Jedynie prawda jest ciekawa

Braun: Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici

25.11.2014

„Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici. A zatem jak w banku należy się spodziewać próby realizacji scenariusza – tyle razy przećwiczonego – kiedy się pociąga za sznurek i Polacy w walce za wolność waszą lub naszą popełniają harakiri. A przecież nie muszą tego robić” - mówił reżyser Grzegorz Braun.

Reżyser spotkał się z członkami Klubu Gazety Polskiej w Paryżu. Podczas spotkania przekonywał, że Polacy nie są z góry skazani na jakiś scenariusz:

„Jeżeli dzisiaj prowadzi się politykę w gruncie przekonania, że jest jakiś nienaruszalny status quo w świecie – to jest wyraźna pomyłka. Właśnie w tych latach, dniach okazuje się, że takiej status quo nie istnieje, a przynajmniej nie ma takiej możliwości historycznej. Nie istnieje nic, ci zmuszałoby nas do wpychana się w sytuacje bez wyjścia” - mówi reżyser.

Dodaje, że świat zmienia się z każdym rokiem:

„Nie wiemy co będzie za cztery lata. Możemy być jedynie przekonani, że świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Będzie zmieniony nie do poznania. Czy rok temu o tej porze, gdybyśmy rozmawiali – to krakanie o tym, że będzie jakaś wojna – to państwa by przekonywało? Wojna już się toczy i my bierzemy w niej udział” - przekonuje Braun.

Wskazuje, że przejcie władzy w Polsce przez obóz prawicowy będzie bardzo niebezpiecznym momentem:

„Przejęcie władzy w Warszawie przez ekipę alternatywną – prawicową, będzie jednym z najniebezpieczniejszych momentów w naszej historii. Będzie, bowiem Adam Michnik z kolegami z „Gwiazdy Śmierci” znowu zacznie tłumaczyć w Paryżu, że w Warszawie doszli do władzy faszyści” - mówi artysta.

Wskazuje również, że naród należy do końca unicestwić:

„Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici. A zatem jak w banku należy się spodziewać próby realizacji scenariusza – tyle razy przećwiczonego – kiedy się pociąga za sznurek i Polacy w walce za wolność waszą lub naszą popełniają harakiri. Ten scenariusz już jest grany i będzie dalej realizowany”.

GP Paryż, youtube, lz

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook