Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: "Wywody Kutza to przykład obsesji starszego pana"

18.08.2015

"Taką nienawiść, takie hejterstwo wobec nowej głowy państwa uprawia gazeta z ul. Czerskiej."

"Wywody Kutza to przykład obsesji starszego pana. Pana, który najwyraźniej potrzebuje opieki w jakimś zacisznym domu, dzieląc pokój najlepiej ze Stefanem Niesiołowskim." -  pisze Tadeusz Płużański, komentując ostatnie wynurzenia dziennikarzy i celebrytów na temat ew. rządów PiS.

Kazimierz Kutz przejęcie władzy przez PiS porównuje do przewrotu majowego i wieszczy stworzenie nad Wisłą katolickiego Talibanu.

Płużański zwraca uwagę na to co o Andrzeju Dudzie pisze "Gazeta Wyborcza".

"Taką nienawiść, takie hejterstwo wobec nowej głowy państwa uprawia gazeta z ul. Czerskiej. W bodaj każdym numerze kłamliwie wmawia prezydentowi słowa, których nigdy nie wypowiedział: te o Polsce w ruinie." - pisze Płużański na łamach "Super Express'u".

Kolejnym z dziennikarzy, którzy atakują PiS i nowego prezydenta jest Waldemar Kuczyński. Były polityk Unii Wolności twierdzi, że słowo "prezydent" nie przejdzie mu przez usta, kiedy będzie mówił o Andrzeju Dudzie.

"Jednak na order szczególnej głupoty zasłużył inny redaktor tego szmatławca - Wojciech Tochman, któremu PiS pachnie... Breivikiem." -  dodaje Płużański.

Do chóru lewackich krytyków opozycji dołączył dziennikarz TVN24, Jacek Pałasiński. Prawo i Sprawiedliwość porównał do... hitlerowców.

"Pałasiński rozwija swoje chore wywody, że w państwie PiS będzie się żyło jak w Chinach, Turcji czy na Węgrzech (czy naprawdę w tych trzech krajach rządzą faszyści?). Ale logiki po Pałasińskim trudno się spodziewać. Opluwa nawet defiladę na święto Wojska Polskiego" - pisze Płużański.

Autor "Bestii" znalazł jednak rozwiązanie, które pomoże wspomnianym dziennikarzom pozbyć się swoich problemów.

"Jeśli polska historia, polscy przywódcy i wybory Polaków wam się nie podobają, najlepiej po prostu wyjechać. Za granicą domy opieki są lepsze." - podsumowuje publicysta.

mly/se.pl

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook