Jedynie prawda jest ciekawa


Bierecki we "wSieci": Źli ludzie nie dadzą nam rady

12.08.2015

Po wyborach Sejm powinien powołać komisję śledczą do zbadania metod, jakimi władza próbowała zniszczyć sektor SKOK-ów – mówi senator Grzegorz Bierecki. Z twórcą i założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce, byłym przewodniczącym Rady Dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Senator Bierecki potwierdza swój start w zbliżających się wyborach parlamentarnych: - Tak. Będę kandydował do Senatu z Komitetu Wyborców Grzegorza Biereckiego, podpisy są w tej chwili zbierane, komitet jest formowany. To dowód mojej lojalności wobec wyborców powiatów Biała Podlaska, Radzyń i Parczew, którzy wysłali mnie do Senatu niemal cztery lata temu. Dociera też do mnie wiele sygnałów, że moja aktywność w okręgu jest doceniana, że jest silna wola, by ta misja była kontynuowana. Bo choć wiele rzeczy udało się wdrożyć, to długa i ambitna jest również lista zamierzeń i planów na kolejne cztery lata - wyjaśnia.

Pytany o to, dlaczego nie wystartuje z listy PiS-u mówi: - Nigdy nie byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 r. kandydowałem na zaproszenie Komitetu Wyborczego PiS, który oczekiwał ode mnie pomocy eksperckiej w senackiej komisji budżetu i finansów. I ją otrzymał. Wykonałem to zadanie. Zawsze dotrzymuję słowa, zawsze jestem lojalny, muszę więc dotrzymać zobowiązań wobec wyborców w moim okręgu. A to wymaga kolejnej kadencji i ponownego kandydowania. Na decyzji o kandydowaniu z własnego komitetu zaważyło kilka faktów. Przede wszystkim niedawne spotkanie z liderami opinii w moim okręgu, którzy jednoznacznie wskazali, że widzą taką konieczność.  Ale też wsparcie ze strony nowych środowisk, także na co dzień wspierających inne niż PiS partie, oraz z pozapartyjnych  środowisk samorządowych. Przez cztery lata wspólnej pracy udało mi się przekonać do siebie dość szeroką koalicję środowisk na południowym Podlasiu, połączyć wielu ludzi. (…) Nie ma takiej konieczności. Moje poglądy i przekonania są najbliższe programowi Prawa i Sprawiedliwości, choć oczywiście pewne rzeczy widzę nieco inaczej. Warto tu może podkreślić, że wspólnym wysiłkiem udało nam się na południowym Podlasiu doprowadzić do ogromnego zwycięstwa PiS w wyborach samorządowych. Na pewno będę wspierał PiS w nadchodzącej kampanii wyborczej, tak jak wspierałem we wszystkich ostatnich czterech kampaniach - dodaje senator. 

Państwo polskie może zapytać o jego odpowiedzialność za próbę wywołania paniki na rynku finansowym. To, czego się dopuścił, nie może być akceptowane przez szanujące się państwo. I nie można akceptować sytuacji, w której za walkę o uczciwe reguły na rynku finansowym, za obronę obywateli przed wyzyskiem, nasyła się na mnie agencje PR-owskie zajmujące się czarnym PR – mówi senator Bierecki pytany o ocenę ministra finansów.

Więcej o swoich planach, ambicjach i o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby przywrócić polską spółdzielczość na ścieżkę spokojnego rozwoju, mówi senator Grzegorz Bierecki w wywiadzie z braćmi Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 10 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook