Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: strach ludzi PO coraz większy

18.05.2013

Rozmowa z posłem PiS z okręgu szczecińskiego Joachimem Brudzińskim.

Stefczyk.info: Dotarła do nas wiadomość, że w Szczecinie podjęto próbę zablokowania konferencji PiSu. Mimo podpisanej umowy na wynajem jednej z sal w stoczni szczecińskiej odmówiono Państwu wynajmu. Konferencja została przeniesiona i odbędzie się o godzin 13:00 przed bramą stoczni. O co chodzi w tej sprawie?

Joachim Brudziński: Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że niezależnie od odmownej decyzji ws. wynajmu sali konferencja odbędzie się. A cała sytuacja wygląda następująco - spółka Silesia pomimo podpisanych dokumentów i przelania na jej konto umówionej kwoty za wynajem sali na kilkadziesiąt godzin przed konferencją się wycofała. Moim zdaniem dlatego, że do kierownictwa Silesii dotarło, że w konferencji poświęconej pracy udział weźmie na zaproszenie Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego lider PiS Jarosław Kaczyński. Dodam, że Silesia jest zależna od Skarbu Państwa. Warto również zaznaczyć, że spółka wydzierżawiła firmie Kraftport najbardziej istotną część z punktu widzenia przemysłu okrętowego za kwotę mniejszą niż ta, która została przelana z tytułu wynajęcia tej sali przez organizatora tej konferencji.

Dlaczego Pan to łączy?

To pokazuje bowiem, jak Silesia realizuje interesy publiczne.

Były jakieś powody odmowy wynajmu sali?

Jako oficjalną motywację zmiany zdania ws. wynajmu sali spółka Silesia podała awarię sieci elektrycznej. Jednak tego nie sposób przyjąć jako wiarygodne tłumaczenie. Bowiem na naszą uwagę, że mamy agregat prądotwórczy i sobie w tej sytuacji poradzimy przez chwilę zapanowało zamieszanie i konsternacja, a po chwili podtrzymano decyzję o odmowie wynajmu sali.

Dlaczego Pan łączy tę decyzję z wiadomością, że w Szczecinie pojawi się Jarosław Kaczyński? To nie było oczywiste od początku?

Uważam, że wiadomość o tym, że w Szczecinie pojawi się Jarosław Kaczyński, była głównym powodem zachowania Silesii w tej sprawie. Informacja o obecności premiera Kaczyńskiego na konferencji nie była znana od początku. Decyzję o odmowie wynajmu sali podjęto niedługo po potwierdzeniu obecności Jarosława Kaczyńskiego w Szczecinie.

Ta sytuacja zbiega się z publikacją kolejnych sondaży, które wskazują na coraz lepszy wynik PiSu. Czy w Pana ocenie to mogło mieć znaczenie? Czy PiS spodziewa się obecnie podobnych prób utrudniania działalności politycznej?

To ma związek ze strachem, który coraz mocniej zagląda w oczy politykom związanym z Platformą Obywatelską. On wynika z coraz lepiej widocznej zmiany nastrojów społecznych. My się jednak nie oglądamy na działania władz czy próby blokowania. Będziemy po prostu robić swoje.

Rozmawiał TK
[Fot. Pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook