Jedynie prawda jest ciekawa


Borowska: Mamy burdel ws. Smoleńska

12.04.2017

Posłanka Kukiz'15 mocno o wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

„Większość Polaków chce wiedzieć co się wydarzyło. Minęło kilka lat. Widzimy, że kwestia smoleńska jest mocno polityczna. Ani jedna, ani druga strona nie prowadzi dialogu. Ludzie chcą wiedzieć co tam miało miejsce. Jest wiele wątpliwości, jest szereg kwestii, których ja nie potrafię zrozumieć” – mówiła Elżbieta Borowska z Kukiz'15 w rozmowie z „Radiem Kraków”.

Młoda posłanka Kukiz'15 komentowała wątpliwości wokół katastrofy smoleńskiej. Mówiła o pytaniach, na które do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

„Dlaczego samolot wojskowy uznano za cywilny? Dlaczego Rosjanie prowadzili śledztwo? To wzbudza wątpliwości. To podważa też te wcześniejsze ustalenia. Nie chodzi o przyjmowanie opinii, że był zamach. To jednak budzi wątpliwości” – powiedziała Borowska.

Borowska nie szczędziła mocnych słów ws. katastrofy. Zdaniem posłanki, do tej pory nie potrafimy wyjaśnić najprostszych kwestii związanych z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku.

„Każde ustalenie jest podważane. Mamy burdel w tej kwestii. Nie jesteśmy w stanie wyjaśnić najprostszych rzeczy. Ta podkomisja smoleńska ma ustalenia i są to poważne zarzuty, że doszło do wybuchu przed zderzeniem z ziemią. Powinni zostać zatem zawiadomieni nasi sojusznicy. Tam było całe nasze dowództwo” – powiedziała.

Borowska komentowała też sprawę zamachu w Dortmundzie. Przypomniała, że jej ugrupowanie niezmiennie sprzeciwia się przyjmowaniu narzucanych Polsce kwot uchodźców.

„Cały czas stoimy na stanowisku, że jak nam będą narzucone siłą kwoty uchodźców, to Polacy powinni się wypowiedzieć. Jak chodzi o zamach to jest za wcześnie. Pewnie był to zamach terrorystyczny, ale to czas dla śledczych. Burze w internecie nie przynoszą korzyści. Takie dyskusje powinno się odkładać na bok” – stwierdziła.

Mly/radiokrakow.pl

fot. [YouTube/TVP.info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook