Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Błaszczak o kulisach debaty Szydło-Kopacz. [WIDEO]

19.10.2015

Szef klubu PiS ujawnia to, w jaki sposób odbywały się negocjacje w sprawie szczegółów debaty Beaty Szydło z Ewą Kopacz. ZOBACZ WYWIAD!

W rozmowie wideo na portalu wPolityce.pl Mariusz Błaszczak ujawnił to, w jaki sposób prowadzono negocjacje w sprawie szczegółów debaty Beaty Szydło z Ewą Kopacz (zaplanowanej na poniedziałkowy wieczór). Zdaniem szefa klubu parlamentarnego PiS, istnieje ryzyko, że Platforma może dzięki temu odrobić część strat, ale do dyskusji dojść musiało. "Chcą tej debaty ci, którzy są w gorszej sytuacji, ale my jesteśmy konsekwentni. Od początku mówimy, że chcemy rozmawiać i to druga strona szukała wymówek i wytrychów. Przyjęliśmy też warunki, które podyktowały nam główne stacje telewizyjne. Nie mieliśmy wyboru – przy przewadze mediów głównego nurtu obarczono by nas odpowiedzialnością" - ocenił.

Błaszczak zdradził, że PiS myślało o innym rozwiązaniu niż to, które zostało podjęte. "Mieliśmy inny pomysł – by taka debata odbyła się na neutralnym gruncie, a obie strony zaprosiły po dwóch dziennikarzy. Ten sygnał mógłby być wyprodukowany przez niezależną firmę i udostępniony wszystkim telewizjom. Ale nie ma woli zarówno w mediach, jak i przy władzy..." - mówił.

Szef klubu PiS mówił również o zaangażowaniu Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej. "Premier Kaczyński jest liderem, będzie aktywny każdego dnia, aż do piątku włącznie będzie jeździł po Polsce. Ale również inni liderzy PiS – wszyscy jeździmy, bo nic się nam nie zależy. Wszystko musimy wypracować, poprzez rozmowy, spotkania z ludźmi. Jeśli chcemy dobrej zmiany w Polsce, to pójdźmy na wybory 25 października i zaprośmy na te wybory swoich znajomych" - ocenił Błaszczak.

I dodawał: "Mam głęboką nadzieję dobrej zmiany – to jest możliwe, są teoretyczne szanse, by PiS rządziło samodzielne. Czy tak będzie? Wszystko w rękach wyborców".

ZOBACZ WIDEO:

LL

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook