Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Rekonstrukcja zasługuje na miano kabaretu

22.11.2013

"Donald Tusk zdecydował się na tę rekonstrukcję, kiedy szef CBA ogłosił opinii publicznej, że mamy do czynienia z największym i niespotykanym skandalem w dziejach III RP" - mówi Joachim Brudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Stefczyk.info: Co pan myśli o tym nowym składzie, który wybrał Donald Tusk?

Joachim Brudziński: Rekonstrukcję określam mianem kabaretu, żeby nie powiedzieć cyrku. Premier Donald Tusk przez ostatnie miesiące, a nawet lata trzymał na stanowiskach ministerialnych osoby absolutnie niekompetentne. Nie decydował się na ich dymisję wtedy, kiedy kompromitowali się – tak jak pani Joanna Mucha przy okazji zalewanego Stadionu Narodowego czy minister Nowak, kiedy był totalny chaos i bałagan na kolei, a także kiedy polscy przedsiębiorcy bankrutowali, z powodu niewypłacania im należności za prace przy budowie autostrad. Donald Tusk zdecydował się na tą rekonstrukcję, kiedy szef CBA ogłosił opinii publicznej, że mamy do czynienia z największym i niespotykanym skandalem w dziejach III RP. I wtedy kiedy do opinii publicznej powinna popłynąć informacja o miliardowym malwersacjach, przeżartych korupcją instytucjach: MSWiA, MSZ, KGP, GUS, to wrzuca się do przestrzeni medialnej kabaret z dymisją przywołanych ministrów. Jestem przekonany, śledząc od wczoraj to co się dzieje w mediach, że ten zabieg okazał się zabiegiem nieskutecznym.

Czy myśli pan, ze ta rekonstrukcja, przykrywając wielką aferę korupcyjną, pomoże Platformie zyskać w sondażach?

Nie jestem dotknięty łaską wiary, aby wierzyć w to, że minister Szczurek – zupełnie mi nieznany, ale ponoć dobry ekonomista, bez jakiegokolwiek zaplecza politycznego, uzdrowi polskie finanse. Tym bardziej nie jestem w stanie uwierzyć, że tatuaż minister Bieńkowskiej pomoże jej zarządzać takim molochem, jakim jest połączony resort Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej. Śledząc, nie tylko plotkarskie portale, ale także największe stacje telewizyjne, widzę, że dla części dziennikarzy najważniejszą informacją jest, że przypadkiem z ramienia minister Bieńkowskiej zsunął się szal, przykrywający tatuaż. Fajna informacja na „pudelka” czy „kozaczka”, ale niekoniecznie związana z tą niezwykle ważną nominacją. Jak sądzę część mediów przychylnych tej ekipie będzie wyciągało tego typu plotkarskie bzdety, aby zachwycać się tą cudowną rekonstrukcją. Ona ma tyle wspólnego z naprawą państwa, co Donald Tusk z prawdomównością w polityce i dotrzymywaniem słowa. Stoimy pod gabinetem [w Sejmie – przyp. red.[, do którego pan premier miał rzekomo się wprowadzić, aby nadzorować proces legislacyjny w polskim Sejmie. Kto jeszcze dziś o tym pamięta. Praktycznie co sezon polityczny mamy mieć do czynienia z nową jakością, nową energią, z nowymi ludźmi.

Ta rekonstrukcja rozbudziła emocje w klubie Platformy: na linii Grupiński – Biernat, czyli stronnictwo Schetyny vs stronnictwo Tuska. Czy to może przyczynić się do klęski, upadku PO?

Sypią się, widać to już gołym okiem.  

not. mc

[fot. PAP/Radek Pietruszka]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook