Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński do Neumanna: W Europie jesteście na kolanach

24.01.2016

Poseł PiS skrytykował postawę Platformy ws. rezolucji wobec Polski.

Goście Bogdana Rymanowskiego w programie „Kawa na Ławę” dyskutowali na temat debaty w Parlamencie Europejskim.

Prowadzący program przypomniał słowa Sławomira Neumanna, który w imieniu swojej partii postawił ultimatum prezydentowi Dudzie. Neumann odniósł się też do debaty w Parlamencie Europejskim.

„Ja wiem co mówiłem. W debacie nawet państwo pokazywali posłów, którzy wspierali polski rząd. Byli to eurosceptycy, nawet pan Mach popiera wyjście ich kraju z Unii. Największe partie nie zostały przekonane przez panią premier, że w Polsce wszystko jest w porządku. Jeżeli pan prezydent nie przyjmie ślubowania od trzech dobrze wybranych sędziów, to Platforma w ramach EPP złoży projekt rezolucji” – powiedział Neumann.

„Być może, że Prawo i Sprawiedliwość wygrała wizerunkowo tę debatę, ale jako Polska przegraliśmy tę debatę. Panią premier popierają ludzie, którzy chcą zniszczenia Unii” – dodał.

Marek Jakubiak wspomniał o postaci czeskiego europarlamentarzysty, który wspierał Polskę.

„Mnie ten Czech wzruszył. Kiedy Polska jest w potrzebie przykleił sobie kartkę „jestem Polakiem”. Pana interpretacja jest taka, że ma złe pochodzenie. To pan potrzebuje odpowiedniego pochodzenia rasowego? Nie rzecz w tym, by unia składała się z jednej, najmądrzejszej Komisji Europejskiej i państw typu wasale. Tylko z krajów narodowych. I nie mam zamiaru wypierać się swojej polskości, tylko dlatego, że panu czy komuś się to nie podoba. Pan przed chwilą powiedział, że oni wszyscy są źli, tylko dlatego, że mają inne zdanie od Komisji Europejskiej. Jeżeli wy mówicie: macie dwa tygodnie, bo inaczej tak zrobimy, że nie będziecie mogli chodzić spokojnie w Europie” – powiedział.

Marek Magierowski przypomniał Neumannowi, że eurosceptycyzm to nie domena nie tylko prawicy.

„Eurosceptycy, którzy domagają się wyjścia z Unii nie są tylko po prawej stronie, ale też po lewej. Konserwatyści krytykują skrajną lewicę, a lewica konserwatystów. To naturalna walka polityczna. Wielu europarlamentarzystów jest już znudzona tym ciągłym wtrącaniem się Komisji Europejskiej w sprawy poszczególnych państw” – powiedział.

Joachim Brudziński odniósł się do szantażu ze strony Platformy.

„Jestem porażony wystąpieniem pana Neumanna. Dla PO wszystko jest dopuszczalne, nawet dezawuowania wizerunku Polski w europie. Pan czerpie satysfakcję z tego, ze być może za 2 tygodnie w wyniku postawy skrajnie nieodpowiedzialnych polityków doprowadzicie do sytuacji, że doprowadzić do rezolucji potępiającej własny kraj. Ludzi opanujcie się. Nie miałem satysfakcji, że pani premier znokautowała Platformę. Chodzi mi o to, że premier naszego kraju przedstawiła na forum Parlamentu Europejskiego sytuację w Polsce. Wy w Europie potraficie rozmawiać tylko na kolanach. Jak ktoś stoi wyprostowany i buduje wizerunek Polski, to wy wpadacie w dygot.”

mly/wPolityce.pl

 

fot. [wPolityce.pl/tvn24]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook