Jedynie prawda jest ciekawa


Bierecki o Mieszkanie+: To pomoże uniknąć pułapki kredytowej

22.12.2016

"Cieszę się, że miasto Biała Podlaska było pierwsze. (...) Bo przecież dziś rozpoczęła się budowa 186 mieszkań w Białej Podlaskiej!"

- To wielkie wydarzenie i realizacja chyba największego projektu Prawa i Sprawiedliwości. To projekt o charakterze cywilizacyjnym, który daje własność mieszkań obywatelom polskim. Rozpoczęcie tego projektu, co symboliczne, miało miejsce w Polsce Wschodniej, w Białej Podlaskiej, w moim okręgu wyborczym – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, od samego początku gorący orędownik programu Mieszkanie Plus.

- Cieszę się, że miasto Biała Podlaska było pierwsze, nie tylko w podpisaniu porozumienia dotyczącego budowy mieszkań w ramach rządowego programu, ale też jako pierwsze, faktycznie zaczęło te mieszkania budować. Bo przecież dziś rozpoczęła się budowa 186 mieszkań w Białej Podlaskiej!

Senator Bierecki wyraził nadzieję, że niebawem miasto podpisze kolejne umowy i liczba mieszkań jeszcze się zwiększy.

- Mam nadzieję, że wkrótce będzie jeszcze więcej tych mieszkań, tym bardziej, że miasto jest bardzo zainteresowane kolejnymi inwestycjami mającymi służyć obywatelom. Jestem przekonany, że ten projekt będzie wspierał rozwój Polski Wschodniej, a mieszkania ułatwią życie, założenie gniazd, w tej części Polski. To pomoże też w tworzeniu miejsc pracy, bo przecież będziemy mieli sprzężenie zwrotne – mieszania sprawią że ludzie nie będą chcieli wyjeżdżać i będą rozwijać swój region. Myślę, że ten projekt da nam paliwo na kilkadziesiąt lat.

Szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych zapewnił, że lokale zostaną oddane pierwszym lokatorom już w 2018 roku. Bierecki podkreślił, że mieszkania to także potężny zastrzyk dla przedsiębiorczości.

- Co jest bardzo ważne, to fakt, że ten rządowy projekt będą realizowały lokalne firmy, lokalni wykonawcy. Pieniądze, które rząd inwestuje w ten projekt zasilą lokalny rynek i zostaną w Polsce, a przy budowie będą przecież pracowali tutejsi pracownicy. To modelowe rozwiązanie – powiedział senator.

Bielski parlamentarzysta podkreślił, że nowe nieruchomości powstaną w samym sercu miasta.

- Niezwykle istotny jest fakt, że te mieszkania będą budowane na bardzo atrakcyjnych działkach w centrum miasta. To nie będzie jakieś getto dla biednych, jak próbują czasami mówić przeciwnicy, wręcz przeciwnie, one pomogą ludziom niezamożnym integrować się w najlepszej części miasta.

Nie istnieje zatem obawa, że miasto zainwestuje w slumsy.

- Wszyscy myślą, że to jest dla ludzi, którzy nie mają pieniędzy, ale przecież ten program jest dedykowany ludziom posiadającym pieniądze, którzy po prostu nie mają udokumentowanej zdolności kredytowej, często pracujących w sferze usług.

Sam program Mieszkanie Plus obniży realne koszty zdobycia mieszkania przez miliony Polaków.

- To pomoże wielu ludziom uniknąć pułapki kredytowej, w jaką wpadli np. posiadacze kredytów we frankach. Niestety wielu Polaków stało się w pewien sposób niewolnikami banków – ubolewał senator Bierecki. – Tu mówimy o budowie polskiej własności mieszkań. Chcemy żeby Polacy mieli swój majątek. Przecież ten majątek służy, jako podstawa do realizowania różnych przedsięwzięć. To może być podstawą np. do rozwoju działalności gospodarczej. Z pewnością najbardziej niezadowolone z tego projektu są banki, które stracą łatwy zysk – podkreślił.

Niezwykle istotny jest fakt, że w tych mieszkaniach, jak zapewnił Grzegorz BIerecki, będzie bardzo niski czynsz rzędu 13-15 zł za metr kwadratowy, przy czym w ramach spłacania tego czynszu będzie możliwość zdobycia tego mieszkania na własność. Senator jest pewien, że nowe domy mieszkańców Białej Podlaskiej będą wykonane szybko i solidnie.

- Jestem przekonany, że będą to mieszkania zbudowane na czas i w wysokim standardzie, bo przecież wykonawcy zdają sobie sprawę, że patrzy na nich cała Polska.

Senator wyraził nadzieję, że patrząc na sukces programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej, także Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecyduje się przystąpić do programu, czego gorąco życzył mieszkańcom stolicy.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook