Jedynie prawda jest ciekawa


Bierecki we "wSieci": Źli ludzie nie dadzą nam rady

12.08.2015

Po wyborach Sejm powinien powołać komisję śledczą do zbadania metod, jakimi władza próbowała zniszczyć sektor SKOK-ów – mówi senator Grzegorz Bierecki. Z twórcą i założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce, byłym przewodniczącym Rady Dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Senator Bierecki potwierdza swój start w zbliżających się wyborach parlamentarnych: - Tak. Będę kandydował do Senatu z Komitetu Wyborców Grzegorza Biereckiego, podpisy są w tej chwili zbierane, komitet jest formowany. To dowód mojej lojalności wobec wyborców powiatów Biała Podlaska, Radzyń i Parczew, którzy wysłali mnie do Senatu niemal cztery lata temu. Dociera też do mnie wiele sygnałów, że moja aktywność w okręgu jest doceniana, że jest silna wola, by ta misja była kontynuowana. Bo choć wiele rzeczy udało się wdrożyć, to długa i ambitna jest również lista zamierzeń i planów na kolejne cztery lata - wyjaśnia.

Pytany o to, dlaczego nie wystartuje z listy PiS-u mówi: - Nigdy nie byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 r. kandydowałem na zaproszenie Komitetu Wyborczego PiS, który oczekiwał ode mnie pomocy eksperckiej w senackiej komisji budżetu i finansów. I ją otrzymał. Wykonałem to zadanie. Zawsze dotrzymuję słowa, zawsze jestem lojalny, muszę więc dotrzymać zobowiązań wobec wyborców w moim okręgu. A to wymaga kolejnej kadencji i ponownego kandydowania. Na decyzji o kandydowaniu z własnego komitetu zaważyło kilka faktów. Przede wszystkim niedawne spotkanie z liderami opinii w moim okręgu, którzy jednoznacznie wskazali, że widzą taką konieczność.  Ale też wsparcie ze strony nowych środowisk, także na co dzień wspierających inne niż PiS partie, oraz z pozapartyjnych  środowisk samorządowych. Przez cztery lata wspólnej pracy udało mi się przekonać do siebie dość szeroką koalicję środowisk na południowym Podlasiu, połączyć wielu ludzi. (…) Nie ma takiej konieczności. Moje poglądy i przekonania są najbliższe programowi Prawa i Sprawiedliwości, choć oczywiście pewne rzeczy widzę nieco inaczej. Warto tu może podkreślić, że wspólnym wysiłkiem udało nam się na południowym Podlasiu doprowadzić do ogromnego zwycięstwa PiS w wyborach samorządowych. Na pewno będę wspierał PiS w nadchodzącej kampanii wyborczej, tak jak wspierałem we wszystkich ostatnich czterech kampaniach - dodaje senator. 

Państwo polskie może zapytać o jego odpowiedzialność za próbę wywołania paniki na rynku finansowym. To, czego się dopuścił, nie może być akceptowane przez szanujące się państwo. I nie można akceptować sytuacji, w której za walkę o uczciwe reguły na rynku finansowym, za obronę obywateli przed wyzyskiem, nasyła się na mnie agencje PR-owskie zajmujące się czarnym PR – mówi senator Bierecki pytany o ocenę ministra finansów.

Więcej o swoich planach, ambicjach i o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby przywrócić polską spółdzielczość na ścieżkę spokojnego rozwoju, mówi senator Grzegorz Bierecki w wywiadzie z braćmi Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 10 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook