Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: „Rolą opozycji jest być krytycznym wobec rządzących”

01.10.2014

Nigdy tego nie ukrywaliśmy i teraz też nie mam zamiaru ukrywać, że naszym celem jest odsunięcie Platformy, a co za tym idzie, również Ewy Kopacz, od władzy. Mamy doświadczenia siedmiu lat ich rządów i wiemy, że każdy kolejny rok, miesiąc, to festiwal kolejnych obietnic, ale w faktach i w zderzeniu z okresem kiedy my rządziliśmy, to taka degrengolada – mówi poseł PiS Joachim Brudziński w rozmowie ze Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Jak odbiera pan gest Jarosława Kaczyńskiego, który podszedł do Donalda Tuska, pogratulował mu i uścisnął rękę?

Joachim Brudziński: To odpowiedź na kuriozalne zagranie pani premier Kopacz co do zgody i przywrócenia zaufania dla klasy politycznej. W tym samym zdaniu z rozpędu pani Ewa Kopacz, co się chyba nigdy nie zdarzyło po 1989 r., w żadnym expose dotychczasowych premierów, personalnie, z imienia i nazwiska, zaatakowała lidera opozycji, insynuując mu jakieś nienawistne uczucia. Jarosław Kaczyński, zadając cios, tym wyssanym z brudnych palców doradców wizerunkowych kłamstwom, podszedł i przekazał panu premierowi Tuskowi, że nie żywi do niego żadnych nienawistnych uczuć i w wymiarze osobistym życzy mu sukcesów.

Czyli to nie był "cud Kopacz", jak piszą media?

Nie. Cudem byłoby niewątpliwie zrealizowanie tych wszystkich obietnic, które pani Ewa Kopacz złożyła. Nie ukrywam, że na taki cud chętnie bym liczył, ale nie niestety jestem dotknięty łaską wiary w to, że pani Kopacz nawet w 1/4 zrealizuje te wszystkie obietnice, które nam zaserwowała w tym expose.

Wracając do premiera Kaczyńskiego: deklaracja woli współpracy, gratulacje dla Donalda Tuska - to jakieś otwarcie się dla Platformy?

Rolą opozycji jest, tam gdzie jest to w interesie naszego kraju i bezpieczeństwa, współpracować z rządzącymi. Ale podstawową rolą opozycji, jest być wobec rządzących krytycznym - do podręcznik studenta pierwszego roku politologii.

Rywalizacja się nie zmniejszy?

Nigdy tego nie ukrywaliśmy i teraz też nie mam zamiaru ukrywać, że naszym celem jest odsunięcie Platformy, a co za tym idzie, również Ewy Kopacz, od władzy. Mamy doświadczenia siedmiu lat ich rządów i wiemy, że każdy kolejny rok, miesiąc, to festiwal kolejnych obietnic, ale w faktach i w zderzeniu z okresem kiedy my rządziliśmy, to taka degrengolada.

A propozycja współpracy?

Ja również, jak Jarosław Kaczyński, odsyłam do wyników głosowań z poszczególnych posiedzeń Sejmu. Wszędzie tam, gdzie jest to w interesie Polski, popieramy takie rozwiązania. Natomiast naszą rolą jest być krytycznym, jesteśmy w końcu konkurencją dla obecnie rządzących.

Ale wspieracie Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej?

Zawsze to podkreślamy, jeżeli chodzi o poparcie polskich kandydatów na stanowiska międzynarodowe, to zawsze wspieramy i popieramy Polaków.

To koniec wojny z Donaldem Tuskiem czy wojny polsko-polskiej?

Nie wiem co pan rozumie poprzez pojęcie wojny polsko-polskiej. Ja nie życzę mojej Ojczyźnie żadnej wojny. Byliśmy i pozostajemy w sporze politycznym z Platformą, ale nigdy nie miało to nic wspólnego z żadną wojną.

not.maf

Fot. [PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook