Jedynie prawda jest ciekawa


Braun: Rząd działa na rzecz obalenia Polski

09.04.2015

„Większość dziennikarzy to funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej”.

Rząd działa na rzecz obalenia Polski” - mówił Grzegorz Braun w Radiu Wnet. „Podatki powinny być niskie i proste. W takiej sytuacji więcej pieniędzy wpłynie do budżetu państwa. Ale dla wprowadzenia takich rozwiązań trzeba mieć wolę, a ten rząd działa na rzecz obalenia państwa Polskiego” – powiedział reżyser, pisarz oraz kandydat na prezydenta.

Gość Poranka Wnet wskazał, że kampania wyborcza jest dla niego szansą na prezentowanie nietypowych dla polskiej debaty publicznej tez i narracji. „Kampania będzie okazją, żeby się podłączyć pod tą niemiecką szczekaczkę, która od lat na nas szczeka. Jeśli chodzi o prawo do równego dostępu do mediów to wszyscy wiemy jak to wygląda w post-PRL. Jeśli chodzi o media reżimowe (państwowe) to już tam mój stryj pilnuje dostępu, tak aby żadna mysz się nie prześlizgnęła. Ale moje nazwisko, chyba po raz pierwszy mi zaprocentowało, bo zaczyna się na druga literę alfabetu, dzięki czemu jestem na pierwszym miejscu listy kandydatów. Więc można powiedzieć, że jestem kandydatem numer jeden w tych wyborach” - tłumaczył Braun.

Dodał, że jego program „streszcza się w trzech słowach: wiara, rodzina, własność”. „Chodzi oczywiście o wiarę rzymsko-katolicką, a z tego wysnuwa się cały świat wartości i etyki, a więc prawa i całej konstrukcji państwa. Jeśli chodzi o rodzinę to władza, którą nazywam warszawską, cały czas atakuje władzę rodzicielską, jak w przypadku pozwalania nieletnim na używanie tabletki „po”, bez zgody rodziców. A jeśli chodzie o własność to Polacy podlegają ciągłemu uciskowi i wyzyskowi fiskalnemu. Władza zmawia się przeciwko społeczeństwo, tworzą się państwowe kartele, które wyciskają pieniądze od obywateli” - tłumaczył.

Braun odnosił się również do działalności mediów w Polsce. „Większość dziennikarzy to są funkcjonariusze na froncie walki ideologicznej. To widać w wyjaśnianiu Katastrofy Smoleńskiej, która jest czystą grą, bo to co robi prokuratura, jest grą polityczną, prowadzoną na potrzeby kampanii wyborczej. Nie będzie dobrze dopóki polska polityka będzie się miotać między Moskwą a Berlinem, Waszyngtonem a Tel Awiwem. Świat jest wielki i piękny, można patrzeć w różne strony na przykład na Ankarę, na Oslo, w stronę Mińska czy Pekinu. Nikt nie powiedział, że musimy iść na trwającą III wojnę światową w amerykańskiej pierwszej linii” – podkreślał Grzegorz Braun.

TK,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook