Jedynie prawda jest ciekawa


Brudziński: Przetarg powinien być rozwiązany po wyborach

06.06.2015

MON zamierza kupić od Airbusa pięćdziesiąt śmigłowców. PiS twierdzi, że na przetargu zamiast polskich firm zarobi francuskie konsorcjum Airbus, dlatego nie wyklucza unieważnienia całej procedury przetargowej. „Sprawa powinna się rozstrzygnąć po jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu” – wyjaśnia Joachim Brudziński.

Szef solidarności z Mielca przyznał, że namawia kilku posłów PiS, by ci doprowadzili do unieważnienia rozstrzygnięcia.

- To nie tylko apel PiSu co samego środka polskiej armii, a przede wszystkim tych zakładów pracy które w sposób oczywisty tym kontraktem zostały poszkodowane - wyjaśnił na antenie Radiowej Trójki Joachim Brudziński.

- Wraca pomysł stawiany jeszcze przed rozstrzygnięciem tego kontraktu, że przecież można było to rozwiązać w taki sposób, aby wszystkie trzy firmy starające się o ten kontrakt mogły w tym kontrakcie uczestniczyć po to aby zdywersyfikować potrzeby sił zbrojnych – dodał Brudziński.

Jednak, zadaniem Janusza Zemke z SLD, nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni.

- Mamy przetarg którym zainteresowane są trzy zakłady, a może wygrać jeden i zawsze będzie taka  sytuacja, że ludzie z dwóch innych miast powiedzą: „my niestety tracimy na tym”. Proponuję też aby się nie nabrać na to co Francuzi powiadają, że będzie w Łodzi jakaś produkcja duża. W Łodzi to będzie montaż elementów, które dotrą do Polski z Francji, przy którym znajdzie zatrudnienie kilkaset osób. Więc rzecz jest bardzo skomplikowana - podkreślił Zemke.

Henryk Wujec z Kancelarii Prezydenta zwraca uwagę, że to nie liczba zatrudnionych powinna decydować o miejscu produkcji śmigłowca dla polskiej armii:

- Od tego są fachowcy i eksperci, żeby podjęli decyzję nie dlatego żeby było mniej czy więcej miejsc pracy tylko dlatego, żeby to mogło służyć polskiej obronie - dodał Wujec.

Wyboru dokonanego przez MON bronili politycy koalicji PO i PSL. Jarosław Kalinowski przekonywał, że najważniejsze jest, by polska armia była należycie wyposażona. Także Andrzej Halicki mówił, że nowe śmigłowce powinny jak najszybciej trafić do naszego wojska.

mmil/polskieradio.pl

[Fot.  wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook