Jedynie prawda jest ciekawa


Borowska: Komorowski zachowuje się jak Wałęsa

19.12.2016

"To już jest naprawdę wypowiedź poniżej pewnego poziomu i jest to przykre, że tak zachowuje się były prezydent".

 Najbardziej arbitralnie zachowuje się Aleksander Kwaśniewski, z zupełnie innego obozu politycznego. Bronisław Komorowski wciąż nie może pogodzić się z tym, że Polacy nie wybrali go na drugą kadencję – mówiła na antenie Telewizji Republika, posłanka ugrupowania Kukiz'15.

Mówiąc o tym, czy media w Polsce są zagrożone, posłanka stwierdziła, że "media jako tako nie". – Sytuacja w Sejmie nie była zbyt komfortowa dla mediów, bo były zmiany, żeby przenieść media do budynku F, który jest oddalonym budynkiem i jest mały, niekoniecznie te warunki miały być dobre. Tłumaczenie było też takie, że w ostatnim czasie powstało wiele redakcji internetowych i liczba dziennikarzy się zwiększyła. Niekoniecznie te zmiany sejmowe były słuszne i może należało je przedyskutować z dziennikarzami – mówiła Elżbieta Borowska.

Zdaniem posłanki Kukiz'15 zagrożeniem dla mediów, w czasach rządów PO-PSL, były np. naciski na zmiany redaktorów naczelnych w różnych redakcjach. – To są takie czynniki, o których możemy powiedzieć, ze zagrażają mediom – mówiła.

Mówiąc o tym, do czego mogły doprowadzić wydarzenia w Sejmie, Borowska stwierdziła, że "takie zachowania mogą doprowadzić do tragedii". – Człowiek nie jest w stanie zapanować nad tłumem. Politycy podgrzewali te emocje, bo kiedy wychodzili posłowie PiS, to to chociażby Stefan Niesiołowski podburzał tłum przeciwko posłane Pawłowicz i to jest dość przykra sytuacja.

– Miałem wczoraj satysfakcję, oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego Sejmu pod eskortą policji – powiedział wczoraj, podczas protestu Komitetu Obrony Demokracji, były prezydent, Bronisław Komorowski.

– To już jest naprawdę wypowiedź poniżej pewnego poziomu i jest to przykre, że tak zachowuje się były prezydent. Zresztą, od wielu miesięcy, dorównuje mu też Lech Wałęsa. Najbardziej arbitralnie zachowuje się Aleksander Kwaśniewski, z zupełnie innego obozu politycznego. Bronisław Komorowski wciąż nie może pogodzić się z tym, że Polacy nie wybrali go na drugą kadencję – powiedziała.  

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook