Jedynie prawda jest ciekawa

Brudziński: „Krul Europy” wysiada w prokuraturze

19.04.2017

„Prawdziwi Mężowie Stanu w naszej historii wysiadali z pociągów na przystanku Niepodległość. KrulEuropy wysiada na przystanku prokuratura” - skomentował na Twitterze przyjazd Donalda Tuska do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Na Twitterze wielu komentatorów, zarówno polityków jak i dziennikarzy, odniosło się do dzisiejszego przyjazdu do Warszawy Donalda Tuska. 

„No tak #Krul to liberał, stawiał na OLT Ekspress, ale (jak to u gdańskich liberałów-aferałów) OLT padło i chłopina musi tłuc się Pendolino” – ironizował Brudziński. 

Inny polityk, poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz ocenił sceny odgrywające się na Dworcu Centralnym w Warszawie jako „kaberet”. 

„Darmowy kabaret na dworcu centralnym w Stolicy. Jednak nie polecam, ponoć nudny i niskich lotów” - czytamy we wpisie. 

Publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl Krzysztof Feusette zauważył z kolei: „Gdyby Donald Tusk nie chciał awantury na Centralnym, przyjechałby samochodem. Oczywista oczywistość”. I dodał z humorem: „Śpiewać "sto lat" człowiekowi przed spotkaniem z prokuratorem, to trzeba nie mieć serca”. 

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zauważył, że przyjazd Tuska do Warszawy odbył się w bliskości... 100 rocznicy przyjazdy do Piotrogrodu założyciela bolszewizmu.

„Gratulacje dla Donalda Tuska za happening na stulecie przyjazdu Lenina do Piotrogrodu Czerwone karteczki to strzał w dziesiątkę” - ocenił Bielan. 

Warto też odnotować mizerną próbę odpowiedzi posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby. 

„Demokracja się wali a wy komentujecie kolor kartki Przystanek Europa. Czerwona kartka jest dla Państwo PiS” - napisał pełen oburzenia na Twitterze. 

„Nadzieja jest w Europie!” - dodał Szczerba. 


ak/Twitter 

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/Twitter]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook