Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński do Neumanna: W Europie jesteście na kolanach

24.01.2016

Poseł PiS skrytykował postawę Platformy ws. rezolucji wobec Polski.

Goście Bogdana Rymanowskiego w programie „Kawa na Ławę” dyskutowali na temat debaty w Parlamencie Europejskim.

Prowadzący program przypomniał słowa Sławomira Neumanna, który w imieniu swojej partii postawił ultimatum prezydentowi Dudzie. Neumann odniósł się też do debaty w Parlamencie Europejskim.

„Ja wiem co mówiłem. W debacie nawet państwo pokazywali posłów, którzy wspierali polski rząd. Byli to eurosceptycy, nawet pan Mach popiera wyjście ich kraju z Unii. Największe partie nie zostały przekonane przez panią premier, że w Polsce wszystko jest w porządku. Jeżeli pan prezydent nie przyjmie ślubowania od trzech dobrze wybranych sędziów, to Platforma w ramach EPP złoży projekt rezolucji” – powiedział Neumann.

„Być może, że Prawo i Sprawiedliwość wygrała wizerunkowo tę debatę, ale jako Polska przegraliśmy tę debatę. Panią premier popierają ludzie, którzy chcą zniszczenia Unii” – dodał.

Marek Jakubiak wspomniał o postaci czeskiego europarlamentarzysty, który wspierał Polskę.

„Mnie ten Czech wzruszył. Kiedy Polska jest w potrzebie przykleił sobie kartkę „jestem Polakiem”. Pana interpretacja jest taka, że ma złe pochodzenie. To pan potrzebuje odpowiedniego pochodzenia rasowego? Nie rzecz w tym, by unia składała się z jednej, najmądrzejszej Komisji Europejskiej i państw typu wasale. Tylko z krajów narodowych. I nie mam zamiaru wypierać się swojej polskości, tylko dlatego, że panu czy komuś się to nie podoba. Pan przed chwilą powiedział, że oni wszyscy są źli, tylko dlatego, że mają inne zdanie od Komisji Europejskiej. Jeżeli wy mówicie: macie dwa tygodnie, bo inaczej tak zrobimy, że nie będziecie mogli chodzić spokojnie w Europie” – powiedział.

Marek Magierowski przypomniał Neumannowi, że eurosceptycyzm to nie domena nie tylko prawicy.

„Eurosceptycy, którzy domagają się wyjścia z Unii nie są tylko po prawej stronie, ale też po lewej. Konserwatyści krytykują skrajną lewicę, a lewica konserwatystów. To naturalna walka polityczna. Wielu europarlamentarzystów jest już znudzona tym ciągłym wtrącaniem się Komisji Europejskiej w sprawy poszczególnych państw” – powiedział.

Joachim Brudziński odniósł się do szantażu ze strony Platformy.

„Jestem porażony wystąpieniem pana Neumanna. Dla PO wszystko jest dopuszczalne, nawet dezawuowania wizerunku Polski w europie. Pan czerpie satysfakcję z tego, ze być może za 2 tygodnie w wyniku postawy skrajnie nieodpowiedzialnych polityków doprowadzicie do sytuacji, że doprowadzić do rezolucji potępiającej własny kraj. Ludzi opanujcie się. Nie miałem satysfakcji, że pani premier znokautowała Platformę. Chodzi mi o to, że premier naszego kraju przedstawiła na forum Parlamentu Europejskiego sytuację w Polsce. Wy w Europie potraficie rozmawiać tylko na kolanach. Jak ktoś stoi wyprostowany i buduje wizerunek Polski, to wy wpadacie w dygot.”

mly/wPolityce.pl

 

fot. [wPolityce.pl/tvn24]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook