Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bp Mering do ks. Bonieckiego: Dziesiątki tysięcy ludzi nie rozumieją Księdza stanowiska

27.09.2011

Ciąg dalszy kontrowersji związanych z udziałem satanisty i muzyka Adama Darskiego jako jurora w programie TVP. „Nergal” w telewizji publicznej i komentarz w TVN24 ks. Adama Bonieckiego spowodowały, że biskup włocławski wysłał list do redaktora „Tygodnika Powszechnego”.

„Był czas kiedy każdą książkę Adama Bonieckiego z radością brałem do ręki; tak zresztą postępowali prawie wszyscy moi koledzy – dzisiejsi księża. Podobnie było z «Tygodnikiem Powszechnym»” – rozpoczyna hierarcha. Bp Mering tłumaczy, dlaczego zmiany, jakim podlegało pismo, musiały się niektórym nie podobać.

„To na łamach Księdza pisma pojawiały się nazwiska takich «autorytetów» jak Magdalena Środa (córka prof. Ciupaka, marksisty i «religioznawcy» z czasów PRL), ks. Tomasz Węcławski (ileż się «Znak» natrudził w promocji jego książek), Stanisław Obirek...”  – wylicza bp Mering. Biskup włocławski tłumaczy, że na list otwarty zdecydował się „na marginesie ekwilibrystki słownej” ks. Bonieckiego w TVN 24.

O co dokładnie chodzi? – „Nie widzi Ksiądz związku między Nergalem jako satanistą i jako jurorem? Proszę zatem zafundować sobie badania okulistyczne i nie szerzyć zamętu w umysłach wiernych opowiadając schizofreniczne tezy. «Ani jedna Jota» nie może być zmieniona w Ewangelii, a nasze wypowiedzi powinny być: «Tak, tak – nie, nie!»” – napisał bp Mering.

MM

Fot. Diecezja.wloclawek.pl


CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook