Jedynie prawda jest ciekawa


Bogdan Pęk: Ustawa o in vitro uderza w lad moralny

08.07.2015

Lobby całej sieci klinik in vitro, często powiązanych z ludźmi obecnej władzy, jest zainteresowane, żeby poszerzyć furtkę, która w ostateczności prowadzi do manipulacji zarodkami, handlu zarodkami, może także być przyczynkiem do hodowli „organów zamiennych” - ostrzega senator Bogdan Pęk.

Stefczyk.Info: O co tak naprawdę toczy się bój w sporze o in vitro? Dziś w Senacie burzliwa dyskusja...

Bogdan Pęk, senator PiS: Ta ustawa, która jest sprzedawana polskiemu społeczeństwu jako leczenie niepłodności  z całą pewnością leczeniem niepłodności nie jest. Nie ma ani jednego przykładu, by ktoś, kto korzystał z tej procedury zyskał trwałą bądź częściową płodność. In vitro nie leczy niepłodności. To fakt oczywisty.
Musimy więc rozpatrywać go na bazie humanizmu. Ta ustawa jest jednym z aktów demolujących ład etyczno – moralny ukształtowany przez cywilizację chrześcijańską. Uderza w życie ludzkie, które jest świętością od poczęcia do naturalnej śmierci.  Dopuszcza manipulację genetyczne, które uderzają w podstawę rodziny, bo dopuszcza produkcję zarodków przez różnych rodziców, a także możliwość handlu tymi zarodkami. I wreszcie podstawione pary homoseksualne, symulujące, że są w związku nieformalnym mogą również otrzymywać w prezencie dzieci, które przysposabiają w kierunku homoseksualnym.

Nasza cywilizacja, która uważa życie za świętość nie może iść w tym kierunku, bo demolowanie rodziny, demolowanie etyki spowoduje,że następne pokolenia będą niezdolne w rozróżnianiu dobra od zła.

Ale tu się właśnie mówi o dobroczynnych skutkach nowego prawa, bo ono pozwala mieć dzieci tym parom, którzy naturalnie ich mieć nie mogą. Zwolennicy ustawy przekonują,  że  wychodzi ona na przeciw ludzkiemu nieszczęściu...

Owszem, jest to manipulacja biotechniologiczna, która może doprowadzić do powstania zarodka ludzkiego i urodzenia dziecka przez osoby, które nie mogą tego zrobić w sposób naturalny. Ale przy okazji zabija się dużo większą liczbę zarodków, które są istotami ludzkimi. Żeby osiągnąć jeden jedyny cel. Z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej jest to niedopuszczalne. Zresztą są o wiele tańsze metody leczenia – np. naprotechnlogia.

A jeśli już mowa o kosztach. Ile nas będzie kosztować in vitro?

Minister na komisji ocenił, że dofinansowanie tego typu zabiegów będzie kosztować budżet państwa ok. 250 mln. Dla porównania utrzymanie Senatu to jest 100 mln finansowanie wszystkich partii z budżetu to ok. 60 mln.
Jeżeli ktoś chciałby tego dokonywać – to z całą pewnością nie z pieniędzy budżetowych, bo lobby całej sieci klinik, które się tego typu zabiegami zajmują, często powiązanych z ludźmi obecnej władzy, jest zainteresowane, żeby poszerzyć furtkę, która w ostateczności prowadzi do manipulacji zarodkami, handlu zarodkami, może także być przyczynkiem do hodowli „organów zamiennych”. To groźniejsze niż niewolnictwo.

Jasne stanowisko zajął w tej sprawie Kościół. Politycy PO zdają się je puszczać mimo uszu... Mimo, że twierdzą, że są katolikami.

Mówi się, że  PO chciałoby przy pomocy tej ustawy odzyskać część ultralewicowego elektoratu, dla którego wszystkie metody osłabienia naturalnych więzi rodzinnych i człowieczeństwa definiowanego w oparciu o etykę chrześcijańską  są dopuszczalne.

Ale to chyba błędne założenie. Bo przynajmniej w rejonie Polski południowej Platforma na przeforsowaniu tej ustawy straci. Tym bardziej, ze nie da się obronić dwu kwestii od których zacząłem: po pierwsze, że to nie jest żadne leczenie niepłodności,  i że wydaje się na to ogromnie pieniądze podczas gdy brakuje na leczenie i dożywianie dzieci już urodzonych, gdy czeka się miesiącami w kolejkach do lekarzy, latami na zabiegi. Te pieniądze mogłyby być przeznaczone na leczenie i przedłużanie życia istotom ludzkim istniejącym,a tymczasem z przyczyn ideologicznym są przekierowywane na manipulacje sprzeczne z etyką.

rozmawiała Anna Sarzyńska

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook