Jedynie prawda jest ciekawa

Braun: Nastąpiła nowa Jałta

27.11.2014

„Ławrow z Kerrym chcą walczyć z terroryzmem na Bliskim Wschodzie. Ukraina jest drugorzędna”.

Po wywołującym wiele kontrowersji zajęciu siedziby PKW przez protestujący tłum Grzegorz Braun stał się jednym z liderów protestu. To właśnie on zabrał głos w budynku Komisji, żądając dymisji wszystkich członków Komisji. Rozpoczęcie okupacji budynku portal Fronda.pl opisał zarzucając okupującym Komisję, że są „V kolumną Putina” i działają na rzecz Rosji.

W Poranku Wnet Grzego Braun odpierał zarzuty. „To by było strasznie śmieszne, gdyby nie było tak łajdackie. Wedle tej logiki, im więcej zrobiłem antysowieckich filmów, tym lepiej się kamufluje. Zrobiłem 3 części filmu pt. Transformacja od Lenina do Putina ale dla Frondy jestem zwolennikiem prezydenta Rosji” - mówił Braun w Radiu Wnet.

Wskazał, że „toczy się właśnie wojna informacyjna, i w toku tych działań wojennych mamy do czynienia z aktywizacją agentury”. „Na Frondzie zostałem ruskim agentem dokładnie wtedy, kiedy publicznie wyraziłem się, że wciąganie Polski na wojnę na Ukrainie jest fatalne” - tłumaczył reżyser.

W jego ocenie „imperium amerykańskie oraz państwo utworzone w Palestynie przez cały mijający rok usilnie usilnie chcą nas wepchnąć w wojnę ukraińską”. To w jego ocenie „było by tragiczne”.

„Nastąpiła nowa Jałta, przecież spotkał się w Paryżu Ławrow z Kerrym i panowie ustalili, że wspólnie będą walczyć z terroryzmem na Bliskim Wschodzie. A jeżeli wspólnie tam działają, to znaczy, że Ukraina jest drugorzędnym teatrem wojennym. Tak więc gdzie są dzisiaj ci, którzy chcieliby Polskę w tę wojnę wepchnąć? Polska w dużej mierze zostałaby czarnym charakterem tej historii” – uważa Grzegorz Braun.

Cała rozmowa w Radiu Wnet

ez
[Fot. Youtube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook