Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak o kulisach debaty Szydło-Kopacz. [WIDEO]

19.10.2015

Szef klubu PiS ujawnia to, w jaki sposób odbywały się negocjacje w sprawie szczegółów debaty Beaty Szydło z Ewą Kopacz. ZOBACZ WYWIAD!

W rozmowie wideo na portalu wPolityce.pl Mariusz Błaszczak ujawnił to, w jaki sposób prowadzono negocjacje w sprawie szczegółów debaty Beaty Szydło z Ewą Kopacz (zaplanowanej na poniedziałkowy wieczór). Zdaniem szefa klubu parlamentarnego PiS, istnieje ryzyko, że Platforma może dzięki temu odrobić część strat, ale do dyskusji dojść musiało. "Chcą tej debaty ci, którzy są w gorszej sytuacji, ale my jesteśmy konsekwentni. Od początku mówimy, że chcemy rozmawiać i to druga strona szukała wymówek i wytrychów. Przyjęliśmy też warunki, które podyktowały nam główne stacje telewizyjne. Nie mieliśmy wyboru – przy przewadze mediów głównego nurtu obarczono by nas odpowiedzialnością" - ocenił.

Błaszczak zdradził, że PiS myślało o innym rozwiązaniu niż to, które zostało podjęte. "Mieliśmy inny pomysł – by taka debata odbyła się na neutralnym gruncie, a obie strony zaprosiły po dwóch dziennikarzy. Ten sygnał mógłby być wyprodukowany przez niezależną firmę i udostępniony wszystkim telewizjom. Ale nie ma woli zarówno w mediach, jak i przy władzy..." - mówił.

Szef klubu PiS mówił również o zaangażowaniu Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej. "Premier Kaczyński jest liderem, będzie aktywny każdego dnia, aż do piątku włącznie będzie jeździł po Polsce. Ale również inni liderzy PiS – wszyscy jeździmy, bo nic się nam nie zależy. Wszystko musimy wypracować, poprzez rozmowy, spotkania z ludźmi. Jeśli chcemy dobrej zmiany w Polsce, to pójdźmy na wybory 25 października i zaprośmy na te wybory swoich znajomych" - ocenił Błaszczak.

I dodawał: "Mam głęboką nadzieję dobrej zmiany – to jest możliwe, są teoretyczne szanse, by PiS rządziło samodzielne. Czy tak będzie? Wszystko w rękach wyborców".

ZOBACZ WIDEO:

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook