Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: PO jak MO

29.08.2013

Premier Donald Tusk zapowiedział, że po ewentualnym odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy mianuje ją komisarzem stolicy. O komentarz do tej karkołomnej próby zniechęcenia warszawiaków do udziału w referendum poprosiliśmy Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Stefczyk.info: Czy taka "groźba" premiera może zniechęcić, jak życzyłby sobie tego Donald Tusk, czy też wręcz przeciwnie - zmobilizować mieszkańców Warszawy do udziału w referendum i zagłosowania za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Mariusz Błaszczak: - To niebywała arogancja władzy. Donald Tusk udowodnił, że obywatelskość Platformy jest taka sama jaką była obywatelskość milicji. Milicja też była obywatelska.

Świadczy to o tym, że Donald Tusk raz otrzymanej władzy nie będzie chciał oddać, mimo takiej woli warszawiaków. Świadczy to także o pewnym zagrożeniu jeśli chodzi o wybory powszechne, bo skoro tak zachowuje się w przypadku Warszawy, to zapewne tak też będzie się zachowywał w przypadku wyborów powszechnych.

Ale takie przejawy arogancji i pychy są surowo karane przez wyborców, więc w mojej ocenie jest to kolejny krok PO ku upadkowi, partii sprzecznej wewnętrznie, partii ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że Donald Tusk jest jej najsłabszym ogniwem - 2/3 Polaków negatywnie ocenia rządy Donalda Tuska - i widzimy, jak na naszych oczach PO się rozsypuje.


A czy Pana zdaniem, ten manewr, może faktycznie, skutecznie zniechęcić warszawiaków do pójścia na referendum, skoro i tak nic ono nie zmieni?

- Jestem wręcz przeciwnego zdania. Uważam, że jeżeli władza mówi warszawiakom jak mają postępować, i na dodatek mówi to w tak arogancki sposób, to warszawiacy zachowają się dokładnie na odwrót. Bo mają oni poczucie własnej wartości i nie będą tolerować tych, którzy twierdzą, że są mądrzejsi od nich.

A jak Pan oceni wczorajszą wypowiedź ministra Rostowskiego, że opozycja nawet nie nadaje się do opozycji? Czy Platformie faktycznie puszczają już nerwy?

- To kolejny przykład arogancji i ataku. Kiedy brakuje argumentów, to mamy tego rodzaju pokrzykiwania ze strony Rostowskiego. Pewnie wychodzi z założenia, że w jego przypadku najlepszą obroną jest atak, ale to przejaw słabości Rostowskiego.

Rostowski w ten sposób po raz kolejny się skompromitował. Jego wczorajsze wystąpienie było po prostu żenujące. To niekompetentny i arogancki polityk, tak, jak i inni politycy koalicji PO-PSL. A my mówimy: 'dość arogancji i niekompetencji'.

No właśnie, nie odnosi Pan wrażenia, że Rostowski coraz bardziej staje się poważnym obciążeniem dla Tuska i w jego interesie powinno być jak najszybsze jego pozbycie się?

Ale Tusk ma tego świadomość, że jeżeli odwołałby Rostowskiego, to nikt kto ma jakąkolwiek pozycje to nie przyjdzie do tak słabego rządu i wtedy musiałby wziąć pełną odpowiedzialność na siebie za rozsypany budżet i za tę katastrofalną politykę finansowa. Dlatego pewnie będzie starał się utrzymywać jak najdłużej Rostowskiego - zresztą całkiem niedawno nawet go awansował na stanowisko wicepremiera.

Tak więc nie miejmy złudzeń - obaj panowie są ze sobą spleceni w takim mocnym uścisku, bo obaj panowie są odpowiedzialni za katastrofę finansów publicznych, za dramatyczne zadłużenie Polski i za to, że żeby tę swoją niekompetencję przykryć sięgają do kieszenie średnio i gorzej sytuowanych. To jest tego rodzaju polityka. Oni są zakładnikami lobbies, są zakładnikami wielkiego biznesu, finansjery, a gdzie szukają oszczędności? Na przykład w zasiłkach pielęgnacyjnych. Od 1 lipca zredukowali oni zasiłki pielęgnacyjne dla tych, którzy opiekują się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.


Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

rozm. zrk
[fot. J. Michalski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook