Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: „Rolą opozycji jest być krytycznym wobec rządzących”

01.10.2014

Nigdy tego nie ukrywaliśmy i teraz też nie mam zamiaru ukrywać, że naszym celem jest odsunięcie Platformy, a co za tym idzie, również Ewy Kopacz, od władzy. Mamy doświadczenia siedmiu lat ich rządów i wiemy, że każdy kolejny rok, miesiąc, to festiwal kolejnych obietnic, ale w faktach i w zderzeniu z okresem kiedy my rządziliśmy, to taka degrengolada – mówi poseł PiS Joachim Brudziński w rozmowie ze Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Jak odbiera pan gest Jarosława Kaczyńskiego, który podszedł do Donalda Tuska, pogratulował mu i uścisnął rękę?

Joachim Brudziński: To odpowiedź na kuriozalne zagranie pani premier Kopacz co do zgody i przywrócenia zaufania dla klasy politycznej. W tym samym zdaniu z rozpędu pani Ewa Kopacz, co się chyba nigdy nie zdarzyło po 1989 r., w żadnym expose dotychczasowych premierów, personalnie, z imienia i nazwiska, zaatakowała lidera opozycji, insynuując mu jakieś nienawistne uczucia. Jarosław Kaczyński, zadając cios, tym wyssanym z brudnych palców doradców wizerunkowych kłamstwom, podszedł i przekazał panu premierowi Tuskowi, że nie żywi do niego żadnych nienawistnych uczuć i w wymiarze osobistym życzy mu sukcesów.

Czyli to nie był "cud Kopacz", jak piszą media?

Nie. Cudem byłoby niewątpliwie zrealizowanie tych wszystkich obietnic, które pani Ewa Kopacz złożyła. Nie ukrywam, że na taki cud chętnie bym liczył, ale nie niestety jestem dotknięty łaską wiary w to, że pani Kopacz nawet w 1/4 zrealizuje te wszystkie obietnice, które nam zaserwowała w tym expose.

Wracając do premiera Kaczyńskiego: deklaracja woli współpracy, gratulacje dla Donalda Tuska - to jakieś otwarcie się dla Platformy?

Rolą opozycji jest, tam gdzie jest to w interesie naszego kraju i bezpieczeństwa, współpracować z rządzącymi. Ale podstawową rolą opozycji, jest być wobec rządzących krytycznym - do podręcznik studenta pierwszego roku politologii.

Rywalizacja się nie zmniejszy?

Nigdy tego nie ukrywaliśmy i teraz też nie mam zamiaru ukrywać, że naszym celem jest odsunięcie Platformy, a co za tym idzie, również Ewy Kopacz, od władzy. Mamy doświadczenia siedmiu lat ich rządów i wiemy, że każdy kolejny rok, miesiąc, to festiwal kolejnych obietnic, ale w faktach i w zderzeniu z okresem kiedy my rządziliśmy, to taka degrengolada.

A propozycja współpracy?

Ja również, jak Jarosław Kaczyński, odsyłam do wyników głosowań z poszczególnych posiedzeń Sejmu. Wszędzie tam, gdzie jest to w interesie Polski, popieramy takie rozwiązania. Natomiast naszą rolą jest być krytycznym, jesteśmy w końcu konkurencją dla obecnie rządzących.

Ale wspieracie Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej?

Zawsze to podkreślamy, jeżeli chodzi o poparcie polskich kandydatów na stanowiska międzynarodowe, to zawsze wspieramy i popieramy Polaków.

To koniec wojny z Donaldem Tuskiem czy wojny polsko-polskiej?

Nie wiem co pan rozumie poprzez pojęcie wojny polsko-polskiej. Ja nie życzę mojej Ojczyźnie żadnej wojny. Byliśmy i pozostajemy w sporze politycznym z Platformą, ale nigdy nie miało to nic wspólnego z żadną wojną.

not.maf

Fot. [PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook