Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: "Gowin, Godson i Żalek widzą co się dzieje w PO"

25.07.2013

Będą kary dyscyplinarne dla posłów - Jarosława Gowina, Johna Godsona i Jacka Żalka - którzy w głosowaniu ws. projektu noweli ustawy o finansach publicznych wstrzymali się od głosu - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. Zachowanie tych posłów to nielojalność wobec rządu - ocenił.

Stefczyk.info: Przewodniczący Grupiński zapowiedział nawet wykluczenie posłów Gowina, Godsona i Żalka, jeżeli jutro nie poprą rządowego projektu nowelizacji budżetu. Czy w związku z tym coraz bardziej zbliżają się do PiS?
Mariusz Błaszczak: W mojej ocenie tej trójce posłów, chodzi o zmiany w Platformie. Pewnie patrzą na sondaże, PO dołuje w tych sondażach. Pewnie znają tez sondaże, które mówią, że 3/4 Polaków negatywnie Donalda Tuska jako szefa rządu i chcą to zmienić, chcą uratować Platformę. Mam wrażenie, że takie są motywy ich działania.

Wielokrotnie już w PO dochodziło do takich niby-rebelii, które były zawsze dosyć szybko tłumione. Czy to, co teraz się dzieje w tej partii zwiastuje jakiś przełom?
Dzieje się to, że spadła maska i ludzie widzą, że Platforma źle rządzi. Nawet przeprowadzenie zmiany ustawy o finansach publicznych dotyczące zniesienia progu ostrożnościowego zostało przygotowane niekompetentnie. Wczoraj na komisji finansów publicznych, przedstawiciel biura legislacji Kancelarii Sejmu zarzucił wiele temu projektowi. Nawet Vincent Rostowski, który został awansowany do stanowiska wicepremiera, po tym, kiedy zawalił budżet na rok 2013 nie potrafi tej sprawy przeprowadzić w sposób zgodny z prawem. Widać, że mamy do czynienia z rządem bankrutów, no i w Platformie, ja to tak oceniam, są ludzie, którzy to widzą. Widzieli to również wcześniej, przymykali oko, a teraz uważają, że jeżeli nie zareagują, to ta cała konstrukcja zawali się razem z nimi.

Czy ci "trzej muszkieterowie", jak mówi się o Godsonie, Gowinie i Żalku, dokonają jakiejś zmiany z Platformie, czy raczej czeka ich zmielenie i wyplucie przez tę polityczną machinę?
W mojej ocenie bardziej prawdopodobny scenariusz to będzie zmielenie tych panów, bo wyrzucenie ich sprawi, że Donald Tusk wygra większością głosów, nie będzie miał konkurenta. Albo wyrzucą tylko dwóch, a konkurenta zostawią, żeby nie pokazywać do końca, że te całe wybory to było pic na wodę fotomontaż. Żeby zachować jakiekolwiek pozory. Wtedy zwycięstwo Donalda Tuska w partyjnych wyborach będzie większe, ale to będzie zwycięstwo, które zapowiada klęskę. Klęskę w nadchodzących wyborach parlamentarnych, ale akurat ta klęska PO będzie dobra dla Polski.

Rozmawiał Marcin Wikło
fot. M. Czutko

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook