Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Rekonstrukcja zasługuje na miano kabaretu

22.11.2013

"Donald Tusk zdecydował się na tę rekonstrukcję, kiedy szef CBA ogłosił opinii publicznej, że mamy do czynienia z największym i niespotykanym skandalem w dziejach III RP" - mówi Joachim Brudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Stefczyk.info: Co pan myśli o tym nowym składzie, który wybrał Donald Tusk?

Joachim Brudziński: Rekonstrukcję określam mianem kabaretu, żeby nie powiedzieć cyrku. Premier Donald Tusk przez ostatnie miesiące, a nawet lata trzymał na stanowiskach ministerialnych osoby absolutnie niekompetentne. Nie decydował się na ich dymisję wtedy, kiedy kompromitowali się – tak jak pani Joanna Mucha przy okazji zalewanego Stadionu Narodowego czy minister Nowak, kiedy był totalny chaos i bałagan na kolei, a także kiedy polscy przedsiębiorcy bankrutowali, z powodu niewypłacania im należności za prace przy budowie autostrad. Donald Tusk zdecydował się na tą rekonstrukcję, kiedy szef CBA ogłosił opinii publicznej, że mamy do czynienia z największym i niespotykanym skandalem w dziejach III RP. I wtedy kiedy do opinii publicznej powinna popłynąć informacja o miliardowym malwersacjach, przeżartych korupcją instytucjach: MSWiA, MSZ, KGP, GUS, to wrzuca się do przestrzeni medialnej kabaret z dymisją przywołanych ministrów. Jestem przekonany, śledząc od wczoraj to co się dzieje w mediach, że ten zabieg okazał się zabiegiem nieskutecznym.

Czy myśli pan, ze ta rekonstrukcja, przykrywając wielką aferę korupcyjną, pomoże Platformie zyskać w sondażach?

Nie jestem dotknięty łaską wiary, aby wierzyć w to, że minister Szczurek – zupełnie mi nieznany, ale ponoć dobry ekonomista, bez jakiegokolwiek zaplecza politycznego, uzdrowi polskie finanse. Tym bardziej nie jestem w stanie uwierzyć, że tatuaż minister Bieńkowskiej pomoże jej zarządzać takim molochem, jakim jest połączony resort Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej. Śledząc, nie tylko plotkarskie portale, ale także największe stacje telewizyjne, widzę, że dla części dziennikarzy najważniejszą informacją jest, że przypadkiem z ramienia minister Bieńkowskiej zsunął się szal, przykrywający tatuaż. Fajna informacja na „pudelka” czy „kozaczka”, ale niekoniecznie związana z tą niezwykle ważną nominacją. Jak sądzę część mediów przychylnych tej ekipie będzie wyciągało tego typu plotkarskie bzdety, aby zachwycać się tą cudowną rekonstrukcją. Ona ma tyle wspólnego z naprawą państwa, co Donald Tusk z prawdomównością w polityce i dotrzymywaniem słowa. Stoimy pod gabinetem [w Sejmie – przyp. red.[, do którego pan premier miał rzekomo się wprowadzić, aby nadzorować proces legislacyjny w polskim Sejmie. Kto jeszcze dziś o tym pamięta. Praktycznie co sezon polityczny mamy mieć do czynienia z nową jakością, nową energią, z nowymi ludźmi.

Ta rekonstrukcja rozbudziła emocje w klubie Platformy: na linii Grupiński – Biernat, czyli stronnictwo Schetyny vs stronnictwo Tuska. Czy to może przyczynić się do klęski, upadku PO?

Sypią się, widać to już gołym okiem.  

not. mc

[fot. PAP/Radek Pietruszka]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook