Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Schetyna wykonał podwójne salto mortale

14.05.2017

Polityk PiS ostro o politycznej wolcie lidera PO ws. imigrantów.

„Pamiętamy groźbę wyrażoną wobec tych państw, które były sceptyczne szerokiemu otwieraniu wróg Europy przed imigrantami” – mówił Joachim Brudziński w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24.

„Nie chodzi uchodźców, bo prawdziwi uchodźcy są teraz w obozach w Turcji, Jordanii, Libanie i Grecji” – mówił Brudziński.

„Ci, którzy czy to gwałcili kobiety czy dopuszczają się aktów przemocy wobec mieszkańców Europy, to imigranci ekonomiczni” – dodał.

Następnie polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej, który mówił o potrzebie pomocy kobietom i dzieciom.

„Pan mówi o kobietach i dzieciach. Zamiast kobiet i dzieci były wypasione byczki z Iphonami” – powiedział.

„Ci, których nie było stać na opłacenie przemytników niejednokrotnie tracili” – dodał.

Brudziński odniósł się do ostatniej wolty politycznej Grzegorza Schetyny, który zapowiedział, że jego partia jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców.

„Donald Tusk i ówcześni politycy Platformy mówili wtedy, że jeżeli nie przyjmiemy tzw. uchodźców to na Polskę zostaną nałożone kary. To, że dzisiaj Grzegorz Schetyna dokonuje tego podwójnego salto mortale i pan minister Trzaskowski dokonuje równie ekwilibrystycznego salta, by odkręcić to co powiedział Grzegorz Schetyna, to problem komunikacyjny wewnątrz PO” – stwierdził.

„Możemy zapewnić, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości to szaleństwo, które szykowała Platforma Obywatelska, z tym szerokim wlewem imigrantów, na szczęście zostało zatrzymane” – dodał.

„Kiedy Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej przeciwstawiał się tym pomysłom pana Tomczaka, pani Kopacz, co wyście wtedy wyrabiali? Dzisiaj musicie połknąć własny język, a pan musi zrobić salto do tylu, żeby wytłumaczyć co powiedział Grzegorz Schetyna” – mówił.

Do wypowiedzi Brudzińskiego odniósł się Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej.

„To dzięki naszym bezpiecznikom, że uchodźcy muszą wybrać czy chcą przyjechać do Polski, a nikt nie chce do Polski przyjeżdżać, w Polsce nie ma uchodźców. Wy jesteście cyniczni i straszycie chorobami, terroryzmem i budujecie tego typu atmosferę w Polsce, która kończy się atakami na cudzoziemców. Tutaj nie byłoby dziesiątek tysięcy ludzi na ulicach, byłyby tylko kobiety i dzieci przesiedlone bezpośrednio z obozów. I takim ludziom należy pomagać, kobietom i dzieciom. I PO nigdy się nie godziła na niekontrolowany przypływ imigrantów” – stwierdził.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej jest zwolennikiem przyjmowania imigrantów do Polski.

„Muszę ze smutkiem powiedzieć, że podejście PiS i PO jest cyniczne, smutne i nieracjonalne. Jest wiele argumentów za tym, by uczestniczyć w systemie relokacji uchodźców, są to nie tylko argumenty moralne, etyczne. Są twarde argumenty polityczne. Powinniśmy brać odział w systemie relokacji. To kilka tysięcy uchodźców przyjętych tutaj na zasadach wynegocjowanych w ramach UE i dobrze opłacanych przez Unię. Zgadzając się na te warunki relokacyjne, bierzemy udział w rozwiązywaniu tego problemu na poziomie europejskim, a nie stawiamy się obok” – stwierdził.

„7 tysięcy osób w 38 milionowym kraju jest w stanie być przyjętych jako imigranci, zasymilować się i nie będą zagrażać naszemu bezpieczeństwu” – dodał. Nowy rzecznik prezydenta RP Krzysztof Łapiński mówił o potrzebie zakończenia problemu wojny w Syrii.

„Przed wszystkim trzeba rozwiązać problem Syrii, bez tego nie rozwiążemy problemu uchodźców. Pan prezydent wielokrotnie mówił, że uchodźcom należy pomagać tam gdzie są, na miejscu. Polska pomagała i pomaga” – powiedział.

„Mało wiecie jak poważna to sprawa przyjąć kilka tysięcy uchodźców. Polska przyjmowała w ostatnich latach uchodźców z Czeczenii czy ludzi, których życie jest zagrożone. (…) Warto się zapoznać jak wiele problemów trzeba rozwiązać” – stwierdził.

Joachim Brudziński odniósł się do słynnej akcji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który próbował zbijać kapitał polityczny na cierpieniu syryjskich dzieci.

„Pan prezydent Sopotu mówi: otwórzmy się na sieroty. Wie pan bardzo dobrze, że w kulturze arabskiej, muzułmańskiej nie ma żadnych sierot. (….) W tamtej kulturze dzieci nigdy nie są zostawione same sobie. Używacie demagogii tylko po to, by przykryć olbrzymi problem komunikacyjny wewnątrz Platformy. Rozjechaliście się z oczekiwaniami społecznymi i strzela pan z armaty do wróbla” – powiedział.

„Ta pomoc płynie, również do najbardziej potrzebujących czyli np. chrześcijan w Syrii” – dodał.

Mly/tvn24

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook