Jedynie prawda jest ciekawa


Bombowe dziewczyny- Nowy numer miesięcznika wSieci Historii

25.06.2015

W nowym numerze miesięcznika wSieci Historii m.in. sylwetka Anny Walentynowicz i Jerzego Giedroycia, a także wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego pod Kłuszynem.

Anna Walentynowicz na celowniku – sylwetkę i działalność legendy „Solidarności” przedstawia Grzegorz Majchrzak, a o Jerzym Giedroyciu pisze Przemysław Waingertner. W numerze ponadto: o tym co się stało „Za kotarą”, wielkie zwycięstwo hetmana Stefana Żółkiewskiego pod Kłuszynem oraz Pyrrus, król Epiru, który nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen.

Najnowszy numer miesięcznika „wSieci Historii” w sprzedaży od 25 czerwca br. także w formie e-wydania dostępnego na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android w bezpłatnej aplikacji wSieci.

Ze względu na swą działalność opozycyjną przez kilkanaście lat legenda „Solidarności” Anna Walentynowicz była poddawana rozmaitym szykanom- Grzegorz Majchrzak przedstawia sylwetkę współzałożycielki NSZZ „Solidarność” poddawanej próbom kompromitacji i działaniom operacyjnym służby bezpieczeństwa PRL.

O Jerzym Giedroyciu pisze z kolei Przemysław Waingertner.

„Nie sposób było pozostać obojętnym wobec jego poglądów i działań. W II RP, kiedy określał się mianem konserwatysty i piłsudczyka, był krytykowany zarówno przez zachowawców, jak i ludzi Marszałka”.

O akcji w barze „Za kotarą” pisze w miesięczniku Wojciech Lada. – Jesienią 1943 r. miała miejsce największa akcja elitarnej jednostki AK, oddziału 993/W. Zlikwidowano grupę agentów i konfidentów Gestapo.

Bitwę pod Kłuszynem przypomina Maciej Maciejowski. – Wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego odniesione 4 lipca 1610 r. nad kilkakrotnie silniejszą armią rosyjsko-szwedzką pod Kłuszynem pozostaje w świadomości Polaków jedną z najsłabiej znanych rodzimych przewag orężnych.

Na łamach magazynu, postać Pyrrusa - Króla Epiru przypomina Michał Kowalski.

„Pragnął dorównać Aleksandrowi Wielkiemu, jednak chociaż wygrywał bitwy, nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen”- pisze autor artykułu „Pyrrus. Orzeł z Epiru”.

Miesięcznik „wSieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 7,90 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania - szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.

fot. wSieci Historii


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook