Jedynie prawda jest ciekawa


Błaszczak: Chcą wyhodować "nowego człowieka"

28.08.2014

Sejmowe komisje poparły projekt ustawy ratyfikującej Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Prawo i Sprawiedliwość wnioskowało o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu. Zapowiada też wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

Stefczyk.Info: Czy państwo nie demonizują trochę tej konwencji o zwalczaniu przemocy w rodzinie? Nie przeceniacie jej ciemnych stron? przecież ona ma pomóc w walce z patologią... 

Mariusz Błaszczak, szef Klubu PiS: Przemoc jest złym zjawiskiem i powinna być potępiona.  Ale w tym dokumencie nie chodzi o zwalczanie przemocy, ale o wprowadzanie nowej ideologii. Ideologii zgubnej dla nas, uderzającej  w podstawy  kulturowe naszej cywilizacji – w chrześcijaństwo. To uderzenie w rodzinę. A rodzina jest w Polsce prawem chroniona. Konstytucja stanowi, że małżeństwo w to związek mężczyzny i kobiety. 


Nazwa dokumentu może być myląca. Polak słysząc o sprzeciwie PiS-u wobec zwalczania przemocy może się dziwić...

Bo tu chodzi o pewien pozór. Bo pod płaszczykiem tego, że trzeba zwalczać przemoc wprowadza się ideologię gender. W konsekwencji w przedszkolach nauczyciele będą przebierali chłopców za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Powtarzam, to uderzenie w podstawy cywilizacyjne naszej kultury. To zjawisko niebezpieczne, bo się rozszerza. Na zachodzie Europy mamy już małżeństwa homoseksualne, które mogą adoptować dzieci. To się dzieje krok po kroku. A zaczynało się od niby niegroźnych związków partnerskich. Tu trwa pewna wojna ideologiczna. Po prostu ci, którzy ratyfikowali tę konwencje, czy chcą ją ratyfikować, chcą wyhodować „nowego człowieka”.  To zawsze się działo w systemach totalitarnych. Uderzano w wolę ludzi, zmuszając ich do zachowań sprzecznych z ich kulturą i cywilizacją. 

Ale konwencja, którą pan straszy, nie używa w ogóle słowa gender...

Ale mówi o społeczno-kulturowej funkcji płci. A to jest dokładnie to samo. 

Czy obecność w Unii Europejskiej nie zobowiązuje nas do ratyfikowania tego prawa?

Nie. Śp. Lech Kaczyński wynegocjował wyłączenie Polski z tzw. Karty Praw Podstawowych.  Ratyfikacja tej karty rzeczywiście dawałaby stwarzałby inną sytuację. Ale nie ratyfikowaliśmy jej. Nie ma żadnego obowiązku, żebyśmy przyjmowali to co inni sobie wymyślili. My jesteśmy w UE jako w organizacji międzynarodowej. Jesteśmy przeciwni przekształcaniu jej w federację. Chce tego np. minister Sikorski, który mówi o federacji z dominująca siłą Niemiec. Prawo i Sprawiedliwość jest temu  przeciwne. A więc w porządku prawnym, który dziś obowiązuje to my sami w Polsce stanowimy o normach moralnych, o prawie które je kształtuje. Konstytucja Rzeczpospolitej przyjęta w 97 mówi wyraźnie, że małżeństwo jest chronione przez prawo i jest związkiem mężczyzny i kobiety. 


Rozmawiała Anna Sarzyńska
[fot. ansa]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook