Jedynie prawda jest ciekawa


bp Tomasik: domagajmy się promowania rodziny w mediach

11.06.2012

Mamy prawo domagać się, aby model rodziny był promowany w społeczeństwie i polskich mediach - powiedział ordynariusz radomski, bp Henryk Tomasik, na antenie Radia Plus Radom, odnosząc się do braku relacji medialnych ze Światowego Spotkania Rodzin, które odbyło się w Mediolanie.

- To smutne, że najpierw Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a teraz Światowe Spotkanie Rodzin zostały przemilczane przez media w Polsce. Szkoda, że dziennikarze chętniej pokazują sensacje, a nie konkretne i piękne postawy rodzin - mówił bp Tomasik.

Bp radomski odniósł się także do braku informacji w mediach na temat licznych homilii biskupich wygłoszonych w Boże Ciało, a poświęconych tematyce rodziny. - Byłoby rzeczą smutną, wręcz bolesną, tragiczną, gdyby komuś zależało na tym, żeby nie pokazywać piękna i wartości dobrze funkcjonującej rodziny. Możemy się pocieszać tylko tym, że dużo tych błędów wynika z bezmyślności, braku zrozumienia, czym się jest wychowanie, prawidłowe kształtowanie młodego człowieka. Dlatego mamy prawo domagać się, aby model rodziny był promowany w społeczeństwie i mediach - podkreślił członek Rady ds. Rodziny KEP.

Nawiązując do słów bł. Jana Pawła II o tym, że świat chce uczynić Boga wielkim nieobecnym przypomniał, że że eliminowanie sacrum z życia publicznego przybiera dzisiaj różne formy. - Nasz rodak mówił, że na naszych oczach dokonuje się eliminowanie wielkiej wartości, którą jest sakramentalność małżeństwa. To bolesne zjawisko i jednocześnie ważne zadanie dla rodziców i duszpasterzy. Kieruję prośbę do młodych ludzi, aby w swoich środowiskach kształtowali szacunek dla sakramentalności małżeństwa - podkreślił bp Tomasik.

 

PiKa, źródło: wPolityce.pl

[fot. marsz.org]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook