Jedynie prawda jest ciekawa

Brudziński we "wSieci": Duda nas poniesie!

11.12.2014

Jak zamierzają pokonać Komorowskiego? Przeczytaj o planach PiS na najbliższe miesiące!

"Mam poczucie niedosytu. Tym bardziej że mamy świadomość, iż ostateczny wynik nie odzwierciedla faktycznych preferencji Polaków i głosów oddanych w wyborach" - mówi w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” Joachim Brudziński.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Anny Wojciechowskiej szeroko odnosi się do problemu nieprawidłowości i nadużyć przy wyborach samorządowych. "Nie mamy żadnej wątpliwości, że te wybory zostały sfałszowane. W większym stopniu więc niż niedosyt jest złość. Złość, że 25 lat po obaleniu komunizmu musimy w Polsce znów się upominać o podstawowe standardy demokratycznego państwa prawa! Złość na to, że to dziadowsko zarządzane od ośmiu lat państwo nie jest nawet w stanie zapewnić porządnych urn wyborczych, tylko ludzie muszą wrzucać głosy do śmietników" - czytamy.

Brudziński mówi też o szansach Andrzeja Dudy w starciu z Bronisławem Komorowskim. Zdaniem polityka PiS urzędujący prezydent jest bardzo szkodliwym uczestnikiem debaty publicznej. "Pan prezydent, a wcześniej marszałek Komorowski w demagogii i partyjnej lojalności przekroczył już dawno granice śmieszności czy wręcz kabotynizmu" - zaznacza.

I dodaje, że to właśnie Duda „poniesie PiS”. "Buńczucznemu obecnemu prezydentowi, dworującemu sobie, że nie ma z kim przegrać, i próbującemu infantylnie ośmieszyć Andrzeja Dudę, szybko zrzednie mina. Patrząc na te wyniki wyborów, widać, że dziś Bronisław Komorowski nie startuje, wbrew temu, co piszą – cytując Andrzeja Wajdę – zaprzyjaźnione z prezydentem media, z ponad 70-procentowym poparciem" - kończy Brudziński.

Całość wywiadu na łamach „wSieci”. Polecamy.

LL

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook