Jedynie prawda jest ciekawa


Bp Oroko Egbebo: Zabijają nas powoli

12.11.2013

Najbardziej przerażające wydają się masowe zabójstwa dokonywane przez Boko Haram na dzieciach. Bojownicy z tej sekty po prostu wchodzą do szkół i klas, gdzie przebywają chrześcijańscy uczniowie, i oddają w ich stronę serie z karabinów – mówi nigeryjski biskup Oroko Egbebo.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” nigeryjski bp Hyacinthem Oroko Egbebo mówił o wielkim problemie prześladowań na afrykańskim kontynencie. Na początku wywiadu kapłan odniósł się do problemu prześladowań w Nigerii, który trwa od dłuższego czasu i stopniowo przybiera na sile, bowiem muzułmanie chcieliby uczynić kraj - państwem muzułmańskim.

„Zgodnie z tym wyznawcy Allaha od czasu do czasu podejmują próby podporządkowania sobie zarówno północy, jak i południa” – mówi nigeryjski biskup „Naszemu Dziennikowi”.

Kapłan dowodzi, że dziś możemy mówić kulminacji fali ataków na które niewiele można poradzić, ponieważ dopóki krajem będzie rządzić chrześcijanin, ataki islamistów będą stale przybierać na sile. Ksiądz w tym przypadku wskazuje na islamskiego przywódcę Boko Harama:

Najbardziej przerażające wydają się masowe zabójstwa dokonywane przez Boko Haram na dzieciach. Bojownicy z tej sekty po prostu wchodzą do szkół i klas, gdzie przebywają chrześcijańscy uczniowie, i oddają w ich stronę serie z karabinów – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Islamiści nie chcą aby ktokolwiek się kształcił, dlatego zabijają uczniów, bombardują szkoły, ale również kościoły, tak jak w miejscowości Mandela, gdy w Boże Narodzenie zbombardowano kościół św. Teresy.

Zdaniem biskupa Egbebo islamiści chcą przepędzić chrześcijan z północnych terenów Nigerii, aby na tym terenie stworzyć państwo wyznaniowe. Tych opornych, powoli zabijają.

„Chcą tam wprowadzić prawo szariatu, zaś tamtejsi chrześcijanie się temu oczywiście sprzeciwiają, nie godząc się na fakt, że próbuje się z nich na siłę zrobić muzułmanów” – czytamy.

Biskup uważa, że działania islamistów są wypowiedzeniem wojny państwu Nigeria. I tak to właśnie należy postrzegać.

Nigeryjski kapłan przyznaje, że choć jego kraj nie ma problemów z powołaniami zakonnymi, to wciąż brakuje księży do pracy w terenie. Problem w tym, że młodzi ludzie, nawet jeżeli są gotowi oddać swoje życie Bogu, nie mają warunków, aby godnie kształcić się do roli duchownych. Dlatego nigeryjski kościół prosi o wsparcie finansowe.

Potrzebujemy więc największego wsparcia dla naszych szkół podstawowych i średnich, tak aby móc w ogóle nimi zarządzać i by mogły normalnie funkcjonować. Do tego jednak potrzebne są pieniądze i dlatego proszę o pomoc – mówi biskup.

Cały wywiad można przeczytać na stronach Naszego Dziennika

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

ND, lz

[fot: sanktuarium.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook