szybko zmienił zdanie i zaczął nagle mówić, że tak naprawdę to nie pamięta. Oczywiście, że pamięta. Parę lat temu mówił to samo Władimir Żyrinowski, który zazwyczaj mówi to, co rzeczywiście Władimir Putin chciałby powiedzieć publicznie, ale nie może tego zrobić” - tłumaczy Bukowski.

ez,Fronda.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook