Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Chcą wyhodować "nowego człowieka"

28.08.2014

Sejmowe komisje poparły projekt ustawy ratyfikującej Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Prawo i Sprawiedliwość wnioskowało o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu. Zapowiada też wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

Stefczyk.Info: Czy państwo nie demonizują trochę tej konwencji o zwalczaniu przemocy w rodzinie? Nie przeceniacie jej ciemnych stron? przecież ona ma pomóc w walce z patologią... 

Mariusz Błaszczak, szef Klubu PiS: Przemoc jest złym zjawiskiem i powinna być potępiona.  Ale w tym dokumencie nie chodzi o zwalczanie przemocy, ale o wprowadzanie nowej ideologii. Ideologii zgubnej dla nas, uderzającej  w podstawy  kulturowe naszej cywilizacji – w chrześcijaństwo. To uderzenie w rodzinę. A rodzina jest w Polsce prawem chroniona. Konstytucja stanowi, że małżeństwo w to związek mężczyzny i kobiety. 


Nazwa dokumentu może być myląca. Polak słysząc o sprzeciwie PiS-u wobec zwalczania przemocy może się dziwić...

Bo tu chodzi o pewien pozór. Bo pod płaszczykiem tego, że trzeba zwalczać przemoc wprowadza się ideologię gender. W konsekwencji w przedszkolach nauczyciele będą przebierali chłopców za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Powtarzam, to uderzenie w podstawy cywilizacyjne naszej kultury. To zjawisko niebezpieczne, bo się rozszerza. Na zachodzie Europy mamy już małżeństwa homoseksualne, które mogą adoptować dzieci. To się dzieje krok po kroku. A zaczynało się od niby niegroźnych związków partnerskich. Tu trwa pewna wojna ideologiczna. Po prostu ci, którzy ratyfikowali tę konwencje, czy chcą ją ratyfikować, chcą wyhodować „nowego człowieka”.  To zawsze się działo w systemach totalitarnych. Uderzano w wolę ludzi, zmuszając ich do zachowań sprzecznych z ich kulturą i cywilizacją. 

Ale konwencja, którą pan straszy, nie używa w ogóle słowa gender...

Ale mówi o społeczno-kulturowej funkcji płci. A to jest dokładnie to samo. 

Czy obecność w Unii Europejskiej nie zobowiązuje nas do ratyfikowania tego prawa?

Nie. Śp. Lech Kaczyński wynegocjował wyłączenie Polski z tzw. Karty Praw Podstawowych.  Ratyfikacja tej karty rzeczywiście dawałaby stwarzałby inną sytuację. Ale nie ratyfikowaliśmy jej. Nie ma żadnego obowiązku, żebyśmy przyjmowali to co inni sobie wymyślili. My jesteśmy w UE jako w organizacji międzynarodowej. Jesteśmy przeciwni przekształcaniu jej w federację. Chce tego np. minister Sikorski, który mówi o federacji z dominująca siłą Niemiec. Prawo i Sprawiedliwość jest temu  przeciwne. A więc w porządku prawnym, który dziś obowiązuje to my sami w Polsce stanowimy o normach moralnych, o prawie które je kształtuje. Konstytucja Rzeczpospolitej przyjęta w 97 mówi wyraźnie, że małżeństwo jest chronione przez prawo i jest związkiem mężczyzny i kobiety. 


Rozmawiała Anna Sarzyńska
[fot. ansa]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook