Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: PiS wyciąga rękę

11.07.2014

„Dobra wola PiSu polega na tym, że nie zważając na to, co w ostatnich miesiącach i latach się zdarzyło wyciągamy rękę do Solidarnej Polski czy Polski Razem i mówimy: rozmawiajmy, złączmy swoje siły” – mówi poseł PiS Joachim Budziński.

Stefczyk.info: I znowu porażka – taki przekaz płynie z mediów, które przekonują, że nie ma już szans na zjednoczenie prawicy przed sobotnim kongresem. Czy w Pana ocenie zjednoczenie jest jeszcze możliwe?

Joachim Brudziński: Sobotnie spotkanie nie jest żadnym kongresem. To jest w dużej mierze próba odpowiedzi na pytanie, czy jest wola środowisk polskiej prawicy patriotycznej, by połączyć siły. Czy jest chęć, aby w ramach potrzeby przed jaką staje nasze państwo skonsolidować tę część polskich partii prawicowych, które uważają, że trwanie rządu Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego to czas stracony dla naszego kraju. To również pokaże, czy część prawicy będzie petryfikować i cementować to, co dziś jest polskim problemem. Wydarzenia w polskim Sejmie wskazują, że ta władza jest tak skompromitowana, ubabrana w różne patologie. Pytanie, czy ona będzie trwała.

Do kogo to pytanie? Do kogo Państwa oferta?

PiS wyciąga rękę do wszystkich środowisk obozu patriotycznego i mówi: spotkajmy się i podpiszmy deklarację woli, że chcemy się jednoczyć, chcemy budować nową jakość na polskiej prawicy, a nie kupczmy i targujmy się o miejsca na listach czy o ewentualne profity wynikające z pieniędzy przeznaczonych dla partii politycznej. To jest najgorszy z wariantów, jaki moglibyśmy Polsce zafundować. Jutrzejsze spotkanie jest gestem bardzo czytelnym dla opinii publicznej, czy przedstawiciele mniejszych partii prawicowych wykazują wolę takiego zjednoczenia, czy mają zamiar uprawiać targi o kolejne miejsca i ewentualne synekury wynikające z prowadzonej polityki.

Państwa oferta rozmów jest aktualna tylko do soboty, czy po sobotnim spotkaniu również?

Jesteśmy otwarci na rozmowy, chyba że sytuacja przyspieszy na tyle, że trzeba będzie szybko konstruować listy. Jednak wydaje się, że to jest scenariusz mało prawdopodobny. W kontekście tego, co dzieje się w Polsce jedyną odpowiedzią na patologię rządu PO-PSL powinna być zjednoczona prawica. Każdy z Polaków obserwujących scenę polityczną będzie mógł odpowiedzieć na pytanie, czy mniejsze formacje będą chciały skończyć z polityką rządu, czy też wolą targi.

Mówi Pan, że nie trzeba się targować o miejsca i frukta... Czy zatem byłby Pan w stanie odstąpić swoje dobre miejsce na liście komuś z Solidarnej Polski czy partii Gowina i startować z niższej pozycji? Takie dylematy również stoją przed Państwem...

Można równie dobrze zadać pytanie, czy jako PiS – największa partia opozycyjna – powinniśmy rozwiązać swoje struktury i oddać wszystko w ręce tych, którzy PiSowi w ostatnich miesiącach szkodzili. Jestem politykiem, a nie św. Franciszkiem. Nie zamierzam uprawiać polityki wedle zasady, w które dominuje heroizm. Dobra wola PiSu polega na tym, że nie zważając na to, co w ostatnich miesiącach i latach się zdarzyło wyciągamy rękę do Solidarnej Polski czy Polski Razem i mówimy: rozmawiajmy, złączmy swoje siły.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook