Jedynie prawda jest ciekawa


Braun: Rząd działa na rzecz obalenia Polski

09.04.2015

„Większość dziennikarzy to funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej”.

Rząd działa na rzecz obalenia Polski” - mówił Grzegorz Braun w Radiu Wnet. „Podatki powinny być niskie i proste. W takiej sytuacji więcej pieniędzy wpłynie do budżetu państwa. Ale dla wprowadzenia takich rozwiązań trzeba mieć wolę, a ten rząd działa na rzecz obalenia państwa Polskiego” – powiedział reżyser, pisarz oraz kandydat na prezydenta.

Gość Poranka Wnet wskazał, że kampania wyborcza jest dla niego szansą na prezentowanie nietypowych dla polskiej debaty publicznej tez i narracji. „Kampania będzie okazją, żeby się podłączyć pod tą niemiecką szczekaczkę, która od lat na nas szczeka. Jeśli chodzi o prawo do równego dostępu do mediów to wszyscy wiemy jak to wygląda w post-PRL. Jeśli chodzi o media reżimowe (państwowe) to już tam mój stryj pilnuje dostępu, tak aby żadna mysz się nie prześlizgnęła. Ale moje nazwisko, chyba po raz pierwszy mi zaprocentowało, bo zaczyna się na druga literę alfabetu, dzięki czemu jestem na pierwszym miejscu listy kandydatów. Więc można powiedzieć, że jestem kandydatem numer jeden w tych wyborach” - tłumaczył Braun.

Dodał, że jego program „streszcza się w trzech słowach: wiara, rodzina, własność”. „Chodzi oczywiście o wiarę rzymsko-katolicką, a z tego wysnuwa się cały świat wartości i etyki, a więc prawa i całej konstrukcji państwa. Jeśli chodzi o rodzinę to władza, którą nazywam warszawską, cały czas atakuje władzę rodzicielską, jak w przypadku pozwalania nieletnim na używanie tabletki „po”, bez zgody rodziców. A jeśli chodzie o własność to Polacy podlegają ciągłemu uciskowi i wyzyskowi fiskalnemu. Władza zmawia się przeciwko społeczeństwo, tworzą się państwowe kartele, które wyciskają pieniądze od obywateli” - tłumaczył.

Braun odnosił się również do działalności mediów w Polsce. „Większość dziennikarzy to są funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej. To widać w wyjaśnianiu Katastrofy Smoleńskiej, która jest czystą grą, bo to co robi prokuratura, jest grą polityczną, prowadzoną na potrzeby kampanii wyborczej. Nie będzie dobrze dopóki polska polityka będzie się miotać między Moskwą a Berlinem, Waszyngtonem a Tel Awiwem. Świat jest wielki i piękny, można patrzeć w różne strony na przykład na Ankarę, na Oslo, w stronę Mińska czy Pekinu. Nikt nie powiedział, że musimy iść na trwającą III wojnę światową w amerykańskiej pierwszej linii” – podkreślał Grzegorz Braun.

TK,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook