Jedynie prawda jest ciekawa

Braun: Rząd działa na rzecz obalenia Polski

09.04.2015

„Większość dziennikarzy to funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej”.

Rząd działa na rzecz obalenia Polski” - mówił Grzegorz Braun w Radiu Wnet. „Podatki powinny być niskie i proste. W takiej sytuacji więcej pieniędzy wpłynie do budżetu państwa. Ale dla wprowadzenia takich rozwiązań trzeba mieć wolę, a ten rząd działa na rzecz obalenia państwa Polskiego” – powiedział reżyser, pisarz oraz kandydat na prezydenta.

Gość Poranka Wnet wskazał, że kampania wyborcza jest dla niego szansą na prezentowanie nietypowych dla polskiej debaty publicznej tez i narracji. „Kampania będzie okazją, żeby się podłączyć pod tą niemiecką szczekaczkę, która od lat na nas szczeka. Jeśli chodzi o prawo do równego dostępu do mediów to wszyscy wiemy jak to wygląda w post-PRL. Jeśli chodzi o media reżimowe (państwowe) to już tam mój stryj pilnuje dostępu, tak aby żadna mysz się nie prześlizgnęła. Ale moje nazwisko, chyba po raz pierwszy mi zaprocentowało, bo zaczyna się na druga literę alfabetu, dzięki czemu jestem na pierwszym miejscu listy kandydatów. Więc można powiedzieć, że jestem kandydatem numer jeden w tych wyborach” - tłumaczył Braun.

Dodał, że jego program „streszcza się w trzech słowach: wiara, rodzina, własność”. „Chodzi oczywiście o wiarę rzymsko-katolicką, a z tego wysnuwa się cały świat wartości i etyki, a więc prawa i całej konstrukcji państwa. Jeśli chodzi o rodzinę to władza, którą nazywam warszawską, cały czas atakuje władzę rodzicielską, jak w przypadku pozwalania nieletnim na używanie tabletki „po”, bez zgody rodziców. A jeśli chodzie o własność to Polacy podlegają ciągłemu uciskowi i wyzyskowi fiskalnemu. Władza zmawia się przeciwko społeczeństwo, tworzą się państwowe kartele, które wyciskają pieniądze od obywateli” - tłumaczył.

Braun odnosił się również do działalności mediów w Polsce. „Większość dziennikarzy to są funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej. To widać w wyjaśnianiu Katastrofy Smoleńskiej, która jest czystą grą, bo to co robi prokuratura, jest grą polityczną, prowadzoną na potrzeby kampanii wyborczej. Nie będzie dobrze dopóki polska polityka będzie się miotać między Moskwą a Berlinem, Waszyngtonem a Tel Awiwem. Świat jest wielki i piękny, można patrzeć w różne strony na przykład na Ankarę, na Oslo, w stronę Mińska czy Pekinu. Nikt nie powiedział, że musimy iść na trwającą III wojnę światową w amerykańskiej pierwszej linii” – podkreślał Grzegorz Braun.

TK,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook