Jedynie prawda jest ciekawa

Błasik: Mam ogromy szacunek do Macierewicza

01.11.2015

"Inaczej już oddycham, widząc, że do władzy doszli ludzie, którzy w innym świetle widzą to, co się dzieje w Polsce i chcą dojść do prawdy. Mam spokój ducha." - mówi Ewa Błasik, wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

"Z nowym panem prezydentem i nowym rządem wiążę duże nadzieje. Ogromnie się cieszę, że dostały się do parlamentu rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej i mecenasi Pszczółkowski oraz Kownacki. Mam teraz dużo energii i wiary w sprawiedliwość." - dodaje Błasik w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Dla Ewy Błasik zmiana władzy, to moment szczególny, który pozwala jej odetchnąć z ulgą.

"Czuję się dziś silniejsza, że różni oszczercy i kłamcy nie zakłamią prawdy o moim mężu. Wiele wycierpiałam razem z dziećmi, bo co można robić, gdy rząd był zawsze przeciwko nam. Mam ogromy szacunek do ministra Macierewicza, za jego ogromną pracę i dokonania zespołu któremu przewodził." - mówi Ewa Błasik.

Zwycięstwo PiS to też szansa dla rodzin smoleńskich, aby nie przeżywały już tego co zgotował im ustępujący rząd.

"To wszystko powinno być zakończone wcześniej, a nie po  ponad pięciu latach. To wszystko zbyt długo trwa. Nie zobaczyliśmy otwartych trumien swoich bliskich, gdy ich szczątki przyleciały do Polski i to był błąd, którego konsekwencje ponosimy do dziś. Później zrzucano winę na rodziny, że one się spieszyły z pogrzebami." - mówi Błasik.

mly/niezalezna.pl

fot. wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook