Jedynie prawda jest ciekawa

Brudziński: Jedyną antysystemową partią jest PiS

13.07.2015

Poseł PiS Joachim Brudziński skomentował w „Sygnałach dnia” (Program I Polskiego Radia) sytuację gospodarczą Grecji i perspektywy przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Polityk zwrócił uwagę na genezę problemów Grecji. „Kto im te pieniądze pożyczał? Kto mając świadomość tego, w jakim stanie jest grecka gospodarka pompował miliardy euro w gospodarkę, która te pieniądze przejadała?” - pytał Brudziński.

Poseł przypomniał, że greccy rolnicy dostawali 500 euro do hektara, natomiast polscy – ok. 192.

„Ktoś Grekom te pieniądze pożyczał, ktoś pompował. Dziś problemem strefy euro nie jest to, czy Cipras pójdzie na ustępstwa czy też nie pójdzie, tylko to co dzieje się wewnątrz eurogrupy” - zaznaczył polityk PiS.

Joachim Brudziński przypomniał również deklaracje składane przez byłego premiera.

„Po co były słowa Donalda Tuska w Krynicy, że w 2011 roku Polska wejdzie do strefy euro? Do dzisiaj słyszymy, że szansą dla Polski ma być wepchnięcie nas do strefy euro po to, żebyśmy wykłócali się jak Francuzi, Niemcy czy Finowie, a Grecy i tak wyjdą na swoje. Dzisiaj naszym zadaniem jest przede wszystkim dbanie o polski system finansów, o polską gospodarkę i polski wzrost gospodarczy” - podkreślił.

Brudziński odniósł się do sytuacji frankowiczów w Polsce.

„Poszkodowany jest kredytobiorca, natomiast kredytodawcy czyli banki są na uprzywilejowanej pozycji” - zauważył gość „Sygnałów dnia”.

Poseł PiS podkreślił, że propozycja PO ws. frankowiczów „miała służyć tak naprawdę banków, a nie kredytobiorcom”.

Joachim Brudziński skomentował również słowa Pawła Kukiza, który pochwalił postulat PiS dotyczący repolonizacji banków.

„Cieszę się, że Paweł Kukiz przyznaje rację” - powiedział Brudziński.

Polityk podkreślił, że nie czuje urazy do Pawła Kukiza, który stwierdził, że obecność Brudzińskiego w polityce jest „nieszczęściem” dla PiS.

„Rock’n’rollowcowi wolno więcej. Nie obrażam się na Pawła Kukiza. Natomiast ja miałem i mam pretensje o to, że Paweł Kukiz próbuje ustawiać PiS w jednym szeregu z takimi partiami jak PO czy PSL” - podkreślił parlamentarzysta.

„Dzisiaj jedyną antysystemową partią, w takim rozumieniu, że koalicja PO-PSL uosabia system, jest PiS. Dlatego mówienie przez Pawła Kukiza, że „wszystkie partie do wora” i system partyjny jest zły, a on jeden jest sprawiedliwy, nie jest uzasadnione. Zapewniam wyborców Pawła Kukiza, że to PiS jest partią, która konsekwentnie od 8 lat upomina się o tych, których poburzenie spowodowało, że oddali głos na Pawła Kukiza. (…) Jedyną merytoryczną alternatywą dla koalicji PO-PSL jest PiS” - zaznaczył Brudziński.

gah

[fot. YouTube]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook