Jedynie prawda jest ciekawa


Bombowe dziewczyny- Nowy numer miesięcznika wSieci Historii

25.06.2015

W nowym numerze miesięcznika wSieci Historii m.in. sylwetka Anny Walentynowicz i Jerzego Giedroycia, a także wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego pod Kłuszynem.

Anna Walentynowicz na celowniku – sylwetkę i działalność legendy „Solidarności” przedstawia Grzegorz Majchrzak, a o Jerzym Giedroyciu pisze Przemysław Waingertner. W numerze ponadto: o tym co się stało „Za kotarą”, wielkie zwycięstwo hetmana Stefana Żółkiewskiego pod Kłuszynem oraz Pyrrus, król Epiru, który nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen.

Najnowszy numer miesięcznika „wSieci Historii” w sprzedaży od 25 czerwca br. także w formie e-wydania dostępnego na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android w bezpłatnej aplikacji wSieci.

Ze względu na swą działalność opozycyjną przez kilkanaście lat legenda „Solidarności” Anna Walentynowicz była poddawana rozmaitym szykanom- Grzegorz Majchrzak przedstawia sylwetkę współzałożycielki NSZZ „Solidarność” poddawanej próbom kompromitacji i działaniom operacyjnym służby bezpieczeństwa PRL.

O Jerzym Giedroyciu pisze z kolei Przemysław Waingertner.

„Nie sposób było pozostać obojętnym wobec jego poglądów i działań. W II RP, kiedy określał się mianem konserwatysty i piłsudczyka, był krytykowany zarówno przez zachowawców, jak i ludzi Marszałka”.

O akcji w barze „Za kotarą” pisze w miesięczniku Wojciech Lada. – Jesienią 1943 r. miała miejsce największa akcja elitarnej jednostki AK, oddziału 993/W. Zlikwidowano grupę agentów i konfidentów Gestapo.

Bitwę pod Kłuszynem przypomina Maciej Maciejowski. – Wielkie zwycięstwo hetmana Stanisława Żółkiewskiego odniesione 4 lipca 1610 r. nad kilkakrotnie silniejszą armią rosyjsko-szwedzką pod Kłuszynem pozostaje w świadomości Polaków jedną z najsłabiej znanych rodzimych przewag orężnych.

Na łamach magazynu, postać Pyrrusa - Króla Epiru przypomina Michał Kowalski.

„Pragnął dorównać Aleksandrowi Wielkiemu, jednak chociaż wygrywał bitwy, nie zdołał zakończyć zwycięsko żadnej z licznych wojen”- pisze autor artykułu „Pyrrus. Orzeł z Epiru”.

Miesięcznik „wSieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 7,90 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania - szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.

fot. wSieci Historii


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook