Jedynie prawda jest ciekawa


Braun: „Dobre zmiany nie napawają otuchą”

30.12.2016

„Sporo tej prawdy wyszło na jaw w mijającym roku. Kto się jeszcze łudził, kto sądził, że można doprowadzić do dobrych zmian pozostając w paradygmacie demokratycznym, etatystycznym ,modernistycznym, i wcześniej nie mógł rozpoznać rzeczywistości, to ona odsłania cały swój przykry wizerunek” -mówił na antenie Radia Wnet Grzegorz Braun, reżyser, publicysta, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 r.

Braun ocenił surowo: „Dobre zmiany nie napawają otuchą” . Odnosząc się do polityki gospodarczej rządzącego PiS, mówił: „Wicepremier i minister Morawiecki kilka tygodni temu zakomunikował wprost, że praca nad ujednoliconym podatkiem zostały zamknięte” – powiedział reżyser, podkreślając, że był to „flagowy projekcik” z czasów kampanii. „Żegnaj więc obniżko podatków” – skomentował.

Reżyser stwierdził, że możliwość podniesienia podatków i powrót fotoradarów – które określił „mytem drogowym” – przedstawiają „pejzaż dobrej zmiany”. 

„Jakiekolwiek by te zmiany być nie miały, to nikt nie zakłada jakichkolwiek redukcji aparatu biurokratycznego” – mówił dalej Braun. „Jeśli nikt ich nie chce posłać do uczciwej roboty, to z czegoś trzeba dobrać, by mieć na takie dobre upominki jak 500+” – dodał. 

 Jak zaznaczył Braun, chcąc dać obywatelom, rządzący muszą sięgać im głębiej do kieszeni. 

„Jestem bardzo radykalnym państwowcem i jestem najdalszy od anarchizmu, ale proszę samemu się nie wpędzać, że koniecznie socjalizm, albo upadek państwa, nie, to właśnie umysłowość żoliborskich etatystów tworzy  takie fałszywe paradoksy” – podkreślił reżyser.  

Dodał również: „Socjalistyczna, etatystyczna władza tłumi przedsiębiorczość”. 

Pytany o to czy konflikt sejmowy i działania opozycji rozdzielają Polskę, Braun mówił: „Nigdy nie hołdowałem temu szkodliwemu fałszywemu mitowi jedności narodowej, więc nie traktuję go jako rozłam. Z kim niby miałbym się rozmamłać? To zadeklarowani zdrajcy i zaprzańcy”.   

„To ludzie których w odróżnieniu od nas nie interesuje państwo polskie jako byt suwerenny, byt niepodległy, oryginalny. Wielokrotnie zaparli się Polski, że państwo polskie suwerenne pogrzebne im nie jest” – mówił dalej reżyser.  

Podkreślił, że jest mentalność typu Janusza Palikota i Lecha Wałęsy. 

„Nie wszyscy którzy tu mieszkają są Polakami , bo Polakami nie chcą być. Wolą być eurokołchoźnikami” – ocenił Braun. 

Jego zdaniem nie było i nie ma żadnej siłowej próby przejęcia władzy, ponieważ nie dostrzega tej siły. 

„Post PRL-owski obóz zdrady narodowej nie jest w stanie dokonać czegoś realnego w polityce bez interwencji zewnętrznej. (…) To volksdeutsche i kolaboranci” – powiedział Braun. 

Komentując politykę międzynarodową, reżyser skupił się na wojskowych, którzy stoją za plecami Donalda Trumpa. 

 „Porzućcie wszelką nadzieję” - mówił, wskazując jak daleko nierozsądni byli ci gracze w polskiej polityce, którzy wszystko postawili na kartę polityki amerykańskiej. 

„Nie wiem kiedy i za ile Waszyngton zechce nas sprzedać” – dodał Braun. 

Jako „dramatycznie niebezpieczne” ocenił decyzję sprowadzenia wojsk natowskich do naszego kraju.  

„ To niczego nie zmieni w bilansie geostrategicznym z Rosją, ale zmieni bilans wewnętrzny w układzie warszawskiej władzy” – powiedział, zaznaczając że Macierewicz chce „sprowadzić obce wojska”, a jednocześnie osłabia wewnętrznie polską armię. 


ak/Radio Wnet

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook