Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Budżetowe krętactwa odbierają głos ministrowi finansów

28.08.2013

Nasz "Sztukmistrz z Londynu" tłumacząc w Sejmie szczegóły nowelizacji budżetu państwa na ten rok chwilowo stracił głos i musiał sięgnąć po szklankę wody. MF przyznał się wreszcie, że rząd pomylił się w swoich prognozach i że wszyscy się pomylili. Otóż nie wszyscy, wystarczy sięgnąć do tekstów z przełomu 2012/2013 wPolityce.pl czy wSieci wystarczyło tylko nie łgać jak najęty.

Jeszcze raz powtarzam, że traktowanie poważnie MF J.V.Rostowskiego i jego prognoz i próby podejmowania z nim dialogu przez opozycję są funta kłaków nie warte. Podejmowanie jakiejkolwiek polemiki ze skrajnie aroganckim, niekompetentnym oraz wiecznie mylącym się mistrzem kreatywnej księgowości, który tworzy kolejne, wirtualne, humorystyczne i nierealistyczne budżety mija się całkowicie z celem.

MF J.V.Rostowski jako wielki mag polskich finansów publicznych roluje nie tylko polskie długi, ale i całe polskie społeczeństwo. W swym sejmowym wystąpieniu mistrz kreatywnej księgowości po zadłużeniu naszego kraju na kolejne blisko 400 mld zł - łącznie dług publiczny to już blisko 1bln zł w dniu 28 sierpnia 2013r stwierdza "prowadzimy odpowiedzialną politykę długu publicznego". Czy to nie zakrawa na kabaret, który w kompleksy może wpędzić tak wybitnego satyryka jak Jan Pietrzak?

W sytuacji gdy mamy katastrofalną zapaść w dochodach podatkowych w tym roku - według członka Komisji Finansów Publicznych posła Z.Kuźmiuka na gigantyczną kwotę ponad 27 mld zł, deficyt budżetu państwa na kwotę 51 mld zł i absolutną niemożność przygotowania realnego budżetu na rok 2014, MF J.V.Rostowski opowiada bajeczkę, że obecna nowelizacja budżetu zapewni bezpieczeństwo i wiarygodność polskich finansów publicznych. Albo więc MF J.V.Rostowski ma nas wszystkich za idiotów i konsekwentnie robi swoje, albo nie ma żadnego pojęcia o zarządzaniu finansami publicznymi dużego europejskiego państwa.

Według finansisty - humorysty J.V.Rostowskiego zwiększenie deficytu budżetowego o nowe 16 mld zł czyli pogłębienie jeszcze i tak wielkiej już dziury - podobno wzmocni naszą gospodarkę. Inteligentna pustka jest naprawdę porażająca. Nie omieszkał też dodać, że w Polsce widać już pierwsze oznaki ożywienia. Oznaki ożywienia widać też, gdy hieny i sępy zlatują się do rozkładającej się padliny. A niewątpliwie stan naszych finansów publicznych i gigantyczny dług publiczny to dziś chaos i totalny rozkład. Szkoda tracić energię i wznosić się na wyżyny intelektu próbując coś wytłumaczyć MF J.V.Rostowskiemu udowadniając mu, że nie wie co czyni. On bowiem wie doskonale, że tą komedię musi grać do końca bez względu na to że lont pod beczką prochu już się tli. MF J.V.Rostowski doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystko się wali, że brakuje pieniędzy na opłacenie rządowych rachunków, że po nas choćby potop. Ma konkretne zadanie i chce je wykonać. Już we wrześniu Polacy będą świadkami kolejnego cyrku i komedii pomyłek z projektem budżetu na przyszły 2014 r. I znowu będą zapewnienia zaklęcia i wierutne brednie, że jest dobrze, że wszystko jest pod kontrolą, że mamy bezpieczny, realny i dobrze skonstruowany budżet. A potem znów się okaże, że MF się pomylił, że nikt nie mógł przewidzieć, że jesteśmy uzależnieni od sytuacji w strefie euro - czyli zgodnie ze starą śpiewką obecnego rządu "Polacy nic się nie stało".

Ma rację premier D.Tusk, że dymisja min. finansów to nie jest piłka nożna. Problem w tym, że MF J.V.Rostowski regularnie strzela nam same samobóje i degraduje nas do ligi podwórkowej. To jego trener, promotor premier D.Tusk jak najszybciej powinien usiąść na ławce rezerwowych.

Janusz Szewczak

[Fot. PAP/Supernak]Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook