Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Jedyną antysystemową partią jest PiS

13.07.2015

Poseł PiS Joachim Brudziński skomentował w „Sygnałach dnia” (Program I Polskiego Radia) sytuację gospodarczą Grecji i perspektywy przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Polityk zwrócił uwagę na genezę problemów Grecji. „Kto im te pieniądze pożyczał? Kto mając świadomość tego, w jakim stanie jest grecka gospodarka pompował miliardy euro w gospodarkę, która te pieniądze przejadała?” - pytał Brudziński.

Poseł przypomniał, że greccy rolnicy dostawali 500 euro do hektara, natomiast polscy – ok. 192.

„Ktoś Grekom te pieniądze pożyczał, ktoś pompował. Dziś problemem strefy euro nie jest to, czy Cipras pójdzie na ustępstwa czy też nie pójdzie, tylko to co dzieje się wewnątrz eurogrupy” - zaznaczył polityk PiS.

Joachim Brudziński przypomniał również deklaracje składane przez byłego premiera.

„Po co były słowa Donalda Tuska w Krynicy, że w 2011 roku Polska wejdzie do strefy euro? Do dzisiaj słyszymy, że szansą dla Polski ma być wepchnięcie nas do strefy euro po to, żebyśmy wykłócali się jak Francuzi, Niemcy czy Finowie, a Grecy i tak wyjdą na swoje. Dzisiaj naszym zadaniem jest przede wszystkim dbanie o polski system finansów, o polską gospodarkę i polski wzrost gospodarczy” - podkreślił.

Brudziński odniósł się do sytuacji frankowiczów w Polsce.

„Poszkodowany jest kredytobiorca, natomiast kredytodawcy czyli banki są na uprzywilejowanej pozycji” - zauważył gość „Sygnałów dnia”.

Poseł PiS podkreślił, że propozycja PO ws. frankowiczów „miała służyć tak naprawdę banków, a nie kredytobiorcom”.

Joachim Brudziński skomentował również słowa Pawła Kukiza, który pochwalił postulat PiS dotyczący repolonizacji banków.

„Cieszę się, że Paweł Kukiz przyznaje rację” - powiedział Brudziński.

Polityk podkreślił, że nie czuje urazy do Pawła Kukiza, który stwierdził, że obecność Brudzińskiego w polityce jest „nieszczęściem” dla PiS.

„Rock’n’rollowcowi wolno więcej. Nie obrażam się na Pawła Kukiza. Natomiast ja miałem i mam pretensje o to, że Paweł Kukiz próbuje ustawiać PiS w jednym szeregu z takimi partiami jak PO czy PSL” - podkreślił parlamentarzysta.

„Dzisiaj jedyną antysystemową partią, w takim rozumieniu, że koalicja PO-PSL uosabia system, jest PiS. Dlatego mówienie przez Pawła Kukiza, że „wszystkie partie do wora” i system partyjny jest zły, a on jeden jest sprawiedliwy, nie jest uzasadnione. Zapewniam wyborców Pawła Kukiza, że to PiS jest partią, która konsekwentnie od 8 lat upomina się o tych, których poburzenie spowodowało, że oddali głos na Pawła Kukiza. (…) Jedyną merytoryczną alternatywą dla koalicji PO-PSL jest PiS” - zaznaczył Brudziński.

gah

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook