Jedynie prawda jest ciekawa

Bierecki: Miliard złotych więcej w kieszeniach Polaków

30.11.2016

Senator Prawa i Sprawiedliwości o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku.

„Jej przyjęcie to miliard złotych więcej rocznie w kieszeniach Polaków. Tyle zostanie do dyspozycji budżetów domowych, rodzinnych gospodarstw” – mówi senator Grzegorz Bierecki, odnosząc się do podpisanej przez prezydenta tzw. ustawy o kwocie wolnej od podatku.

Bierecki przypomina, że zmiana w ustawie ma pomóc osobom najgorzej uposażonym.

„Najbogatszym faktycznie nie będzie przysługiwać kwota wolna od podatku. Ci podatnicy zapłacą więcej” - powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości.

Skrytykował liberalne podejście do systemu podatkowego, w ramach którego podatki powinny być równe dla wszystkich.

„To są takie bajki liberałów, a raczej ideologów liberalizmu, którzy opowiadają o jakimś idealnym systemie gospodarczym, który w rzeczywistości nigdzie, niestety, nie funkcjonuje. Albo raczej bardzo dobrze, że nie funkcjonuje, ponieważ panuje powszechne przekonanie, wynikające z naszej cywilizacji chrześcijańskiej, że od tych, którym dano więcej, też więcej się wymaga” – stwierdził Bierecki.

Zwrócił też uwagę, że takie rozwiązanie może się odbić na dochodach państwa. Uspokajał jednak, że nie będzie to poważny problem.

„Oczywiście wprowadzenie tych rozwiązań odbędzie się w pewnym sensie kosztem przychodów z tytułu PIT. Przychody te są jednak w tym roku znakomite, wyższe niż w ubiegłym” – mówił.

„Ja zawsze uważałem, że najlepszymi dysponentami pieniędzy są gospodarstwa domowe i jak najwięcej pieniędzy powinno zostać w portfelach polskich rodzin” – zakończył Bierecki.

Mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook