Jedynie prawda jest ciekawa


Bosak: Ciężkie absurdy przeciwników ochrony życia

24.09.2016

„Ruch Narodowy jest w 100 proc. pro life”, czyli za ochroną życia poczętego w każdym przypadku - mówił na antenie Telewizji Republika Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Wiceprezes narodowców odniósł się do sondaży, z których wynika, że większość Polaków chce „ratowania kobiet”, a tym samym stawia się przeciwko ochronie życia. 

„Ta dyskusja jest strasznie zaciemniona ze względu na niski poziom poinformowania samych dyskutujących. Byłem wczoraj w Sejmie, słuchałem wystąpień posłów opozycji liberalno-lewicowej i zauważyłem, że posłowie i nawet posłanki żyją w przeświadczeniu o pewnych rzeczach, których wcale w tych projektach nie ma. One opierają się na zmanipulowanych, negatywnych przekazach” - mówił, podając przykład posłanek PO Joanny Muchy i Moniki Wielichowskiej. 

„Są to tak ciężkie absurdy, że aż trudno uwierzyć, że te kobiety w ogóle wykonują zawód posła, pracują na tekstach projektów ustaw. Albo świadomie kłamią, albo komentują z mównicy sejmowej projekty, których w ogóle nie czytały” – stwierdził. 

Były poseł zarzucił stronniczość największym stacjom telewizyjnym. Ciężko jest odkłamać ten projekt, uważa Bosak, jeżeli nie zaprasza się zwolenników ustawy antyaborcyjnej. „Nie chcą wyjaśnienia projektu, zamiast tego promują środowiska lewicowe, które protestują pod Sejmem z wieszakami w czarnych strojach i mówią, że kobiety będą wsadzane do więzień i zmuszane do męczeństwa” – zaznaczył. 

Jak podkreślił, kwestia ochrony życia nie powinna być poddawana pod głosowanie w referendum. Zwrócił uwagę, że z konstytucji wynika, że każde ludzkie życie powinno być chronione. 

„Polacy nie wiedzą dlaczego dzieci są zabijane” - mówił dalej Bosak. I dodał: „Zdecydowana większość aborcji, które są wykonywane w Polsce legalnie, to aborcje wynikające z podejrzenia, że dziecko urodzi się z jakąś wadą. (…) Moim zdaniem to jest coś nieludzkiego, żeby na podstawie podejrzenia choroby zabijać poczęte dzieci”. 

Wiceprezes Ruchu Narodowego odniósł się również do planowanej rekonstrukcji Rady Ministrów. W jego ocenie premier Szydło nie powinna komentować swojego własnego rządu. „Pani premier nie powinna dawać się wciągać w tego typu rozmowy. Rolą rządu jest rządzić, a rolą dziennikarzy, publicystów, czy opozycji jest to komentować”. 

Bosak wspomniał też o trudnościach szefowej rządu. „Decyzje zapadają nie wyłącznie w Kancelarii Premiera, ale gdzieś pomiędzy jej gabinetem, a gabinetem prezesa partii rządzącej” - powiedział. 

„Wydaje się, że Beata Szydło w tej skomplikowanej sytuacji radzi sobie dość dobrze. Jeśli jacyś ministrowie zostaną wymienieni, to będziemy się tym zajmować, na razie nie ma o czym mówić” - skomentował polityk. 

Zaznaczył także, że „mówienie o zmianach systemowych to standardowe zaklęcie polityków”. Wygodne jest dla PiS-i, jego zdaniem, mówienie o zmianach w rządzie, ale partia rządząca unika trudnych tematów, takich jak „zawężające polską suwerenność gospodarczą ” umowy handlowe TTIP, czy CETA. 

„Rządowi opłaca się skupiać politykę na personaliach, na zmianach pr-owych, a nie na materii rządzenia” - dodał. „Najważniejsze jest nie to, jakie figurki zmieniają się w rządzie, a to jakie decyzje podejmują” – podkreślił Bosak.

 

ak/Telewizja Republika 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook