Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Schetyna wykonał podwójne salto mortale

14.05.2017

Polityk PiS ostro o politycznej wolcie lidera PO ws. imigrantów.

„Pamiętamy groźbę wyrażoną wobec tych państw, które były sceptyczne szerokiemu otwieraniu wróg Europy przed imigrantami” – mówił Joachim Brudziński w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24.

„Nie chodzi uchodźców, bo prawdziwi uchodźcy są teraz w obozach w Turcji, Jordanii, Libanie i Grecji” – mówił Brudziński.

„Ci, którzy czy to gwałcili kobiety czy dopuszczają się aktów przemocy wobec mieszkańców Europy, to imigranci ekonomiczni” – dodał.

Następnie polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej, który mówił o potrzebie pomocy kobietom i dzieciom.

„Pan mówi o kobietach i dzieciach. Zamiast kobiet i dzieci były wypasione byczki z Iphonami” – powiedział.

„Ci, których nie było stać na opłacenie przemytników niejednokrotnie tracili” – dodał.

Brudziński odniósł się do ostatniej wolty politycznej Grzegorza Schetyny, który zapowiedział, że jego partia jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców.

„Donald Tusk i ówcześni politycy Platformy mówili wtedy, że jeżeli nie przyjmiemy tzw. uchodźców to na Polskę zostaną nałożone kary. To, że dzisiaj Grzegorz Schetyna dokonuje tego podwójnego salto mortale i pan minister Trzaskowski dokonuje równie ekwilibrystycznego salta, by odkręcić to co powiedział Grzegorz Schetyna, to problem komunikacyjny wewnątrz PO” – stwierdził.

„Możemy zapewnić, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości to szaleństwo, które szykowała Platforma Obywatelska, z tym szerokim wlewem imigrantów, na szczęście zostało zatrzymane” – dodał.

„Kiedy Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej przeciwstawiał się tym pomysłom pana Tomczaka, pani Kopacz, co wyście wtedy wyrabiali? Dzisiaj musicie połknąć własny język, a pan musi zrobić salto do tylu, żeby wytłumaczyć co powiedział Grzegorz Schetyna” – mówił.

Do wypowiedzi Brudzińskiego odniósł się Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej.

„To dzięki naszym bezpiecznikom, że uchodźcy muszą wybrać czy chcą przyjechać do Polski, a nikt nie chce do Polski przyjeżdżać, w Polsce nie ma uchodźców. Wy jesteście cyniczni i straszycie chorobami, terroryzmem i budujecie tego typu atmosferę w Polsce, która kończy się atakami na cudzoziemców. Tutaj nie byłoby dziesiątek tysięcy ludzi na ulicach, byłyby tylko kobiety i dzieci przesiedlone bezpośrednio z obozów. I takim ludziom należy pomagać, kobietom i dzieciom. I PO nigdy się nie godziła na niekontrolowany przypływ imigrantów” – stwierdził.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej jest zwolennikiem przyjmowania imigrantów do Polski.

„Muszę ze smutkiem powiedzieć, że podejście PiS i PO jest cyniczne, smutne i nieracjonalne. Jest wiele argumentów za tym, by uczestniczyć w systemie relokacji uchodźców, są to nie tylko argumenty moralne, etyczne. Są twarde argumenty polityczne. Powinniśmy brać odział w systemie relokacji. To kilka tysięcy uchodźców przyjętych tutaj na zasadach wynegocjowanych w ramach UE i dobrze opłacanych przez Unię. Zgadzając się na te warunki relokacyjne, bierzemy udział w rozwiązywaniu tego problemu na poziomie europejskim, a nie stawiamy się obok” – stwierdził.

„7 tysięcy osób w 38 milionowym kraju jest w stanie być przyjętych jako imigranci, zasymilować się i nie będą zagrażać naszemu bezpieczeństwu” – dodał. Nowy rzecznik prezydenta RP Krzysztof Łapiński mówił o potrzebie zakończenia problemu wojny w Syrii.

„Przed wszystkim trzeba rozwiązać problem Syrii, bez tego nie rozwiążemy problemu uchodźców. Pan prezydent wielokrotnie mówił, że uchodźcom należy pomagać tam gdzie są, na miejscu. Polska pomagała i pomaga” – powiedział.

„Mało wiecie jak poważna to sprawa przyjąć kilka tysięcy uchodźców. Polska przyjmowała w ostatnich latach uchodźców z Czeczenii czy ludzi, których życie jest zagrożone. (…) Warto się zapoznać jak wiele problemów trzeba rozwiązać” – stwierdził.

Joachim Brudziński odniósł się do słynnej akcji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który próbował zbijać kapitał polityczny na cierpieniu syryjskich dzieci.

„Pan prezydent Sopotu mówi: otwórzmy się na sieroty. Wie pan bardzo dobrze, że w kulturze arabskiej, muzułmańskiej nie ma żadnych sierot. (….) W tamtej kulturze dzieci nigdy nie są zostawione same sobie. Używacie demagogii tylko po to, by przykryć olbrzymi problem komunikacyjny wewnątrz Platformy. Rozjechaliście się z oczekiwaniami społecznymi i strzela pan z armaty do wróbla” – powiedział.

„Ta pomoc płynie, również do najbardziej potrzebujących czyli np. chrześcijan w Syrii” – dodał.

Mly/tvn24

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook