Jedynie prawda jest ciekawa

Braun rozszerza hasło: Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica

29.07.2015

"Kukiz aportuje kolejną piłeczkę rzuconą mu przez Gazetę Wyborczą".

Grzegorz Braun w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" zdradza, że rozszerza swoje dotychczasowe hasło wyborcze. W jaki sposób? "Kiedy mówię: okopać się, wciągam na maszt flagę, na której jest moje rozszerzone hasło: Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica. Pod tym hasłem zapraszam do realizacji programu "budzenia śpiących rycerzy" - czytamy. 

Kandydat na prezydenta RP, który w wyborach zyskał jednak znikome poparcie, ujawnia też kulisy rozmów na pozaparlamentarnej prawicy i wytyka Pawłowi Kukizowi nierównowagę. "Pan Paweł Kukiz, najwyraźniej nie mając pojęcia, co rzeczywiście można przeczytać w moich wypowiedziach, aportuje po prostu kolejną piłeczkę rzuconą mu przez "Wyborczą". Nie będę komunikował się za pośrednictwem prasy z panem Kukizem, któremu tak łatwo przyszło wziąć udział w nagonce na mnie. Ale ogłaszam wśród Szanownych Czytelników "NCz!" mały plebiscyt: proszę o wskazanie jakiejkolwiek mojej wypowiedzi, która mogłaby zaświadczyć moje ewentualne rasistowskie resentymenty." - mówi Braun.

I dodaje: "Nie miałem dotąd osobiście do czynienia z panem Pawłem Kukizem - poza zdawkową wymianą zwrotów grzecznościowych w studiu telewizyjnym przed i po majowej debacie. Moja wcześniejsza inicjatywa kontaktu, jeszcze na etapie kampanii prezydenckiej, nie została podjęta. (...) Pan Paweł Kukiz szereg razy w telewizji i na łamach prasy zapowiadał, że właśnie dzwoni do Brauna. Ja informuję, że nic takiego nie zaszło. Pan Paweł Kukiz znalazł jednak czas, żeby wdawać się z funkcjonariuszami gadzinowej prasy w rozważania na temat mojego mniemanego "antysemityzmu". Bóg z nim" - ocenia.

Cały wywiad w "Najwyższym Czasie".

LL

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook