Jedynie prawda jest ciekawa


Bierecki: Miliard złotych więcej w kieszeniach Polaków

30.11.2016

Senator Prawa i Sprawiedliwości o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku.

„Jej przyjęcie to miliard złotych więcej rocznie w kieszeniach Polaków. Tyle zostanie do dyspozycji budżetów domowych, rodzinnych gospodarstw” – mówi senator Grzegorz Bierecki, odnosząc się do podpisanej przez prezydenta tzw. ustawy o kwocie wolnej od podatku.

Bierecki przypomina, że zmiana w ustawie ma pomóc osobom najgorzej uposażonym.

„Najbogatszym faktycznie nie będzie przysługiwać kwota wolna od podatku. Ci podatnicy zapłacą więcej” - powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości.

Skrytykował liberalne podejście do systemu podatkowego, w ramach którego podatki powinny być równe dla wszystkich.

„To są takie bajki liberałów, a raczej ideologów liberalizmu, którzy opowiadają o jakimś idealnym systemie gospodarczym, który w rzeczywistości nigdzie, niestety, nie funkcjonuje. Albo raczej bardzo dobrze, że nie funkcjonuje, ponieważ panuje powszechne przekonanie, wynikające z naszej cywilizacji chrześcijańskiej, że od tych, którym dano więcej, też więcej się wymaga” – stwierdził Bierecki.

Zwrócił też uwagę, że takie rozwiązanie może się odbić na dochodach państwa. Uspokajał jednak, że nie będzie to poważny problem.

„Oczywiście wprowadzenie tych rozwiązań odbędzie się w pewnym sensie kosztem przychodów z tytułu PIT. Przychody te są jednak w tym roku znakomite, wyższe niż w ubiegłym” – mówił.

„Ja zawsze uważałem, że najlepszymi dysponentami pieniędzy są gospodarstwa domowe i jak najwięcej pieniędzy powinno zostać w portfelach polskich rodzin” – zakończył Bierecki.

Mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook