Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński we "wSieci": Nie jestem pretorianinem prezesa

16.09.2016

„Nie czuję się ważny ani tym bardziej pretorianinem prezesa, jestem jednym z wielu jego współpracowników” – mówi Joachim Brudziński w rozmowie z Marcinem Fijołek na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”.

Brudziński przypomina wakacyjny wyjazd, który spędził wraz z Jarosławem Kaczyńskim na wodach w okolicach Szczecina oraz wizytę w Budapeszcie, gdzie lider PiS spotkał się z Wiktorem Orbanem.

Wpływowy polityk partii rządzącej recenzuje też pierwszy rok nowej władzy i zwraca uwagę na elementy ważne dla każdej rządzącej ekipy. Brudziński twierdzi, że ten rok w wykonaniu rządu mógł wyglądać lepiej.

 „Najgorsze, co mogłoby się nam przytrafić, to samozachwyt i poczucie, że wszystko jest wspaniale. Jednego jestem pewien — wyborcy mogą wybaczyć nam wiele potknięć, ale nie wybaczą takiej postawy, jaką prezentowała PO przez osiem lat — tej buty, bufonady i poczucia, że wizerunkowymi sztuczkami można kupić poparcie Polaków na zawsze. Nie wybaczą też tego, co ujawniła afera taśmowa, czyli potraktowania państwa jako dojnej krowy dla kolesi i lokalnych sitw. Wiem, że w tej sprawie jest absolutna determinacja ze strony kierownictwa partii, ze strony samego Jarosława Kaczyńskiego — jeżeli nasze struktury poszłyby drogą wyznaczoną przez działaczy PSL, co pokazała afera podkarpacka, jeżeli weszlibyśmy w buty i koleiny takich postaw, jakie prezentowali politycy PO na nagraniach z Sowy & Przyjaciół, to jest już po nas” – twierdzi Brudziński.

 Mówi też o istnieniu niebezpieczeństwa dla PiS, jakim byłby brak odpowiedniej kontroli nad partią i działaczami w regionach.

 „Cytując znajomego działacza: wielu poubierało się teraz w gacie z napisem „PiS” i udaje „sierioznych” działaczy, a interesuje ich jedno — własne interesy. Takie postawy i myślenie trzeba ciąć do kości, bo jeśli byśmy na tym nie zapanowali, to jest po nas” – twierdzi Brudziński.

 „Musimy pilnować własnych szeregów i wypalać gorącym żelazem sytuacje, w których ktoś pod sztandarem PiS i z ustami pełnymi frazesów robi dokładnie to, co nasi poprzednicy” – dodaje wiceprezes PiS.

Cały wywiad Marcina Fijołka z Joachimem Brudzińskim w nowym numerze tygodnika „wSieci”.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook