Jedynie prawda jest ciekawa


Bosak: Ciężkie absurdy przeciwników ochrony życia

24.09.2016

„Ruch Narodowy jest w 100 proc. pro life”, czyli za ochroną życia poczętego w każdym przypadku - mówił na antenie Telewizji Republika Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Wiceprezes narodowców odniósł się do sondaży, z których wynika, że większość Polaków chce „ratowania kobiet”, a tym samym stawia się przeciwko ochronie życia. 

„Ta dyskusja jest strasznie zaciemniona ze względu na niski poziom poinformowania samych dyskutujących. Byłem wczoraj w Sejmie, słuchałem wystąpień posłów opozycji liberalno-lewicowej i zauważyłem, że posłowie i nawet posłanki żyją w przeświadczeniu o pewnych rzeczach, których wcale w tych projektach nie ma. One opierają się na zmanipulowanych, negatywnych przekazach” - mówił, podając przykład posłanek PO Joanny Muchy i Moniki Wielichowskiej. 

„Są to tak ciężkie absurdy, że aż trudno uwierzyć, że te kobiety w ogóle wykonują zawód posła, pracują na tekstach projektów ustaw. Albo świadomie kłamią, albo komentują z mównicy sejmowej projekty, których w ogóle nie czytały” – stwierdził. 

Były poseł zarzucił stronniczość największym stacjom telewizyjnym. Ciężko jest odkłamać ten projekt, uważa Bosak, jeżeli nie zaprasza się zwolenników ustawy antyaborcyjnej. „Nie chcą wyjaśnienia projektu, zamiast tego promują środowiska lewicowe, które protestują pod Sejmem z wieszakami w czarnych strojach i mówią, że kobiety będą wsadzane do więzień i zmuszane do męczeństwa” – zaznaczył. 

Jak podkreślił, kwestia ochrony życia nie powinna być poddawana pod głosowanie w referendum. Zwrócił uwagę, że z konstytucji wynika, że każde ludzkie życie powinno być chronione. 

„Polacy nie wiedzą dlaczego dzieci są zabijane” - mówił dalej Bosak. I dodał: „Zdecydowana większość aborcji, które są wykonywane w Polsce legalnie, to aborcje wynikające z podejrzenia, że dziecko urodzi się z jakąś wadą. (…) Moim zdaniem to jest coś nieludzkiego, żeby na podstawie podejrzenia choroby zabijać poczęte dzieci”. 

Wiceprezes Ruchu Narodowego odniósł się również do planowanej rekonstrukcji Rady Ministrów. W jego ocenie premier Szydło nie powinna komentować swojego własnego rządu. „Pani premier nie powinna dawać się wciągać w tego typu rozmowy. Rolą rządu jest rządzić, a rolą dziennikarzy, publicystów, czy opozycji jest to komentować”. 

Bosak wspomniał też o trudnościach szefowej rządu. „Decyzje zapadają nie wyłącznie w Kancelarii Premiera, ale gdzieś pomiędzy jej gabinetem, a gabinetem prezesa partii rządzącej” - powiedział. 

„Wydaje się, że Beata Szydło w tej skomplikowanej sytuacji radzi sobie dość dobrze. Jeśli jacyś ministrowie zostaną wymienieni, to będziemy się tym zajmować, na razie nie ma o czym mówić” - skomentował polityk. 

Zaznaczył także, że „mówienie o zmianach systemowych to standardowe zaklęcie polityków”. Wygodne jest dla PiS-i, jego zdaniem, mówienie o zmianach w rządzie, ale partia rządząca unika trudnych tematów, takich jak „zawężające polską suwerenność gospodarczą ” umowy handlowe TTIP, czy CETA. 

„Rządowi opłaca się skupiać politykę na personaliach, na zmianach pr-owych, a nie na materii rządzenia” - dodał. „Najważniejsze jest nie to, jakie figurki zmieniają się w rządzie, a to jakie decyzje podejmują” – podkreślił Bosak.

 

ak/Telewizja Republika 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook