Jedynie prawda jest ciekawa


Bubula: Za tą decyzją stoi strach

18.01.2012

Ta decyzja ma bardzo słabe oparcie w dokumentach i rzeczywistości – mówi portalowi Stefczyk.info Barbara Bubula, posłanka PiS. Była członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji komentuje decyzję Rady ws. multipleksu.

Stefczyk.info: Jak Pani ocenia decyzję KRRiT, by nie wpuścić TV Trwam na multipleks?

Barbara Bubula: W mojej ocenie ta decyzja ma bardzo słabe oparcie w dokumentach i rzeczywistości. Podstawowym zarzutem wobec Telewizji Trwam jest brak dobrej sytuacji finansowej. Jednocześnie ci, którzy wygrali postępowanie koncesyjne często nie rozpoczęli nawet jeszcze nadawania sygnału, jak spółka ATM Grupa, której prezes przyznał, że emisję może rozpocząć dopiero w maju. Druga ze spółek, STAVKA, uruchomiła nadawanie dopiero w styczniu 2012. To pokazuje, że spółki, które wygrały w TV Trwam nie są w cale w lepszej sytuacji finansowej.

Takie porównywanie w ogóle ma sens?

To dobre pytanie. Telewizja Trwam ma specyficzny system finansowania. Jest finansowana przez fundację. Ona wyniki finansowe uzyskuje dzięki temu, że widzowie wpłacają datki na działalność telewizji. Jeśli będziemy dyskwalifikować fundacje czy stowarzyszenia, mówiąc, że nie mają one stabilnej sytuacji ekonomicznej, to równość wobec prawa różnych podmiotów staje się fikcją. Dlaczego podejrzliwie traktuje się regularnie wpłacane datki widzów, a za wiarygodne uchodzą deklaracje pożyczek, które mają zostać udzielone przez banki?

Okoliczności podejmowania decyzji budzą coraz więcej wątpliwości

Całe postępowanie ma wiele znaków zapytania. Pozwalano uzupełniać dokumenty finansowe konkurentom TV Trwam podczas postępowania, co jest niezgodne z rozporządzeniem KRRiT dot. postępowania koncesyjnego. Sama decyzja o nie przyznaniu miejsca TV Trwam została podjęta tylko w oparciu o analizę finansową. Nie rozpatrzono oferty programowej. Oceniono ją pozytywne, ale nie dopuszczono jej do etapu merytorycznej oceny.

Jak wyglądała będzie oferta multipleksu? Czy ona poszerza ofertę?

Nie mamy żadnej nowej jakości na tym multipleksie. Ona nie zwiększa pluralizmu przekazu medialnego. W związku z tym, w mojej ocenie, poważne są argumenty tych, którzy domagają się sprawiedliwego potraktowania katolickiej telewizji.

Co Pani zdaniem stoi za decyzjami KRRiT?

Sądzę, że jest to strach przed złamaniem monopolu na media elektroniczne w Polsce. Środowiska liberalne i lewicowe boją się utraty pozycji. Ten strach spowodował, że w zupełni irracjonalnym sposób szukano pretekstu, by dać innym zgodę na nadawanie, a nie dać tego prawa Telewizji Trwam, jedynej opozycyjnej i niezależnej w stosunku do obecnego rządu telewizji.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. tv-trwam.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook