Jedynie prawda jest ciekawa


Bogdan Klich odpowiedzialny za matactwo

15.12.2011

Ujawniona przez „Gazetę Polską” treść rozmowy Edmunda Klicha z Bogdanem Klichem z 22 kwietnia 2010 r. to kolejny dowód na to, że były polski akredytowany przy MAK działał w interesie Rosjan - mówi portalowi Stefczyk.info przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego okoliczności katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz. Poseł PiS dodaje, że od początku były dowody na winę strony rosyjskiej, ale były minister obrony Bogdan Klich je schował.

Jest bardzo wiele wskazówek pokazujących, że pan Edmund Klich od początku zachowuje się jak człowiek, który przyjmuje dyrektywy ze strony wysokich urzędników państwowych Federacji Rosyjskiej i realizację tych dyrektyw i tego stanowiska uważa dla siebie za najważniejsze, że jego urzędnicza lojalność nie jest związana z Rzeczpospolitą Polską.

Od tego zresztą zaczęło się jego zaangażowanie w tę sprawę. Pan Morozow zadzwonił właśnie do niego i razem uzgodnili – w pierwszych godzinach po tej tragedii, ok. godz. 11-12 – że wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej będzie procedowane według załącznika 13 do konwencji chicagowskiej. Co było przez cały czas w interesie rosyjskim. I co nigdy nie było w interesie polskim, ponieważ po pierwsze jest niezgodne z przepisami, jako że był to samolot wojskowy, a po drugie pozostawia nas bez możliwości ruchu na forum światowym. Zresztą, jak wiadomo, okazało się ostatecznie, że to wcale nie konwencja chicagowska i jej załącznik 13 było podstawą prawną, a jedynie rozporządzenie pana Putina. Dysponujemy stanowiskiem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, która bardzo jasno stwierdza, że to przepisy prawne Federacji Rosyjskiej były podstawą badania tej katastrofy. W związku z tym żadna międzynarodowa agencja nie będzie się do tego mieszała, skoro państwo polskie zgodziło się na procedowanie według prawa rosyjskiego.

Osobą, która do tego niejako doprowadziła – choć oczywiście nie tylko ona ponosi za to odpowiedzialność – był właśnie pan Edmund Klich, który – jeżeli tak, jak się przedstawia, jest znawcą prawa lotniczego w aspekcie badania wypadków – musiał być od początku świadom, że działa na szkodę Polski, a wspiera interes rosyjski. I te taśmy potwierdzają ten stan rzeczy niesłychanie dobitnie.

Jedyną osobą, która w tych stenogramach zachowuje się w miarę przyzwoicie, jak przystało na oficera polskiego, jest pan generał Cieniuch, który nieśmiało wprawdzie, ale dosyć konsekwentnie w kilku kolejnych wypowiedziach podkreśla, że może by jednak wrócić do porozumienia z ‘93 roku, że może by zwiększyć liczbę akredytowanych, że może jednak kierować się polskim interesem narodowym. Ale te wysiłki są zupełnie negowane zarówno przez pana Edmunda Klicha, który ma tutaj rolę wiodącą, ale także przez pana Bogdana Klicha, który przypomina, że rozstrzygnięto inaczej i żadnej dyskusji już nie będzie.

Konstytucyjnym ministrem był pan Bogdan Klich i to on ponosi odpowiedzialność, także za dopuszczenie do tego, iż pan Edmund Klich został akredytowanym i za wszystkie działania, jakie jako akredytowany i przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego podejmował. Przypominam, że to pan Bogdan Klich decydował – wraz z premierem, ale decydował – o tym, kto zostanie wyznaczony na przewodniczącego komisji i to on musiał zaaprobować kandydaturę pana Edmunda Klicha.

Pan Edmund Klich został wynaleziony przez stronę rosyjską. To ona go aktywowała telefonem Morozowa i dzięki jej wsparciu systematyczne w ciągu pierwszych dni, zdobywa kluczową pozycję w działaniach związanych z wyjaśnianiem tragedii smoleńskiej. Robi wszystko, żeby utrudnić to wyjaśnianie i żeby skierować odpowiedzialność na Sztab Generalny, na polskie Siły Powietrzne. On sprawia, że Rosjanie poprzez różnorodne działania uzyskują wpływ na polską armię, a w szczególności na Siły Powietrzne.

Ale cała ta destrukcyjna działalność nie mogłaby przez Edmunda Klicha być prowadzona, gdyby nie akceptacja pana Bogdana Klicha i oczywiście w jeszcze większym stopniu pana premiera Donalda Tuska. Choć w tym zakresie, który przedstawiają ujawnione taśmy, osobą odpowiedzialną konstytucyjnie za podjęcie decyzji o schowaniu pod sukno dowodu na to, że to Rosjanie byli winni, jest Bogdan Klich. To on odpowiada za matactwo, które zaciążyło nad katastrofą smoleńską.

not. ruk

[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook