Jedynie prawda jest ciekawa

Bp Stefanek: To była próba podkopania się pod Kościół

19.10.2014

„Trzeba bardzo troszczyć się, aby nauka Chrystusa nie została zamieniona na taką czy inną reklamę producentów” - mówił na antenie Radia Maryja ks. bp Stanisław Stefanek, Członek Papieskiej Rady ds. Rodziny i Członek Rady ds. Rodziny KEP.

Duchowny komentował kończący się Synod Biskupów w Watykanie. Podkreślił, że spotkanie odbył o się pod w świetle beatyfikacji papieża Pawła VI, który podobnie jak dzisiejsze władze Kościoła musiał stoczyć bój z lobby domagającym się zmian w Kościele.

„Niepokój, który w tej chwili pojawił się na Synodzie jest odbiciem atmosfery z czasów papieża Pawła VI. Nowe głosy, które pojawiają się w otoczeniu Synodu będą szczegółowo rozpatrywane(...)One w jakimś sensie będą potwierdzeniem tego, co już próbowano do Kościoła wnieść” - wspominał bp Stefanek.

Podkreślił bardzo wyraźnie, że pomysły osłabienia rodziny, które pojawiły się na Synodzie są już rozpoznawane:

„Ekipa konstruktorów nowej moralności próbuje działać, tak jak się działa w tej chwili z powodzeniem w dużych sesjach i międzynarodowych zjazdach(...) Jest potężny zjazd, duża „zadyma”, a potem maleńka grupka chytrym i bocznym wejściem wprowadza swój tekst jako głos gremium” - mówi duchowny.

I dodaje:

„Oczywiście uczestnicy Synodu zareagowali bardzo zdecydowanie wobec próby podrzuconej dziennikarzom i sekretarzom Kościoła”.

Kapłan podkreślił, że najważniejsza jest pielęgnacja tradycji wiary:

„Trzeba bardzo troszczyć się, aby nauka Chrystusa nie została zamieniona na taką czy inną reklamę producentów” - mówi bp Stanisław Stefanek.

W bardzo konkretnych słowach określił próby lobbowania pod nowymi pomysłami w czasie Synodu:

„To była próba podkopania się pod Kościół. Podłożenia potężnego materiału wybuchowego, który początkowo pojawia się jako narys na murach, a potem wybuchnie z wielką siłą” - mówił biskup.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/EPA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook