Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Jedyną antysystemową partią jest PiS

13.07.2015

Poseł PiS Joachim Brudziński skomentował w „Sygnałach dnia” (Program I Polskiego Radia) sytuację gospodarczą Grecji i perspektywy przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Polityk zwrócił uwagę na genezę problemów Grecji. „Kto im te pieniądze pożyczał? Kto mając świadomość tego, w jakim stanie jest grecka gospodarka pompował miliardy euro w gospodarkę, która te pieniądze przejadała?” - pytał Brudziński.

Poseł przypomniał, że greccy rolnicy dostawali 500 euro do hektara, natomiast polscy – ok. 192.

„Ktoś Grekom te pieniądze pożyczał, ktoś pompował. Dziś problemem strefy euro nie jest to, czy Cipras pójdzie na ustępstwa czy też nie pójdzie, tylko to co dzieje się wewnątrz eurogrupy” - zaznaczył polityk PiS.

Joachim Brudziński przypomniał również deklaracje składane przez byłego premiera.

„Po co były słowa Donalda Tuska w Krynicy, że w 2011 roku Polska wejdzie do strefy euro? Do dzisiaj słyszymy, że szansą dla Polski ma być wepchnięcie nas do strefy euro po to, żebyśmy wykłócali się jak Francuzi, Niemcy czy Finowie, a Grecy i tak wyjdą na swoje. Dzisiaj naszym zadaniem jest przede wszystkim dbanie o polski system finansów, o polską gospodarkę i polski wzrost gospodarczy” - podkreślił.

Brudziński odniósł się do sytuacji frankowiczów w Polsce.

„Poszkodowany jest kredytobiorca, natomiast kredytodawcy czyli banki są na uprzywilejowanej pozycji” - zauważył gość „Sygnałów dnia”.

Poseł PiS podkreślił, że propozycja PO ws. frankowiczów „miała służyć tak naprawdę banków, a nie kredytobiorcom”.

Joachim Brudziński skomentował również słowa Pawła Kukiza, który pochwalił postulat PiS dotyczący repolonizacji banków.

„Cieszę się, że Paweł Kukiz przyznaje rację” - powiedział Brudziński.

Polityk podkreślił, że nie czuje urazy do Pawła Kukiza, który stwierdził, że obecność Brudzińskiego w polityce jest „nieszczęściem” dla PiS.

„Rock’n’rollowcowi wolno więcej. Nie obrażam się na Pawła Kukiza. Natomiast ja miałem i mam pretensje o to, że Paweł Kukiz próbuje ustawiać PiS w jednym szeregu z takimi partiami jak PO czy PSL” - podkreślił parlamentarzysta.

„Dzisiaj jedyną antysystemową partią, w takim rozumieniu, że koalicja PO-PSL uosabia system, jest PiS. Dlatego mówienie przez Pawła Kukiza, że „wszystkie partie do wora” i system partyjny jest zły, a on jeden jest sprawiedliwy, nie jest uzasadnione. Zapewniam wyborców Pawła Kukiza, że to PiS jest partią, która konsekwentnie od 8 lat upomina się o tych, których poburzenie spowodowało, że oddali głos na Pawła Kukiza. (…) Jedyną merytoryczną alternatywą dla koalicji PO-PSL jest PiS” - zaznaczył Brudziński.

gah

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook