Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bierecki we "wSieci": Źli ludzie nie dadzą nam rady

12.08.2015

Po wyborach Sejm powinien powołać komisję śledczą do zbadania metod, jakimi władza próbowała zniszczyć sektor SKOK-ów – mówi senator Grzegorz Bierecki. Z twórcą i założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce, byłym przewodniczącym Rady Dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Senator Bierecki potwierdza swój start w zbliżających się wyborach parlamentarnych: - Tak. Będę kandydował do Senatu z Komitetu Wyborców Grzegorza Biereckiego, podpisy są w tej chwili zbierane, komitet jest formowany. To dowód mojej lojalności wobec wyborców powiatów Biała Podlaska, Radzyń i Parczew, którzy wysłali mnie do Senatu niemal cztery lata temu. Dociera też do mnie wiele sygnałów, że moja aktywność w okręgu jest doceniana, że jest silna wola, by ta misja była kontynuowana. Bo choć wiele rzeczy udało się wdrożyć, to długa i ambitna jest również lista zamierzeń i planów na kolejne cztery lata - wyjaśnia.

Pytany o to, dlaczego nie wystartuje z listy PiS-u mówi: - Nigdy nie byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 r. kandydowałem na zaproszenie Komitetu Wyborczego PiS, który oczekiwał ode mnie pomocy eksperckiej w senackiej komisji budżetu i finansów. I ją otrzymał. Wykonałem to zadanie. Zawsze dotrzymuję słowa, zawsze jestem lojalny, muszę więc dotrzymać zobowiązań wobec wyborców w moim okręgu. A to wymaga kolejnej kadencji i ponownego kandydowania. Na decyzji o kandydowaniu z własnego komitetu zaważyło kilka faktów. Przede wszystkim niedawne spotkanie z liderami opinii w moim okręgu, którzy jednoznacznie wskazali, że widzą taką konieczność.  Ale też wsparcie ze strony nowych środowisk, także na co dzień wspierających inne niż PiS partie, oraz z pozapartyjnych  środowisk samorządowych. Przez cztery lata wspólnej pracy udało mi się przekonać do siebie dość szeroką koalicję środowisk na południowym Podlasiu, połączyć wielu ludzi. (…) Nie ma takiej konieczności. Moje poglądy i przekonania są najbliższe programowi Prawa i Sprawiedliwości, choć oczywiście pewne rzeczy widzę nieco inaczej. Warto tu może podkreślić, że wspólnym wysiłkiem udało nam się na południowym Podlasiu doprowadzić do ogromnego zwycięstwa PiS w wyborach samorządowych. Na pewno będę wspierał PiS w nadchodzącej kampanii wyborczej, tak jak wspierałem we wszystkich ostatnich czterech kampaniach - dodaje senator. 

Państwo polskie może zapytać o jego odpowiedzialność za próbę wywołania paniki na rynku finansowym. To, czego się dopuścił, nie może być akceptowane przez szanujące się państwo. I nie można akceptować sytuacji, w której za walkę o uczciwe reguły na rynku finansowym, za obronę obywateli przed wyzyskiem, nasyła się na mnie agencje PR-owskie zajmujące się czarnym PR – mówi senator Bierecki pytany o ocenę ministra finansów.

Więcej o swoich planach, ambicjach i o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby przywrócić polską spółdzielczość na ścieżkę spokojnego rozwoju, mówi senator Grzegorz Bierecki w wywiadzie z braćmi Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 10 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 2. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 3. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 4. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 5. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

 6. mid-epa05740013 22.01.2017

  Kuźmiuk: Czy jeden Donald w polityce wystarczy?

  Od wczoraj tzn. od zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trampa tym razem w Unii Europejskiej, na nowo wraca pytanie „czy jeden Donald w polityce wystarczy?”.

 7. pilecka1721 21.01.2017

  Pilecka: To targowiczanie, którzy skarżą się UE

  - Nie ma wśród obecnej opozycji ludzi, którzy mieliby na uwadze Polskę. To targowiczanie, którzy idą skarżyć się Unii Europejskiej - oceniła działalność totalnej opozycji Zofia Pilecka-Optułowicz.

 8. BogdanChazanSejm2015 21.01.2017

  Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

  - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook