Jedynie prawda jest ciekawa


Bombowe dziewczyny- Nowy numer miesięcznika wSieci Historii

25.06.2015

W nowym numerze miesięcznika wSieci Historii m.in. sylwetka Anny Walentynowicz i Jerzego Giedroycia, a także wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego pod Kłuszynem.

Anna Walentynowicz na celowniku – sylwetkę i działalność legendy „Solidarności” przedstawia Grzegorz Majchrzak, a o Jerzym Giedroyciu pisze Przemysław Waingertner. W numerze ponadto: o tym co się stało „Za kotarą”, wielkie zwycięstwo hetmana Stefana Żółkiewskiego pod Kłuszynem oraz Pyrrus, król Epiru, który nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen.

Najnowszy numer miesięcznika „wSieci Historii” w sprzedaży od 25 czerwca br. także w formie e-wydania dostępnego na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android w bezpłatnej aplikacji wSieci.

Ze względu na swą działalność opozycyjną przez kilkanaście lat legenda „Solidarności” Anna Walentynowicz była poddawana rozmaitym szykanom- Grzegorz Majchrzak przedstawia sylwetkę współzałożycielki NSZZ „Solidarność” poddawanej próbom kompromitacji i działaniom operacyjnym służby bezpieczeństwa PRL.

O Jerzym Giedroyciu pisze z kolei Przemysław Waingertner.

„Nie sposób było pozostać obojętnym wobec jego poglądów i działań. W II RP, kiedy określał się mianem konserwatysty i piłsudczyka, był krytykowany zarówno przez zachowawców, jak i ludzi Marszałka”.

O akcji w barze „Za kotarą” pisze w miesięczniku Wojciech Lada. – Jesienią 1943 r. miała miejsce największa akcja elitarnej jednostki AK, oddziału 993/W. Zlikwidowano grupę agentów i konfidentów Gestapo.

Bitwę pod Kłuszynem przypomina Maciej Maciejowski. – Wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego odniesione 4 lipca 1610 r. nad kilkakrotnie silniejszą armią rosyjsko-szwedzką pod Kłuszynem pozostaje w świadomości Polaków jedną z najsłabiej znanych rodzimych przewag orężnych.

Na łamach magazynu, postać Pyrrusa - Króla Epiru przypomina Michał Kowalski.

„Pragnął dorównać Aleksandrowi Wielkiemu, jednak chociaż wygrywał bitwy, nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen”- pisze autor artykułu „Pyrrus. Orzeł z Epiru”.

Miesięcznik „wSieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 7,90 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania - szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.

fot. wSieci Historii


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook